Forum > Software > G-SYNC to oszustwo nVidii?

Strona 3 z 3 <<<123
skocz

pi_nio

  • pi_nio
  • wiadomość Użytkownik
  • Miły gość

  • 17636 wypowiedzi

Wysłane 2015-01-30 15:37

jak wyelminować? :D zmniejszyć! pisze "Less lag" przecież. :P

(.)

djluke

  • djluke
  • wiadomość Moderator
  • Znawca sprzętu komputerowegoMiły gość

  • 38337 wypowiedzi

Wysłane 2015-01-30 15:40 , Edytowane 2015-01-30 15:41

@pi_nio

Technologia NVIDIA G-SYNC rozwiązuje zarówno problem zacinania się obrazu, jak i opóźnień w jego wyświetlaniu.

To rozwiązuje czy nie rozwiązuje? :-P

Asus TUF Gaming X570 Plus, Ryzen 5800X, Arctic Liquid Freezer III 360, 32GB Kingston Fury 3600MHz CL16, PowerColor RX 6700 XT Red Devil 12GB, SSD Samsung 980 Pro 1TB, WD WD80EZAZ, Seasonic Focus Plus Gold 650W, Fractal Design Define R6 USB-C, Razer BlackWidow Ultimate, Logitech MX Master 3; Windows 11 Insider @ ReFS; Samsung C32HG70; HP Color Laserjet Pro M281fdn.

koradon

Wysłane 2015-01-30 15:43

każde przetwarzanie obrazu musi wprowadzac opóźnienie więc nie liczyłbym na cuda

chociaz jeżeli G-Sync robi to sprzętowo to może to byc szybsze
w teorii...

MSI GT72 2QE (SSD+HDD, W8.1->W10) + Dell U2412M, Samsung Galaxy Note 4 N910F,

pi_nio

  • pi_nio
  • wiadomość Użytkownik
  • Miły gość

  • 17636 wypowiedzi

Wysłane 2015-01-30 17:03

@djluke: rozwiązuje problem opóźnień i ustala na stałe 3+ sekundy. :] wszystko działa i nie panikuj. :P a jutro odpalę DżiSynka na eSCzyWirdżu ze sterami Trajdenta9000 pod W8.1 z monitorem CRT i Wam gały wywali odbytem. :P

(.)

aY227

  • aY227
  • wiadomość Użytkownik

  • 732 wypowiedzi

Wysłane 2015-01-30 17:41

@all

Adaptive-Sync i Adaptive VSync to nie to samo...

Adaptive VSync to pierdółka od NV - zwykły VSync który sam w trakcie gry włącza się powyżej 60fps aby mocno zmniejszyć (a nie wyeliminować jak to piszą, bo bez komunikacji z monitorem się nie da) rozrywanie i wyłącza poniżej 60fps aby zminimalizować stuttering. Mocno przereklamowane bo w praktyce nie pomaga ani na to, ani na to i miesza z input lagiem.

Adaptive-Sync to właśnie ta zabawka VESA która miała pomóc na wszystko - NV zrobiło swojego G-Synca a AMD odpowiada FreeSynciem

G-Sync już wiadomo że pomaga, tearingu nie ma. stutteringu nie ma, a input lag minimalnie  tylko większy niż z wyłączonym VSync (spokojnie można napisać że niezauważalnie) - cudeńko. 

Rozchodzi się teraz o to czy można postawić znak równości między G-Sync a FreeSync - jeśli się okaże że tak, to oznacza że moduł G-Synca na monitorach jest zwykłym DRMem... mi się WYDAJE że to jednak nie takie proste - może sie np. okazać że owszem FreeSync likwiduje tearing i stuttering ale nadal ma input laga z kosmosu.

W całej sprawie jest jednak tyle niezrozumienia, hejtu i przeinaczeń że NVidia chyba tego nie odkręci - jeśli jest to zagrywka AMD to idealnie wstrzelona w zabawę z pamięcią GTX 970.

A i jeszcze jedno... wg. mnie ten "hack" nie działa również samemu autorowi... to że włączył w sterownikach G-Synca nie znaczy że on serio działa jako G-Sync a nie zwykły VSync - materiał jaki wrzucił na YT jest kiepskiej jakości, ale wg. mnie widać na nim stuttering przy włączonym G-Sync.


(a i te "hacknięte" sterowniki nie miały trojana ;) )

aY227

  • aY227
  • wiadomość Użytkownik

  • 732 wypowiedzi

Wysłane 2015-01-30 22:20

Podwójny post bo spory update - sytuacja się klaruje - to jednak prawda :)
No... poniekąd... bo koleś najpewniej jest jednak pajacem a sam sterownik pochodził od... NVidi.

Na pewno nie jest to zagrywka AMD ;p

[LINK]

Jak do tej pory udało się to uruchomić na paru laptopach... bo tak właśnie miało być :)

NVIDIA will release G-Sync on mobile devices without the requirement of a G-Sync module

Są błędy i jednak nie działa tak idealnie jak na monitorach z modułem - ale działa. To było planowane przez NV i nie mogli tego użyć w monitorach - musieli dodać moduł... teraz się to pomału zmienia.
(inna sprawa że chyba i tak nie uda im się tego wytłumaczyć ludziom na spokojnie, przy tym całym cyrku)

straszny

Wysłane 2015-03-31 08:25 , Edytowane 2015-03-31 09:52

no i sprawa się wyjaśniła

w sieci jest już mnóstwo testów monitorów AMD FreeSync vs monitory Nvidia G-Sync i vs standardowe technologie synchronizowania. Sprzętowy układ Nvidii bije na głowę rozwiązania konkurencji a także swoją mobilna wersję. Rozwiązanie AMD daje silny ghosting i okazuje się po prostu nędzne, podobnie jak softowe pomysły.

Softwarowy mobilny G-Sync działa tylko w laptopach z kartami NV, i działa częściowo.



Gość z tematu faktycznie okazał się pajacem i to pajacem-pracownikiem oddzialu NV, który wyniósł sterowniki Nvidii mobilne przed premierą i przypisał sobie napisanie ich.


.... a sam sprzętowy G-Sync okazał się dużo bardziej zaawansowanym układem niż wszyscy myśleli.

Asus GL752VW (i7-6700HQ 2.6GHz, 32GB RAM, SSD: SanDisk Ultra 960GB, GPU: GTX960M). Apple iPad Pro 12.9 128GB Wifi+LTE. Apple iPhone X 256GB.

koradon

Wysłane 2015-03-31 08:43

No to spoko. \"\spoko\"

Co nie zmienia faktu że monitorków jest jak na lekarstwo...

MSI GT72 2QE (SSD+HDD, W8.1->W10) + Dell U2412M, Samsung Galaxy Note 4 N910F,

Lukxxx

  • Lukxxx
  • wiadomość Użytkownik

  • 2102 wypowiedzi

Wysłane 2015-04-02 21:59

Hm... ja chyba inne artykuły czytałem, bo w moich nie było takiej miażdżącej przewagi nVidii, a Freesync był sensowną alternatywą.

Ale tak ghosting jest problemem, zobaczymy w dalszych wersjach. Może to tylko problemy wieku dziecięcego...

Yoshi_80

Wysłane 2015-04-03 08:26

Przy wysokim fps różnice miedzy obiema technikami się zacierają. 

Strona 3 z 3 <<<123
skocz

Kto jest online: 0 użytkowników, 165 gości