Archiwum wiadomości z dnia 2024-02-27
2024-02-27 17:52
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

CORSAIR - dwie nowe serie dwukomorowych obudów do komputera

Obrazek CORSAIR - dwie nowe serie dwukomorowych obudów do komputera

Firma CORSAIR ogłosiła dzisiaj powrót na rynek obudów komputerowych z dwiema komorami. Nowe jednostki 6500 i 2500, oparte na modelach 680X i 280X charakteryzujących się bezpośrednim nawiewem powietrza i imponującymi parametrami, zapewniają bezprecedensowe możliwości personalizacji. Jeśli potrzebujesz przestronnej konstrukcji typu mid-tower do budowy potężnego komputera, takiej jak model 6500, lub kompaktowej obudowy mid-tower do budowy komputera Micro ATX, takiej jak model 2500, to dwukomorowa konstrukcja umożliwiająca efektywne chłodzenie każdej z nich ułatwi Ci stworzenie estetycznie i profesjonalnie wyglądającego zestawu. Te nowe obudowy obsługujące płyty główne z odwróconymi złączami i umożliwiające wybór paneli z siateczki lub szkła hartowanego oraz wyposażone w szereg praktycznych i estetycznych dodatków stanowią duży krok naprzód w rozwoju obudów z dwiema komorami.

Źródło: Info Prasowe - CORSAIR czytaj więcej...
2024-02-27 17:33
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Samsung dołącza do sojuszu AI-RAN by budować erę innowacji 6G

Obrazek Samsung dołącza do sojuszu AI-RAN by budować erę innowacji 6G

Samsung Electronics ogłosił swój udział w nowopowstałym konsorcjum AI-RAN Alliance, którego celem jest promowanie innowacji 6G poprzez połączenie technologii sztucznej inteligencji i technologii komunikacji bezprzewodowej. Konsorcjum AI-RAN Alliance, oficjalnie powołane podczas Mobile World Congress (MWC) Barcelona 2024, to organizacja, której zadaniem jest ożywienie konwergencji sztucznej inteligencji i komunikacji bezprzewodowej oraz wprowadzanie wiodących innowacji technologicznych dzięki wzajemnej współpracy przedsiębiorstw. Uczestnikami, a jednocześnie członkami-założycielami jest łącznie jedenaście organizacji – w tym Samsung, Arm, Ericsson, Microsoft, Nokia, NVIDIA, SoftBank i Northeastern University. Nowopowstały sojusz będzie współpracował nad rozwojem innowacyjnych technologii i ich zastosowaniem w produktach komercyjnych w ramach przygotowań na nadchodzącą erę łączności 6G.

Źródło: Info Prasowe - SAMSUNG czytaj więcej...
2024-02-27 17:14
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Teufel AIRY TWS 2 - Dwa razy więcej muzyki niż w poprzedniej generacji

Obrazek Teufel AIRY TWS 2 - Dwa razy więcej muzyki niż w poprzedniej generacji

Teufel prezentuje AIRY TWS 2. Jest to druga odsłona popularnego modelu dousznych słuchawek niemieckiego producenta. Urządzenie wyposażono w liniowe przetworniki HD, aktywną redukcję szumów (ANC) oraz Bluetooth 5.2 z AAC. Wytrzymała bateria pozwala nawet na 9 godzin odtwarzania muzyki, a ładowanie z etui pozwala na przedłużenie tego czasu do 42 godzin. Słuchawki dostępne są w pięciu kolorach: Night Black, Pure White, Ruby Red, Sage Green i Space Blue. Przetworniki liniowe o średnicy 10 mm są niemal dwukrotnie większe w porównaniu do poprzedniej wersji słuchawek. Różnica słyszalna jest w lepszej wydajności i głębi basów oraz sprawia, że AIRY TWS 2 brzmią bardzo żywiołowo.

Źródło: Info Prasowe - Teufel czytaj więcej...
2024-02-27 16:55
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Płyty główne MSI z obsługą do 256 GB pamięci RAM

Obrazek Płyty główne MSI z obsługą do 256 GB pamięci RAM

Pod koniec 2023 roku MSI zaprezentowało przełomową obsługę pamięci o pojemności do 256 GB. Obecnie zarówno płyty główne MSI z chipsetami Intela, jak i AMD, oficjalnie wspierają tak wysokie pojemności z 4 modułami DIMM umożliwiającymi obsługę 256 GB i 2 modułami DIMM do 128 GB. To nie tylko zwiększa możliwości PC w ramach wielozadaniowości, ale i zapewnia płynniejsze działanie komputera. Platformy obsługujące zwiększone pojemności pamięci obejmują płyty główne Intel z serii 700 i 600 ze wsparciem dla DDR5, a gracze chcący skorzystać z tych ulepszeń, muszą dokonać aktualizacji BIOS-u. MSI pracuje obecnie nad wydaniem stosownych aktualizacji, pierwsza partia jest już dostępna (lista w rozwinięciu newsa), a pozostałe modele otrzymają update na przełomie lutego i marca.

Źródło: Info Prasowe - MSI czytaj więcej...
2024-02-27 16:36
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

CORSAIR dodaje do ekosystemu iCUE LINK wydajne wentylatory z serii RX

Obrazek CORSAIR dodaje do ekosystemu iCUE LINK wydajne wentylatory z serii RX

Firma CORSAIR ogłosiła dziś wprowadzenie do sprzedaży wentylatorów chłodzących z serii iCUE LINK RX, rozszerzając tym samym rewolucyjny ekosystem iCUE LINK o kolejne produkty. Ta premiera stanowi ważny krok na drodze ewolucji asortymentu CORSAIR do samodzielnego składania, jeszcze bardziej wzmacniając zaangażowanie firmy w produkcję innowacyjnych i doskonałych produktów z tej kategorii. Wentylatory z serii RX to szczytowe osiągnięcie inżynierii. Mają łożyska z magnetyczną kopułą CORSAIR, technologię AirGuide i łopatki specjalnie zoptymalizowane tak, aby zapewniały niezrównaną efektywność chłodzenia zarówno radiatora, jak i obudowy. Ich integracja z ekosystemem iCUE LINK stanowi przykład zaangażowania firmy w upraszczanie konstrukcji komputerów, aby jak najwięcej osób mogło samodzielnie budować własne zestawy.

Źródło: Info Prasowe - CORSAIR czytaj więcej...