Forum > Mobilne > Problem z Lapkiem Asus K70IO

Strona 1 z 1 1
skocz

Inferno

Wysłane 2012-07-11 18:29 , Edytowane 2012-07-14 14:20

Elo.
Ostatnio zakupiłem dysk SSD Samsunga do wyżej wymienionego laptopa. Pisałem, że miałem z nim kłopot [LINK], ale może się okazać, że tak nie jest i możliwe, że to wina komputerka, choć i dysku nie wykluczam.

Zrobiłem tak - sprawdziłem na laptopie stary dysk HDD - tam się zmienia w SMART przy operacjach Read Raw Error Rate i Hardware ECC Recovered. Podłączyłem HDD do siebie i u mnie zmienia się to samo co wyżej, plus Seek Error Rate (możliwe, że tam też, tylko nie zauważyłem tej pozycji w Crystal Disk Info).

Podłączyłem SSD do siebie i tutaj przy operacjach na dysku nie zauważyłem żadnych zmian w odczycie SMART - ale jak podłączę go do laptopa, to zmienia się liczba błędów CRC, w tej chwili nie pamiętam dokładnie, ale niedługo sprawdzę.

Co powinienem sprawdzić w lapku, aby znaleźć i wyeliminować błąd ? Mogę jeszcze podłączyć SSD do siebie i zainstalować system i pochodzić na nim trochę - pamiętam, że wcześniej już to sprawdzałem i problemu nie widziałem, ale mogę spróbować jeszcze raz. Gdzieś czytałem, że może to być wina jakiejś taśmy sygnałowej - jak ją sprawdzić, wyjąć, ile ona kosztuje, założyć, czy są jakieś jej rodzaje, itd ?//
Ok, wygląda na to, że aktualizacja BIOSu ASUSa poprawiła działanie dysku.

Strona 1 z 1 1
skocz

Kto jest online: 0 użytkowników, 161 gości