2013-08-13 16:48
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
14

Zalman ZM700-SV - Zasilacz ze srebrem w środku...

Strona 2 - Wygląd 2

Zapewne zwróciliście uwagę, że na tyle zasilacza z charakterystycznym wzorem "plastra miodu", brakuje włącznika O/I, co moim zdaniem jest minusem dla tego produktu. Taki pstryczek jest pomocny przy grzebaniu przy podzespołach komputera, bu dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa komponentów lepiej jest odłączać zasilanie sieciowe. Być może Zalman w ten sposób chce zabezpieczyć nas stuprocentowo przed porażeniem przez konieczność odłączenia kabla sieciowego, ale z drugiej strony znając człowiecze lenistwo, spora grupa użytkowników nie znajdując "pstryczka" pod ręką, wsadzi łapki do PC-ta bez kłopotania się odłączaniem kabla z gniazdka listwy czy gniazda obudowy zasilacza.


Zalman zadbał w swojej konstrukcji o elementy elektroniczne dość dobrej jakości, jak choćby japońskie kondensatory wytrzymujące pracę w temperaturze do 105 stopni Celsjusza.




Również nie oszczędzano na pakiecie zabezpieczeń, gdzie otrzymamy systemy:
- Over Voltage Protection (OVP)
- Under Voltage Protection (UVP)
- Over Current Protection (OCP)
- Short Circuit Protection (SCP)
- Over Temperature Protection (OTP)
- Over Power Protection (OPP)

Producentem zasilacza dla Zalmana jest fabryka Enhance Electronics, a więc znany producent tego typu urządzeń. Konstruktorzy powrócili w modelu ZM700-SV do dobrej szkoły projektowania systemów chłodzenia z "kalafiorowymi", rozłożystymi radiatorami odbierającymi ciepła od końcówek mocy. Takie rozwiązanie oznacza najczęściej dobre rozpraszanie energii, co skutkuje cichszą pracą wentylatora. Skoro jesteśmy już przy wentylatorze, to jest to konstrukcja 120mm z łożyskowaniem kulkowym firmy ADDA. Kolejnym plusem tej konstrukcji jest zgodność ze standardem ErP 2010 Lot6, co oznacza pobór mocy w trybie czuwania o wartości poniżej 1 W.







Zarówno wykończenie elementów, jak i sposób ich montażu nie budzą zastrzeżeń. Mocna, pojedyncza linia +12V otrzymała 648W, a prócz tego otrzymamy jeszcze aktywne PFC. Tyle o "papierowych" danych, więc czas przejść do praktycznych testów w komputerze PC.

Strona 2 z 3 <<<123>>>