2019-09-06 16:49
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Baseus UCN3276 HUB Type-C - przydatny gadżet

Strona 1 - Wygląd

Czasami chcemy przenieść dane z telefonu, czasami chcemy pokazać nasze zdjęcia ze smartfona na większym ekranie. Czy musimy nosić z sobą ich kopie na karcie pamięci lub pendrive? Teraz już nie, bo sporo producentów opracowało fajne HUBy, pozwalające na szybką łączność z naszym telefonem w wielu standardach. Jednym z takich urządzeń jest Baseus UCN3276 HUB Type-C, którego nazwa zdradza już, dla jakiego standardu gniazd jest przeznaczony.
O tym, że jest to bardzo zwarta i smukła konstrukcja, dowiemy się biorąc jej opakowanie do ręki. Przejrzyste "etui" otoczono papierową obwolutą, prezentującą podstawowe dane tego modelu.

Wraz z HUB’em dostaniemy gwarancję, krótką specyfikację i zaproszenie do rejestracji produktu.W zasadzie ja użyłem skróconej nazwy tego gadżetu, bo jego pełne, seryjne oznaczenie używane na witrynach Internetowych sklepów brzmi Uniwersalny Adapter Mirror Series Multi-functional HUB 7w1... Długie, nie? Wystarczy chyba, że powiem iż Baseus UCN3276 nalezy do serii urządzeń o lustrzanym wykończeniu (Mirror) i jest przeznaczony głównie do obsługi urządzeń z logo nadgryzionego jabłka (Apple), choć bez problemów działa z wszystkimi urządzeniami wyposażonymi w port USB typu C, a więc nowym standardem w laptopach, tabletach i telefonach, który stopniowo wypierać będzie standard nicro-USB.
Co do wykonania i użytych materiałów, od razu widać, że jest to wyższa półka wśród rodziny HUB’ów. Błyszcząca powierzchnia otoczona aluminiową ramką została wykonana z hartowanego szafirowego szkła, które jest niezwykle odporne na zarysowania oraz obtarcia. Oczywiście będziemy musieli raczej uważać, by HUB nam nie spadł na twardą powierzchnię, bo mogłoby to się skończyć tak, jak w przypadku smartfonowych ekranów. Przydałby się też pod ręką jakiś zestaw czyszczący, bo szklany, czarny monolit, niezwykle chętnie zbiera nasze odciski palców. Niemniej całość wygląda naprawdę dobrze i może stać się elementem dekoracyjnym naszego biurka.Co ważne, HUB Baseus’a nie blokuje nam używanego portu USB-C, bo w jego kadłubku znajdziemy kolejne takie gniazdo. Po drugiej stronie ramkidostaniemy trzy porty USB w standardzie 3.0, wbudowane czytniki kart SD i microSD oraz niezwykle przydatne wyjście wideo HDMI, zdolne przesłać nam obrazy w rozdzielczości 4K. Producent chwali się, że wszelkie podłączone do HUB’a urządzenia, działać będą bezstratnie w jakości przepływu danych. Bardzo pomocna przy ładowaniu lub zasilaniu innych urządzeń, może być spora moc modelu UCN3276, sięgająca 60W.


Do stabilizacji HUB’a na powierzchni biurka, użyto miękkich, gumowych nóżek, zapewniających mu wysoką przyczepność. To dość ważne, bo 15 centymetrowy kabelek jest dość gruby i sztywny, więc nie układa się zawsze tak, jakbyśmy chcieli.Strona 1 z 2 12>>>