2006-11-17 10:09
Autor: Jerzy Wasiela (Wheerex)
27

Przegląd płyt AM2

Strona 6 - ASUS M2R32-MVP

ASUS M2R32-MVP






ASUS M2R32-MVP to kolejna z testowanych konstrukcji. Płyta oparta została na tym samym chipsecie co ECS KA3MVP. Cenowo urządzenie plasuje się jednak na wyższej półce cenowej niż produkt ECS. Sprzęt zapakowany został w średniej wielkości czarne pudło.



Laminat M2R32-MVP zaprojektowany został w dosyć nietypowy sposób. Przede wszystkim, sloty pamięci nie znajdują się obok podstawki procesora, tak jak to zazwyczaj bywa, lecz nad nią. Co za tym idzie, sama podstawka została przesunięta w kierunku środkowej część płyty. W standardowym miejscu slotów pamięci, częściowo znalazł się mostek północny oraz kilka kondensatorów. Generalnie żadna z tych zmian ani nie ułatwia, ani nie utrudnia instalacji sprzętu. Jedynym plusem jest to, że w przypadku zainstalowania zasilacza z wiatrakiem umieszczonym na spodzie, wydmuchiwane powietrze owiewa pamięci, chłodząc je przy okazji. Fatalne z kolei jest położenie wtyku ATX 12V w pobliżu sloty PCI Express. W przypadku krótkiego przewodu, będzie on uciskał pamięci, mogąc w krytycznych przypadkach spowodować uszkodzenie modułów lub slotu. W moim wypadku, przewód lekko uciskał pamięć.


Położenie ATX 12V może spowodować problemy…




Mostki chłodzone są przez dwa czarne, aluminiowe radiatory.




Lokalizacja koszyka nie sprawia żadnych problemów podczas instalacji radiatora.




Na płycie znajdziemy cztery porty pamięci DDR2, obsługujące łącznie do 8GB.




ASUS M2R32-MVP wyposażony został w dwa sloty PCI Express x16 (wsparcie dla Crossfire), dwa PCI Express x1 oraz dwa PCI.


Standardowo wtyk ATX 24pin, umieszczony został na bocznej krawędzi laminatu. Podobnie zresztą port IDE oraz cztery SATA.


Na panelu zewnętrznym znajdują się: PS/2 x2, jeden port COM, zewnętrzny slot SATA, cztery USB 2.0, IEEE 1394, LAN, wejścia/wyjścia układu dźwiękowego (w tym SPDIF).

Akcesoria

ASUS oprócz samej płyty umieścił w opakowaniu kilka drobiazgów…


Zaślepkę oraz zewnętrzny panel USB.




Trzy kostki ułatwiające nam podpięcie płyty do obudowy. Rozwiązanie o tyle wygodne, że przewody np. od włącznika, resetu i LED, wpinamy najpierw do kości, a następnie całą wiązkę, bezpośrednio do płyty głównej.


Przejściówkę MOLEX -> 2x SATA




Zestaw taśm: IDE, FDD oraz 2x SATA.




Instrukcję oraz krążek ze sterownikami.

Strona 6 z 17 <<<12345678910...17>>>