oj Panowie! no nie róbcie sceny. czyżby każdy z Was pomykał sobie na najszybszych smartfonach na rynku tylko i wyłącznie? nie jestem jakimś tam fanem WP, ale to o czym pisze Yoshi jest faktem. na słabszych fonach działanie Andka jest poniżej godności (przynajmniej mojej). niedopracowanie jest olbrzymie niezależnie od faktu czy to najbardziej zaawansowany system czy nie. może dorzucę do listy:
- ustawione konkretne dzwonki dla konkretnych kontaktów działają w ~60% (sprawdzałem na 5 telefonach w sumie). raz dzwoni tak jak ma, a czasem wybiera dzwonek domyślny. na CM też :D
- wooolneeee to!
- na każdym fonie widziałem już info o zawieszonym procesie,
- zwiechy podczas odbierania rozmowy.
- pisałem, że wolne to? :>
szajsungi, lg, sony... każdy to miał. dostałem w spadku jakiegoś szajsunga S+ na którym mogłem się pobawić i zapodałem CM w 4 różnych wersjach. każda zachowywała się podobnie i była podobnie niedopracowana. kupa cała jakichś szczegółów utrudniających życie.
Forum > Mobilne > Producenci związani z Android-em sprzedają 1 miliard smartfonów
Wysłane 2015-02-03 20:47
Wysłane 2015-02-03 21:48 , Edytowane 2015-02-03 22:16
@pi_nio
to nei ma znaczenia dla zagadnienia poruszanego w temacie, przecież nikt nie zaprzecza że WP płynnie chodzi... jak widąc znaczenie dla konsumentów ma to... znikome i jeszcze zmniejszające się?
ale chociaż Ty zrozum... porównywanie Windows Phone do ogromnego ekosystemu Androida to jak porównanie systemu operacyjnego Xbox-a do desktopa z Windows i ogromem możliwości jakie Winda daje. Android to OS z którym możesz zrobić wszystko co masz ochotę... stąd inicjatywa Cyana, Amazona, Nokii i innych.. każdy z nim może robić co chce. To potężne jądro dające multum możliwości.
WP przez bardzo ograniczone jądro odciął się od całej gigantycznej masy rzeczy jakie teraz smartfony na zachodzie wykonują, z jakim współpracują, jakimi kierują, z jakimi wymieniają sie danymi (z WP żadne te urządzenia nie bedą działać):
- okulary VR
- inteligentne domy
- inteligentne samochody
- smartwatche
- okulary
- kamery, aparaty fotograficzne
- drony
- peryferia
dziesiątki, czy setki innych urządzeń , peryferiów, dodatków... do tego bardzo duża baza profesjonalnego korporacyjnego softu, amerykańskie banki uciekają właśnie z oprogramowania w Windows Phone. Najpopularniejszy na zachodzie wsród nastolatków - Snapchat, nigdy nie pojawił się na Windows Phone. Ba.. nawet tak popularna na świecie chumra jak Dropbox czekała trzy lata na uwzględnienie jej.... ze znanych mi parudziesięciu popularnych usług chmurowych na WP działają dwie, na iOS i Androidzie - totalnie wszystkie.
To są niebywałe ograniczenia, w ekosystemie Androida, gdzie potrzebna aplikacja powstaje dosłownie natychmiast nie do pomyślenia.
Tak to też odbierają ludzie.
- pisałem, że wolne to? :>
Sprawdzałem swego czasu takie coś - położony Note 3 i położona Lumia 1520. Ten sam CPU. Uruchomienie aparatu, uruchomienie playera video z filmem, przeglądarki, znalezienie czegoś, wyszukanie danych... wszystkie czynności na Lumii wykonywały się czasowo odrobinę wolniej, ale za to idealnie płynnie, sprawiając dla oka wrażenie szybszych. Mi takie porównanie wystarczyło i temat zamknąłem (natomiast ekran niczym nie ustępował temu z Note 3 a moduł foto był co by nie pisać.. trochę lepszy)
Wysłane 2015-02-03 22:04
A ja będę fanbojem i powiem ,że iOS zjada zarówno androida jak i Wp. Teraz siedze na wp,bo mi ta "otwartość" i <wstaw kilka zalet androida> nie odpowiadały. A teraz mam Lumię 1320 i jestem mega happy. A o to przecież chodzi by być zadowolonym z swojego telefonu. Załuję tylko, ze tak późno się przesiadłem na wp...
Wysłane 2015-02-03 22:13 , Edytowane 2015-02-04 08:35
@Kinslayer
oczywiście że tak, tylko ze to nie jest zagadnieniem - teraz odpowiedz sobie na pytanie dlaczego to się jednak ludziom na świecie nie podoba ? Dlaczego podstawowe proste programy popularne na całym świecie albo nie istnieją latami albo wcale na ten system ?
Microsoft wydaje największe pieniądze na reklamę WP, prowadzi ogromny płatny marketing szeptany po forach, płaci kupę kasy developerom, na dodatek system nawiązuje do ogromnie popularnego systemu desktop Windows, co powinno nakręcać popularność... a mimo to mało kto go chce (oczywiście w skali tego miliarda, bo wiadomo że nie dokumentnie nikt bo te 38 milionów kupiło).
