@pi_nio
Resztki niepoprawnego idealisty które siedzą we mnie głęboko podpowiadają mi mnóstwo sposobów na spożytkowanie tych wielkich ilości sprowadzonego z kosmosu złota czy innych surowców. Zrobimy choćby złote czy inne palladowe linie do przesyłania energii żeby zminimalizować straty i uchronić się przed korozją. Do wielu rzeczy obecnie można by zastosować złoto zamiast tego czego używa się obecnie w celu poprawy parametrów gdyby nie jego cena. Podobnie np. z tytanem i wieloma innymi minerałami.
Forum > Tematy dowolne > Ciekawostki i nowości ze świata nauki vol.1 :>
Wysłane 2012-12-13 13:48
Wysłane 2012-12-13 14:27
@thor2k już widzę tych ludzi ruszajacych z siekierami na te linie przesyłowe żeby łoto odzyskać . Niesety złoto się do tego nie nadaje, podobnie jak miedź gdyż ma złe właściwości mechaniczne, dlatego linie są z linek stalowych.
Ale fkatycznie duże ilości surowca możnaby spożytkować, jednak czy to będzie opłacalne? Czy tanie złoto będzie wszystkim na rękę?
Chociaż prawdopodobny jest fakt pozyskiwania w ten sposób surowców których dane państwo nie posiada lub jako sposób walki z monopolem któregoś państwa (jak np Chiny i ich ograniczenie sprzedaży neodymu do produkcji magnesów)
Wysłane 2012-12-14 20:16
no, ale może jak zwrócimy nasze oczy w górę to przestaniemy się tłuc (zbyt idealnie by chyba było) warto by zwrócić uwagę ludzkości na konieczność zakładania kolonii i generalnie ucieczkę z tego układu. statystyka mówi, że w końcu coś nas dopadnie i lepiej, żebyśmy byli na to przygotowani
...o ile na to zasługujemy w ogóle...
Wysłane 2012-12-27 18:32 , Edytowane 2012-12-27 19:20
@Netman zaczekaj an analizę jej atmosfery się okaże
@straszny Ty to lubisz -> [LINK]
Wysłane 2012-12-27 21:34
@pi_nio
Wszystko fajnie pięknie, aż tu pod koniec pada zdanie:
Najpierw trzeba będzie jednak odpowiedni obiekt do złapania znaleźć.i, jak to mawiał Siara: "cały misterny plan w piz*u"

Wysłane 2012-12-30 21:36
Dzięki przełomowemu odkryciu Polaków komputery będą jeszcze mniejsze i szybsze. Topologiczne izolatory krystaliczne - na to hasło fizykom z całego świata zaczyna mocniej bić serce. Amerykanie od lat głowili się, jak je wyprodukować. Udało się naszym naukowcom z Instytutu Fizyki PAN
[LINK]
Wysłane 2012-12-31 09:31
@pi_nio
Ale to nie pierwszy i nie ostatni raz. Polska nauka (MNiSW), może marnie ale jednak, potrafi dofinansować badania i nawet, w niektórych momentach, opłaci patent (na PL na 10lat, ale teraz po zmianach pewnie będzie na EU).
I w tym momencie naukowcy zaczynają mieć problem. Bo państwo już nic nie pomoże. Są w sumie dwie sensowne opcje:
- sprzedać patent (i wędruje do USA)
- założyć firmę za własne pieniądze (a mówimy tu o przemyśle - to nie jest zabawka za kilkadziesiąt tysięcy zł, trzeba zainwestować miliony).
Ponieważ oczywiście druga opcja jest niemożliwa z rodzimym kapitałem (nie ma u nas w sumie venture capital, a banki nie dadzą tak dużych kredytów bandzie naukowców), więc zostaje sprzedanie się Amerykańcom. I znowu beka.
Tak gdzieś na początku dyskusji o potrzebie reform naszej nauki podniosły się głosy by dodać jakieś dofinansowanie/granty na stworzenie rodzimego zaawansowanego biznesu, ale oczywiście sprawa upadła (dziś o tym cicho).
Gdzieś (Wyborcza?) nawet kiedyś czytałem artykuł o kolesiach z jakimś pomysłem, gdzie udało się uruchomić produkcję za kilka milionów... po czym by zwiększyć produkcję i wyjść na rynki zachodnie potrzebowali dokapitalizowania - i ponownie nie ma skąd w Polsce wziąć pieniędzy na coś takiego (zawsze jest ryzyko), więc albo pójdą z torbami albo sprzedadzą się Amerykanom.
Wysłane 2013-01-04 00:24
@scud1 o to mi właśnie chodzi
a tu ciekawa sprawa: [LINK]
rzekłbym bardzo ciekawa
Wysłane 2013-01-04 00:58
@pi_nio
Oby tylko czarnej dziury nie wynaleźli i ich tam nie powciągało z całym otoczeniem!
Wysłane 2013-01-08 20:01
Dotykowce pójdą w odstawkę?
[LINK]
Niby tylko implementacja możliwości znanych z konsol, ale jako zwykły soft do wina robi wrażenie, zwłascza "rzut na szkło", czy przesunięcie kursora ręką
Wysłane 2013-01-09 20:20
@slawko no może się podobać, bo i wygodniejsze od macania po ekranie (wszystkie dotykowce z jakimi miałem kontakt mnie nie lubią - z wzajemnością), ale i tak to machanie jakoś mnie nie przekonuje. Wychodzi na to, że dla mnie najlepsze będzie sterowanie urządzeń myślami, ale tego się boję - zwłaszcza gdyby w grę wchodziła interaktywność
Wysłane 2013-01-16 18:54 , Edytowane 2013-01-17 07:13
Czas na nową porcyjkę informacji naukowych.
Rośnie konkurencja dla włókien węglowych - bardzo wytrzymałe, długie i przy okazji dużo tańsze w produkcji nanowłókna krzemionkowe.
Już niedługo psychiatrzy będą mieli całą rzeszę nowych pacjentów - zacznie nas straszyć nie tylko pełzające robactwo, ale też poruszająca się samoczynnie materia nieożywiona (nowe pole do popisu dla twórców horrorów i wszelkiej maści dowcipnisiów)
Elastyczny e-papier, który można dowolnie składać w większe formaty oraz łatwo i szybciutko ze sobą komunikować
Bardzo rozciągliwe kable - nowe zastosowanie płynnego metalu.
Jeżeli M$ się zdecyduje na wydanie tej wersji Kinecta, to z pewnością ja i wielu sceptyków się do niego przekona. IllumiRoom daje niesamowity efekt.
Kto jest online: 0 użytkowników, 184 gości