2016-05-15 17:47
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Ozone TRIFX - Gamingowe słuchawki do ucha...

Strona 1 - Wygląd

Jak już niejednokrotnie pisałem, ostatnio niemal każdy nowy produkt z akcesoriów komputerowych, jest dedykowany dla graczy. Tym razem po słuchawkach typu Headset, przyszedł na ich odmianę "kanałową". Ze sporym zainteresowaniem czekałem na tą przesyłkę, bo często poza domem gram w "czołgi" na swoim laptopie, korzystając właśnie z słuchawek wkładanych do kanału usznego. Raz, że tego typu przetworniki audio są niezwykle lekkie, to dodatkowo nie zajmują nam wiele miejsca w torbie transportowej komputera. Wcześniej tego typu sprzęt mieliśmy okazje posłuchać w wykonaniu firmy Roccat (model SYVA) i Genius (GX Zabius M), a teraz otrzymałem Ozone TriFX.
Faktycznie, opakowanie swoją "agresywną" kolorystyką może się kojarzyć ze światem "gamingu". Kontrastowy, czarno-czerwony zestaw barw z odpowiednimi napisami pojawiającymi się pod różnym kątem patrzenia, przyciągają uwagę. Bardzo dobrze wyeksponowano najważniejszą zawartość, czyli same słuchawki z ich pilotem na kablu i zestawem akcesoriów.

Jak dowiemy się z opisu na tylnej ścianie pudełka, w zestawie otrzymamy trzy specjalne wkładki EQ (każda w innym kolorze), które mają za zadanie zmieniać charakterystykę audio słuchawek. Dzięki nim każdy użytkownik będzie mógł dostosować je do swoich indywidualnych upodobań. Czerwone Ultra Bass, stworzono z myślą o zwolennikach mocniejszych tonów niskich, szaro-stalowe Pure Mid wyrównujące scenę dźwiękową (balans między niskimi a wysokimi dźwiękami podbijające głosy ludzi i inne efekty w grach lub filmach), oraz czarne High Pitch dla nasłuchujących każdego, najlżejszego szmeru w rozgrywce.Wyposażenie dodatkowe TRIFX jest dość okazałe, bo prócz wymiennych końcówek EQ dostaniemy jeszcze gumki douszne w dodatkowych dwóch rozmiarach oraz stosowne etui do przechowywania i przenoszenia wszystkich gadżetów, łącznie ze słuchawkami.


Słuchawki prezentują się efektownie. Uwagę zwracają takie szczegóły, jak wygodny uchwyt wtyczki Jack, odchylający płaski, czarno-czerwony kabel w bok, czy pilot zawieszony pod prawym przetwornikiem.

Obudowę przetworników wykonano z aluminium, natomiast wyjścia kabli usztywniono mocnym tworzywem sztucznym w kontrastującej kolorystyce czerni. Jakościowo pierwsza liga...Strona 1 z 2 12>>>