2016-03-25 21:33
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

ART - Słuchawki Nauszne Bluetooth

Strona 1 - ART AP-B04

Idąc miastem widać coraz więcej osób, które korzystają podczas spacerów, drogi do szkoły czy pracy, z słuchawek połączonych z ich smartfonami lub odtwarzaczami MP3. Spora część takich użytkowników "związana" jest ze swoim źródłem dźwięku mniej lub bardziej dyskretnym kabelkiem, bo słuchawki przewodowe są zazwyczaj sporo tańsze od swoich odpowiedników bezprzewodowych. Oczywiście są też melomani, którzy noszą na uszach sprzęt za kilkaset złotych i rozkoszują się wysoka jakością ulubionych utworów, choć nie wiem czy ulica jest najlepszym miejscem do audiofilskiego odsłuchu.
No ale co zrobić jeśli nie chcemy się wiązać kablami, ani wydać majątku na mobilne słuchawki? Można przyjrzeć się serii słuchawek Bluetooth firmy ART, która ma łączyć w sobie niezłą jakość dźwięku z atrakcyjną ceną. Dziś chciałbym przedstawić wam trzy produkty serii AP, a jako pierwszy obejrzymy ciekawie wyglądający model ART AP-B04.center>
Przejrzyste pudełko prócz słuchawek kryje jeszcze w zestawie kabelek audio (można korzystać z niego, gdy padnie nam akumulator), instrukcję obsługi oraz przewód z końcówkami USB do ładowania urządzenia.


Słuchawki prezentują się dość ładnie. Czarny pałąk otrzymał silikonową poduszkę, która skutecznie zapobiega ześlizgiwaniu się headsetu z głowy. Matowa czerń dobrze kontrastuje ze srebrnym malowaniem uchwytów nauszników ozdobionych metalową siatką Mash. Dla wygody transportowania słuchawek, pałąk jest "łamany" i nauszniki można złożyć do jego środka.

Prawy nausznik otrzymał funkcję włączania zasilania oraz pauzy odtwarzanych utworów (w jednym przycisku) oraz sterowania głośnością. W dolnej jego części zobaczymy dwa małe otwory, w których ukryto mikrofon (w słuchawkach możemy odebrać rozmowę telefoniczną) i diodę LED informującą nas o szukaniu łączności Bluetooth (miga na niebiesko), ładowania (świeci na czerwono) i wyładowaniu akumulatora (miga na czerwono). Drugi nausznik jest "gładki".
ART AP-B04 wyposażono w mięciutkie, skórkowe wymoszczenie nauszników. Mimo że spoczywają one na uszach, to nie powodują nieprzyjemnego uczucia uciskania. Pod nim umieszczono 40mm przetwornik.


Model ten nie należy do najmniejszych, ale też nie jest duży. Ot taki średniaczek, który na męskiej głowie nie przytłacza, ale widać go wyraźnie.
Gdy włączymy AP-B04 (trzeba dłużej przytrzymać przycisk Power/Pause), słuchawki niespodziewanie zagadają do nas damskim głosem "Power On" i dodadzą, że rozpoczynają szukanie sygnału BT. Trzeba się do tego przyzwyczaić, bo w pierwszym momencie można dostać zawału :P

Strona 1 z 4 1234>>>