usunieto na prosbe autora
Forum > Hardware > Jako komputer stacjonarny do pracy [do 4k]
Wysłane 2017-01-18 16:25
System zmieści sie do każdej skrzynki (jeśli chodzi o gabaryty) a powiedz coś więcej, do jakiej kwoty ma być ta skrzynka? czy to ma być duża skrzynia, midi tower...
Wysłane 2017-01-18 17:20 , Edytowane 2017-01-18 17:22
@ Dante
Pytasz się, czy najnowszej generacji i5 + 16GB pamięci DDR4 + dysk SSD jest ok "do pracy biurowej, głównie do przeglądania internetu"?
Jest ok... a nawet na wyrost. Do poważniejszych rzeczy może trochę przymały dysk, ale do tego co piszesz spokojnie wystarczy.
Wysłane 2017-01-18 19:19
Dostęp do podzespołów jest banalny w takich komputerach, ale licz się z tym, że nie zmienisz grafiki, nie wsadzisz kilku HDD, a i zmiana zasilacza często jest mocno problematyczna.Taki kumo kupujesz, używasz i za 3 lata zmieniasz.
Wysłane 2017-01-18 20:36
Łasica
ale licz się z tym, że nie zmienisz grafiki, nie wsadzisz kilku HDD, a i zmiana zasilacza często jest mocno problematyczna.
Że jak?

Zasilacze robi dla nich delta, więc są dobre. Chłodzeni ciche i na wyrost, dostęp doby, materiały dobre.
Dante
Ja bym do netu i biur brał coś małego link .
W firmach do księgowości lub internetu montuje zwykle takie plus ssd i śmiga aż miło. Wszyscy zachwyceni. A to stary sprzęt.
Wysłane 2017-01-18 21:50
Zaletą takich komputerków jest w sumie tylko (i aż) gwarancja 3y NBD. Bo da się złożyć dużo tańszy zestaw, gdzie na SSD będzie 5 lat GW, na zasilacz podobnie albo i więcej, na RAM także, a na całą resztę 3 lata, tyle że nie będzie to NBD...
Wysłane 2017-01-18 21:58
Mam takie Delle z poprzedniej serii (obecnie HP mamy) i są tam tylko dwa wyjścia na SATA, więc więcej dysków się po prostu nie da podłączyć bez kontrolera. Wszystko oczywiście zależy od wielkości. Co do zasilaczy to mocą też jakoś nie szokują:
LINK
To po prostu świetny komputer do biura, i do tego ma służyć, a nie do rozbudowy co chwila. Ja bym brał jak najmniejszy z wbudowanym zasilaczem.
Wysłane 2017-01-19 08:20
djluke Zaletą jest też bardzo przemyślana konstrukcja obudowy. Policzone chłodzenie, pobór prądu itd. Solidność wykonania. To nie obudowa która ci zacznie za kilka miesięcy brzęczeć a do założenia ścianki będzie potrzeba 8 rąk.
To też gwarancja kompatybilności z softem. Akurat tutaj niema takich potrzeb, ale czasami tak bywa, że niby składasz sobie komputer, ma proste zadanie w firmie, np. programować sterowniki do czegoś tam nic, wielkiego.
No to płyta, cpu itd. odpalasz program a tu ZONK. Z tym kontrolerem na płycie akurat nie działa.
Pewnie, że można się dowiedzieć co i jak wcześniej, dobrać podzespoły itd. Ale po co? Masz dedykowaną stację i po problemie. W wsparciu podajesz tylko jej model i już.
Powiem ci tak. Mam w firmie na czymś takim komputer do faktur, drugi do przegrywania danych, trzeci i czwarty do testowania dysków itp. i piąty na którym są tylko programatory.
Mam w ręku bardzo często za grosze pełno płyt głównych i procesorów. Często wypasione itd. A i tak wolałem je opylić, dopłacić i kupić do tego celu gotowe stacje. Po prostu są wygodniejsze.
Pewnie, że to nie dla wszystkich. Ale w firmie jak najbardziej się sprawdza.
Kto jest online: 0 użytkowników, 203 gości