@pi_nio
o taki sam eksperyment robiłem jak gość:
https://www.youtube.com/watch?v=GicxcPe_PzA#t=271 - Snapdragon 800 lepiej zdecydowanie chodzi na Note 3 niż na WP, choć cały czas Lumia sprawia wrażenie płynniejszego.
Wysłane 2015-02-03 22:59 , Edytowane 2015-02-03 23:00
@ straszny
Z moich obserwacji również wynika, że apki dostępne na WP są z reguły obkrojone z funkcjonalności względem Androida.
Dla przykładu iście popularna aplikacja Spotify.
Design goni Androida z półrocznym opóźnieniem.
Brak okładek wraz ze sterowaniem na lockscreenie (nie jest to możliwe do zrobienia w WP) - dla mnie duży minus.
Do tego brakuje funkcjonalności obsługi uruchomionego Spotify na kompie (iście genialna sprawa - zamiast na komie, to gra na PC ).
Takich przykładów mógłbym przytoczyć wiele.
Wysłane 2015-02-04 09:43
Z jednej strony notowany jest globalny wzrost sprzedaży smartfonów, a z drugiej nie przekłada się to na wyniki Samsunga, który notuje... spadek sprzedaży, a co za tym idzie - również znaczący spadek zysków, a w porównaniu do Apple (który znowu ma rekordowe zyski) - wręcz gigantyczny: źródło.
Co do sporu WP vs Android: z jednej strony mamy rzeczywiście ubogą bazę oprogramowania użytkowego, z drugiej płynne działanie nawet budżetowego sprzętu. Jeżeli ktoś nie potrzebuje wypasionego smarka, a po prostu telefonu z dodatkowymi możliwościami, to osobiście podtrzymuję moje zdanie: lepszy w takim wypadku jest wybór telefonu z WP, w przeciwnym wypadku konsument jest w zasadzie stawiany pod ścianą, będąc skazanym na droida.
Sprzęt Apple zupełnie pomijam, gdyż w tym wypadku wybór jest dla mnie zupełnie oczywisty: możliwości jakie oferuje, w stosunku do ceny, całkowicie w moich oczach go skreślają z listy.
Wysłane 2015-02-04 09:56 , Edytowane 2015-02-04 10:26
@spider_co
ale Samung to tylko część ekosystemu Androida, co też jest przewagą Andka - ogromna zróżnicowanie producentów. Jak nie ten to inny nadrabia. Dla tematu spadek Samsunga nie ma znaczenia bo konsumenci po prostu kupili inne droidy.
W 2014 roku Samsung stracił przez dość nudny galaxy S5 (nie mówię że nieudany), kiedy do góry bardzo mocno poszedł LG przez udane modele G2 i G3 i Huawey, bardzo agresywnie wyceniajacy swoje smartfony. Rosła też bardzo sprzedaż marek troszkę egzotycznych, aspirujących do grona najlepszych - Oppo, 1+1 itd
Hyuawei na swoich droidach ma wzrost sprzedaży roczny 50%, Lenovo 30%.
w najbliższych latach konsumenci dostaną szału na punkcie internetu rzeczy. Wszystko będzie połączone, sterowane wzajemnie, współpracujące itd... zegarki, okulary, drony, całe wyposażenie domów, sprzęt AGD,.... WP do tego zupełnie się nie nadaje.
Dochodzi do absurdów że sam Microsoft sprzedaje klawiatury dla urządzeń mobilnych (zresztą pięknie wykonane), które działają ze wszystkim poza jego systemem mobilnym! https://www.youtube.com/watch?v=sdPT-TzgU84#t=18 - w oficjalnej reklamie Microsoftu reklamowana jest telefonem.... Samsunga. Serio serio. Obok tabletu na pełnym Windows bohaterem reklamy jest Galaxy S5.
Tutaj pozostaje proste pytanie: po co Microsoft za ogromną kasę przejmuje producenta zmodowanej wersji Androida i deklaruje wsparcie Cyanogenmoda, zamiast włożyc te 70 mln na inwestycje w paru developerów w Windows Phone Market?
Wysłane 2015-02-04 14:28
Android był i jest wolny (zobaczymy jak to z tym ART będzie) dlatego też w przypadku mniejszego budżetu kupić sobie coś innego np na WP niż męczyć się na androidzie.
Co do Yoshi_80, wszystko to co opisałeś podchodzi mi pod jakiś budżetofon. A to jest spowodowane tym co wyżej napisałem.
Nawet taki top 3 letni SGS3 nie chodzi płynnie (zdarzają się 'przywieszki').
Nie czytałem źródła artykułu (i nie wiem czy 'chińskie' telefonu były brane pod uwagę), jeśli tak to ciekawe ile z tych telefonów to typowe chińczyki.
Wysłane 2015-02-04 15:09
Tak w ogóle to coś jest z tym starzeniem czy upływem czasu...
Bo przecież kiedyś przeglądaliśmy internet na Pentium III ze 128MB RAM, gry na Rivie TNT wyglądały bajecznie, grafika była fotorealistyczna, ba, na Amidze też była fotorealistyczna! A teraz wystarczy odpalić zwykłego lapka bez SSD i się w człowieku gotuje, a na Pentium 4 aż żal patrzeć
Tak samo z telefonami - one chodziły płynnie, tylko z czasem zreformowało nam się pojęcie płynności...
Kto jest online: 1 użytkowników, 202 gości
wojtek72 ,