2010-06-07 16:11
Autor: cobex
32

Głośniki Microlab Solo6C

Strona 1 - Wstęp

Opisując dźwięk zarówno zestawu dla komputera za 100zł lub 500zł staram się używać podobnych sformułowań aby czytelnik miał pojęcie – w przybliżeniu, o wyobrażeniu sobie dźwięku. Sytuacja prawie niemożliwa, jednak opis dźwięku jest bardzo istotną sprawą, mimo tego iż zawsze będzie mniej lub bardziej obiektywny. Gdyby było nas dwóch ( mam na myśli dodatkową osobę testującą ten sam produkt ), opis oraz wrażenia mogły by sporo od siebie odbiegać. Czy taka sytuacja oznacza że jeden ma rację a drugi nie ? Oczywiście nie, dla każdego dźwięk w pewien sposób będzie inny, inny w sensie odmiennego zdania na temat neutralności. Głośnik z lekką podstawą basową nie może być neutralny, skoro autor przewidział bas w nagraniu to musi się on pojawić. Tylko w jakiej postaci ? Większość z nas sugeruje się właśnie basem, im więcej walenia w podłogę tym lepiej – więcej nie znaczy neutralnie.
Mało kto zwraca uwagę na tony wysokie czy średnicę, a przecież samym basem głośnik nie zagra. Może i zagra, ale co to za dźwięk. Można by jeszcze „pogdybać”, z dźwiękiem nie jest tak prosto jak z kolorami, dlatego właśnie jest dla mnie wyjątkowo interesujący.

Microlab to przede wszystkim głośniki, na mnogość modeli naprawdę nie można narzekać, wystarczy wejść na stronę producenta. Oprócz głośników firma posiada dosyć szeroką gamę słuchawek, choć asortyment jest bardziej skromny.

Model Solo 6C jest bezpośrednim następcą Solo 6, konstrukcja identyczna tyle że literka „C” wprowadza nam udogodnienie w postaci pilota. Jak na głośniki przeznaczone na podstawkę ich wymiary są dosyć spore, przyznam że stawianie na biurku takich „kloców” stwarza problem, nie tylko ze względu na ilość zajmowanego miejsca ale o tym później. Seria Solo to segment stereo, sześć modeli wraz z flagowym Solo 7/7C o wysokości 60 centymetrów który budzi respekt, chociaż – przynajmniej moim zdaniem, przeznaczony jest do podstawek. Możliwe że będę miał okazję posłuchać modelu 7C, zajmijmy się aktualnie dzisiejszym bohaterem.


Strona 1 z 4 1234>>>