2005-06-23 18:41
Autor: Postman
33

Zimna wojna o VGA. Zalman vs. Pentagram

Obrazek Zimna wojna o VGA. Zalman vs. Pentagram

Dzisiejszy artykuł poświęcony zostanie bitwie, jaka rozegrała się w moim mieszkaniu pomiędzy mocarstwami spod znaku Zalman i Pentagram. W wadze cięższej wystąpili Zalman - VF700 Cu i Pentagram XC 80 Cu, w lżejszej (Ze względu na obecność aluminiowych listków) Zalman - VF700 AlCu i Pentagram XC 80 AlCu. W wadze koguciej startuje Pentagram XC-80 Al. Oprócz standardowego uzbrojenia drużyny dysponowały dodatkowym asortymentem urządzeń, które miały wspomagać je w walce o ciszę i każdy chłodny powiew powietrza dla naszej karty graficznej. Kto wyjdzie zwycięsko z tej batalii przekonacie się dalej.


Test coolerów będzie powtórzony na karcie GeForce 6800GT 400/1100, ze względu na duże rozbieżności w wynikach uzyskanych przez kilka osób testujących.

Źródło: IN4 Hardware Lab. czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Kupiłem niedawno na Allegro Pentagrama Cu. Montaż to rzeczywiście mordęga, mi doszedł jeszcze problem ze zbyt wąskim rozstawem otworów na stabilatorze. Wprawdzie tylko kilka mm, ale jednak, śruby wchodziły krzywo i nie dało się coolera założyć. Powiększyłem te otwory wiertarka i sie jakoś udało.
  Pentagrama zamontowałem na mojej GF 6600GT Galaxy. Wyniki:
  Idle - Standard:44st, Pentagram: 36st
  Stress- Standard: 85st, Pentagram: 45st
  Jak widac opłacało sięKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.