2009-11-15 10:54
Autor: cobex
10

Głośniki Asus uBoom

Strona 1 - Wstęp

Głośniki Asus uBoom to jeden z dwóch modeli jakie można znaleźć na stronie producenta, nieco mniejszy brat o nazwie „uBoom Q” wyglądem tak bardzo nie imponuje, konstrukcją przypomina zwykłe standardowe radio. Ciekawy image testowanego dzisiaj bohatera spowodowany jest jego przeznaczeniem, chodzi przede wszystkim o poprawę dźwięku z laptopa.
Nieco spore rozmiary oraz waga może trochę przeszkadzać, nawet na pewno będzie to przeszkodą w komfortowym przenoszeniu lecz chcąc uzyskać przyzwoitą jakość dźwięku nie można głośnika pakować w pudełko po zapałkach, niestety pewne ograniczenia istnieją.

Mimo wszystko przed przystąpieniem do oględzin byłem mile zaskoczony samym opakowaniem oraz wagą o czym napiszę nieco później. Wydaje się że Asus postanowił wyprodukować produkt przemyślany konstrukcyjnie który nie tylko wyglądem będzie przyciągał lecz również dobrą jakością dźwięku.
Tego typu obudowę (coś w rodzaju tuby) można było kiedyś spotkać w telewizorach, jeszcze przed erą LCD/Plazma. Umieszczenie głośników blisko siebie powoduje problemy z poprawną interpretacją stereofonii jednak nie idealna neutralność była zamysłem przy konstruowaniu tego typu urządzenia. Zobaczmy zatem jak prezentuje się Asus uBoom.Strona 1 z 4 1234>>>