2013-09-18 21:46
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
9

Philips PicoPix - Kino w dłoni...

Strona 2 - Wygląd 2

W zestawie otrzymamy przydatny pilot zdalnego sterowania, który świetnie działa bez potrzeby precyzyjnego kierowania go w stronę rzutnika. To urządzenie znacznie poprawia wygodę oglądania filmów, zwłaszcza kiedy musimy użyć pauzy lub powtórzyć ujęcie filmów lub cofnąć prezentację zdjęć.


Przesunięcie suwaka włącznika I/O w pierwszym momencie rozświetli nam klawisze funkcyjne (kolor niebieski), a po sekundzie usłyszymy szum wentylatora ukrytego w środku urządzenia. Pracuje on może nie bardzo głośno, jednak dźwięk ten będzie nam towarzyszył, jeśli będziemy oddaleni w odległości około 1.5 metra od niego. Jeśli PicoPix będzie trochę dalej od oglądających, dźwięk wbudowanego głośniczka odtwarzający ścieżkę audio filmu, skutecznie zagłuszy wszelkie szumy.



Poruszanie się po menu rzutnika jest intuicyjnie proste. Naciśnięcie środkowej części "krzyżyka" skutkuje pojawieniem się menu podzielonego na poszczególne segmenty. W pierwszym momencie natłok informacji może nas lekko przytłoczyć, ale szybko znajdziemy się w menu obrazkowym, podpisanym w kilku językach, w tym oczywiście w języku polskim. Przycisk z zakręconą strzałką służy do powrotu z wybranych funkcji Menu.
Ponieważ latem dni były dość długie, więc zdjęcia menu robiłem w półmroku z za zamkniętych żaluzji, co nie blokowało w stu procentach dopływu słonecznego światła, jednak gdzie jest powiedziane, że rzutnik będziemy używać wyłącznie w nocy po zmroku?


Schemat funkcji jest chyba jasny i nie wymaga komentarza. Dodam tylko, że funkcja odtwarzania zdjęć domyślnie ustawiona jest w trybie rzutnika slajdów i przy częstotliwości zmiany co dwie sekundy, odbywa się to naprawdę szybko, na szczęście w Ustawieniach możemy przedłużyć czas wyświetlania pojedynczych fotografii. Pierwsza zakładka to oczywiście filmy, tutaj zapisane w wewnętrznej pamięci urządzenia (pojemność 2GB).


Druga zakładka dotyczy wyboru źródła sygnału.


Wspomniane zdjęcia. Kolorki są naprawdę fajne...



Ustawienia - Tutaj chyba wszystko będzie jasne. Przydatną funkcją jest zakładka serwisowanie, która zlicza nam między innymi całkowity czas pracy lampy DLP.







Przy korzystaniu z wbudowanego akumulatorka przydatną funkcją jest tryb ECO, którzy co prawda trochę przygasza intensywność wyświetlanego obrazu, ale pozwala osiągnąć kompromis między jasnością obrazu, a zauważalnie dłuższą pracą z baterii.




Jesli nawet nie mamy nic wgranego w pamięć wewnętrzną, a chcielibyśmy komuś zaprezentować możliwości rzutnika, można odtworzyć efektowne Intro opowiadające o zaletach tego urządzenia.

Strona 2 z 3 <<<123>>>