Mam kilka arkuszy źródłowych. Powiedzmy kolumny A do H.
A i B mają zawsze takie same dane.
Potrzebuję wziąć powiedzmy A B F z jednego i zgrać z C z drugiego...albo A B C i zgrać z F - to w zasadzie bez różnicy.
Jakoś do ogarnięcia bez większej analityki i innych powernarzędzi? Dopiero zaczynam w te tabelki...
Forum > Software > Tabela przestawna z kilku arkuszy
Wysłane 2023-01-08 13:29 , Edytowane 2023-01-08 13:30
Wysłane 2023-01-08 17:54
Rozwiń?
Wysłane 2023-01-08 20:17
Jeżeli chcesz ABC z arkusza x zgrać z F w arkuszu y, to zakładając ze A w obu arkuszach zawierają te same dane, to będąc w arkuszu x robisz funkcje wyszukaj pionowo będąc np w komórce K2, gdzie 1 argumentem jest to czego szukasz czyli Komorka A2 z arkusza x, potem gdzie ma szukać czyli zaznaczasz kolumny od A do F z arkusza y, potem wpisujesz numer kolumny z której ma wziąć daną czyli arkusz F czyli wpisujesz 6 bo to szósty w kolejności arkusz, a na końcu wybierasz jak dokładnie ma szukać czyli wybierasz FAŁSZ. Enter i przeciągasz formule w dół.
Link
Ja jak czasami robię takie rzeczy i w kolumnie A mam numery faktur to zdarza się ze różni dostawcy tak samo numerują je co może mi popsuć rozważania. W takim wypadku dodaje sobie lub łączę nr faktury z nazwą dostawcy lub jego kodem używanym w naszym systemie. Taki mały a pomocny tip.
Wysłane 2023-01-08 20:55
Ale to mi tylko jedną komórkę znajdzie, tak? A mi chodzi o dołączenie całej kolumny do arkusza.
Czyli w jednej tabeli mam np. imieucznia,nazwiskoucznia, [...],skladka,
...a w drugiej imieucznia,nazwiskoucznia,nazwiskowychowawcy,
i chodzi by te kolumny zaprezentować w jednej tabeli, by móc nad nimi potem popracować.
Wysłane 2023-01-10 11:05
I jeśli jest to Excel, to polecam na danych użyć opcji formatuj jako tabele - dochodzi kilka fajnych automatyzacji, łącznie z odnośnikami po nazwach i automatycznego kopiowania formuły dla całej kolumny.
Przy bardzo dużych ilościach danych sugeruję używać zestawienia INDEX i MATCH (zamiast VLOOKUP*) tak działa szybciej, ale jak rozumiem problem dużej ilości danych tu nie wystąpi :)
*W ich adekwatnych polskich nazwach ;)
Kto jest online: 0 użytkowników, 221 gości