A może Focus Active?
Koleżanka była tak zadowolona z poprzedniego Focusa, że po obejrzeniu wielu innych aut, wybrała właśnie jego następcę. Co prawda to kombi i w innej wersji - Vignale, z full wypas wyposażeniem, katalogowo sporo ponad 100 tys, ale udało jej się wynegocjować spory rabat.
Forum > Tematy dowolne > NOWE AUTO - crossover
Wysłane 2019-08-14 10:56
Wysłane 2019-08-14 11:43
Przecież to ma długość Nissan Qashqaia (którego ze względu na gabaryt odrzucamy) i jest po prostu lekko podwyższonym kombi... Tutaj szukamy czegoś możliwie zwartego do miasta - aby było łatwo mamie tym manewrować przy dojazdach do pracy - jeżeli o ojca chodzi, to w trase to mógłby mieć i 5 metrów :D
Wysłane 2019-08-14 21:42
Karoq to już duże auto jak na te wymagania.
Podobne wymiary do 3008 - przykład z "mojego" salonu: [LINK]
Wysłane 2019-08-14 21:54
Jeżdżę japoncami od lat i IMHO C-HR to najgorszy samo chód toyoty. Powody są trzy: w środku ciemno i nic nie widać do tylu, mało tego z tyłu przez szyby tez średnio widać. Dwa: samochód za lekki nie jest i ten napęd tam po prostu nie gra- auris hybryda jeździ dużo lepiej. Trzy: To co w całej toyocie: multimedia.
Szczerze, jak lubię japonce to ten jest tak sobie.
Z ciekawosci, jak byliście w Hondzie i Citroenie. To nie crossovery (które do mnie nie przemawiają zachowaniem na drodze), ale czy rodzice wsiedli do jazza i c4 spqce tourera (krótkiego)?
W pierwszym siedzi się ciut wyżej a w drugim mocno wyżej niż w kompakcie.
Wysłane 2019-08-14 23:43 , Edytowane 2019-08-14 23:44
Ja polecam Hondę. Solidne auta, niezawodne jednostki napędowe oraz dobra mechanika. 10 lat jeździłem CIVIC-em UFO byłem bardzo zadowolony, obecnie jeżdżę od 1,5 roku H-RV , o którym wspominałeś, powiem krótko bardzo komfortowe autko (przy jeździe w mieście spalanie około 8 l/100 km). Za 90 tyś na pewno idzie wybrać fajnie wyposażoną wersję.
Wysłane 2019-08-14 23:58
Ale w C-HR nie chodzi o to, by świetnie jeździł. W samochodach Toyoty nigdy o to nie chodziło, zawsze prowadziły się trochę bardziej ociężale i gumowo niż konkurencja. To zaczęło sie zmieniać dopiero od liftingu poprzedniej generacji Aurisa, ale nadal tutaj chodzi o prostotę (z czego wynika niezawodność) i niskie koszty eksploatacji.
Hybryda siłą rzeczy będzie ciężka, ale jesli chodzi o ekonomię jazdy, układ napędowy rekompensuje to z naddatkiem, mimo że właśnie w mieście masa ma duże znaczenie dla dynamiki i spalania.
To jest w CH-R hybrydowym 1380kg i średnie raportowane spalanie 5,5l/100km.
Dla Karoqa 1.0TSI z automatem to dla porównania 1286kg i 7,6,
A dla 3008 1.2 z automatem 1270kg i 7,9.
Dla Cactusa 1.2 z automatem 1090kg i 6,7.
Wysłane 2019-10-09 01:25
No i gut.
Kolejny nonVAG ;)
Kto jest online: 0 użytkowników, 237 gości