2007-12-05 21:16
Autor: Jolly Roger
35

Core 2 Duo vs 6 radiatorów

Strona 10 - Podsumowanie

Podsumowanie



Freezer 7 Pro to kolejny produkt firmy Arctic Cooling, który w niewielkiej cenie oferuje całkiem spore możliwości. Wydajnościowo Freezer jest w stanie zaprezentować się korzystnie przy średnim OC, zaś jeżeli nie damy nadmiernie rozpędzić się wiatraczkowi, można również liczyć na cichą jego pracę. Prosty montaż oraz dosyć kompaktowa konstrukcja i akceptowalna waga są kolejnymi zaletami przemawiającymi za tym produktem. Można się natomiast przyczepić do jakości wykonania – słabe wykończenie oraz fatalna stopa radiatora nie wzbudzają zbytniego zaufania, jednak testy nie potwierdzają początkowego sceptycyzmu. Jeżeli chcesz wydać około 60PLN, to w tej cenie niczego lepszego nie dostaniesz.
Dla
AC Freezer 7 Pro

Scythe Andy Samurai Master - we wszystkich testach zaprezentował się naprawdę korzystnie i to zarówno z wiatraczkiem przy wyższej, jak i niższej prędkości obrotowej. Wysoka powierzchnia odprowadzania ciepła w połączeniu z sześcioma rurkami heat-pipe gwarantują, iż nawet przy wysokim OC nie trzeba się będzie nadmiernie martwić o temperaturę procesora. Bezproblemowy montaż, prawie wzorowa jakość wykonania oraz cena ~160zł również przekładają się na dobrą opłacalność zakupu. Scythe Andy szczególnie polecam użytkownikom posiadającym płyty na mocno nagrzewających się układach nForce 4/5/6 – tutaj dodatkowy nawiew okaże się kolejną zaletą.
Dla
Scythe Andy Samurai Master

ZEROtherm CF900 to najmniejszy spośród przedstawionych radiatorów, a do tego bardzo niski, więc bez problemu zmieści się w ciasnych obudowach. Wiatraczek sterowany termistorem obraca się bardzo niemrawo przy procesorach wydzielających niewielkie ilości ciepła, więc dla fanów cichych i chłodnych komputerów typu Media PC, dla których temat OC w ogóle nie istnieje, taki cooler może okazać się propozycją godną rozpatrzenia. ZEROtherm CF900 ze względu na niewielką powierzchnię odprowadzania ciepła nie nadaje się do większego podkręcania – jeżeli nie będziemy szaleć ze zwiększeniem napięcia na CPU, to będzie można rozpędzić C2D do częstotliwości ~3.4GHz, lecz dalsza zabawa może się całkiem nieprzyjemnie skończyć (z względu na temperaturę). Banalnie prosty montaż kontrastuje z brakiem pełnej kompatybilności z niektórymi płytami z mocno rozbudowanym systemem chłodzenia, objawiającej się blokowaniem gniazd DIMM. Cena zakupu waha się granicach 115zł i zupełnie nie zachęca do nabycia tego produktu.

ZEROtherm BTF80 wyróżnia się niebanalnym wyglądem z blaszkami w kształcie motyla i karmazynowym podświetleniem. Bajecznie prosty montaż oraz wydajność na poziomie Freezera 7 Pro byłyby zachętą do zakupu, gdyby nie fakt, że w Polsce cena tego radiatora to aż 150 zł, co czyni taki zakup zupełnie nieopłacalnym. Niewielka waga oraz porządne wykonanie to niestety za mało żeby zawojować serca użytkowników.

Zalman 9700NT – w tym przypadku można mieć niezwykle mieszane uczucia. Na plus z pewnością można zaliczyć znakomitą wydajność przy maksymalnej liczbie obrotów wiatraczka, jednak szczerze trzeba przyznać, że wytwarzany przy okazji hałas jest nie do zniesienia. Przy niższych obrotach 9700NT ustępuje zarówno Infinity jak i Samurai @1200RPM. Niewątpliwymi zaletami produktu Zalmana są interesujący wygląd oraz znakomita jakość wykonania. Potencjalnego użytkownika skusić może też łatwy montaż oraz dodatek w postaci wydajnej pasty przewodzącej. Czar pryska, gdy w sklepie trzeba wysupłać z portfela ~220zł. Gdyby 9700NT można było nabyć za 150zł, to byłby to produkt godny rozważenia. W chwili obecnej cena zwyczajnie odstrasza.

Scythe Infinity to największy gabarytowo i najcięższy z prezentowanych tu radiatorów. Waga sięgająca blisko kilograma przekracza aż dwukrotnie dopuszczalne obciążenie dla LGA775, więc sam montaż Infinity jak i przewożenie komputera z zainstalowanym już produktem od Scythe należy przeprowadzać ze szczególną ostrożnością. Trzeba też pamiętać, że aby zamknąć obudowę z zamontowanym Infinity, musi ona mieć co najmniej 18.5cm szerokości. Nabywcy cooler ten odwdzięczy się kapitalną wydajnością, która będzie wystarczająca do bardzo mocnego podkręcenia procesora. Montaż radiatora nie jest skomplikowany, jednak należy liczyć z problemami w przypadku, gdy posiadamy płytę z rozbudowanym systemem chłodzenia – tutaj zwinne palce i odrobina cierpliwości będą na wagę złota. Cena Infinity oscyluje w granicach 160PLN, co jest wartością bardzo konkurencyjną biorąc pod uwagę jego wydajność.
Dla
Scythe Infinity


Sprzęt do testów dostarczył:

Strona 10 z 10 <<<1...678910