2015-03-02 15:38
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
7

CRYORIG H5 Universal - Nowa alternatywa w chłodzeniu

Strona 2 - Wygląd 2

Spód Cryorig H5 na pierwszy rzut oka wygląda, jak w wielu konkurencyjnych wyrobach, czyli miedziana stopa pokryta warstwą niklu zabezpieczająca ją przed utlenianiem oraz wychodzące z niej ciepłowody podtrzymujące aluminiowe finy radiatora. Jednak tutaj ciepłowody uformowano w specjalnie zaprojektowany sposób. W zasadzie jest to klasyczny układ U, jednak dzięki wykrzywieniu ich mocniej w jedną stronę, stopa nie leży centralnie względem osi radiatora. To kolejny ukłon inżynierów w stronę minimalizacji konstrukcji pod względem ewentualnej kolizji, ale tym razem z radiatorem chłodzenia sekcji zasilania płyty głównej. Zwróćcie również uwagę, że spód radiatora również elegancko wykończono plastikową nakładką, choć nie jest to zbyt eksponowana strona coolera.





Stopa coolera mogłaby być trochę lepiej wypolerowana, ale nie jest źle. Przestrzeń między nią, a ciepłowodami została szczelnie wypełniona, co powinno dobrze wpłynąć na przekazywanie ciepła do miedzianych rurek.


Jak wcześniej pisałem, w wyposażeniu dodatkowym dostajemy komplet spinek dla drugiego, opcjonalnego wentylatora. Oczywiście najlepiej by było, gdyby był to również produkt firmy Cryorig, jak na przykład model FX140. Jest on już w "normalnych" rozmiarach, czyli z szeroką ramką. XT140 wykorzystuje łożysko High Precision Low Noise (HPLN - Wysokiej Dokładności Niskie Szumy)




Tutaj specjalnie czekałem na ten moment, by wspomnieć o specjalnym "bonusie", który dostajemy przy zakupie towarów firmy Cryorig. A są nim specjalne karty (format karty kredytowej), z indywidualnym kodem (Product Registration Code), którym możemy zarejestrować swój produkt na stronie domowej -> LINK. Po co mamy się rejestrować? Otóż Cryorig wprowadził usługę podobną, jak austriacka Noctua. Niestety nie miałem okazji dowiedzieć się czegoś dokładniejszego na ten temat, jednak wygląda na to, że firma zamierza wspierać swoich klientów przy zmianach mocowań na przyszłych płytach głównych. Tak przynajmniej było w przypadku wprowadzenia gniazda Intel LGA 2011-3. Wystarczyło wysłać swój numer z karty, którą dostaliśmy w komplecie z coolerem, dołączyć kopię (na przykład skan) dowodu zakupu płyty głównej i otrzymywaliśmy za darmo nowe elementy mocowania systemu chłodzenia.

Identyczną kartę dostaniemy też przy zakupie dodatkowego wentylatora. Warto zarejestrować swoje urządzenia i zachować karty, bo numer na nich zawarty ułatwia egzekwowanie gwarancji producenta (6 lat).




Z dwoma wentylatorami na pokładzie, H5 wygląda jeszcze potężniej.



Strona 2 z 4 <<<1234>>>