Forum > Tematy dowolne > Przechowywanie opon

Strona 1 z 1 1
skocz

beton

  • beton
  • wiadomość Użytkownik

  • 7703 wypowiedzi

Wysłane 2016-08-17 20:09

Hej,

W ramach porządkowania garażu chciałem zaopatrzyć się w wieszak/stojak lub półkę na opony.
Na allegro znalazłem takie cosie:
4 takie:
http://allegro.pl/wieszak-hak-uchwyt-na-opony-felgi-200mm-1-kolo-i6241...
choć bardziej widział by mi się taki
http://allegro.pl/wieszak-uchwyt-stojak-na-opony-kola-s4-strong-max-i5...
Tylko coś mi chodzi po głowie że prawidłowe przechowywanie opon to takie
http://allegro.pl/stojak-na-4-opony-felgi-do-garazu-pokrowiec-i6179079...
czyli poziome\"\hmmm\"

Czy opcja nr 2 jest OK? Czy przy tej opcji trzeba co jakiś czas obracać opony? Czy mogą sobie całą zimę tak siedzieć bez dotykania ich?

kotin

Wysłane 2016-08-17 20:23 , Edytowane 2016-08-17 20:29

Ja mam bramkę nr 3 i w teorii jest to najkorzystniejsza pozycja opony. Uwaga na delikatne nóżki - krzyżak na dole, mnie się jedno ramię łatwo odłamało i opony lekko opierają się o ścianę, czyli z teoretycznej przewagi trochę uciekło. Jeżeli chodzi o pewność z jaką wiszą to pewnie bramka nr 1, ale przynajmniej w teorii - trzeba by opony odwracać o 180 stopni chociaż raz, czy dwa w sezonie.

Przy opcji nr 2, gdzie opony opierają się o rant i delikatnie odkształcają, może się zdarzyć, że po założeniu i wyważeniu, wrócą do idealnego kształtu po dwóch / trzech dniach jeżdżenia i będzie drgało, albo wyważymy raz jeszcze. To oczywiście teoria. Oponie pod własnym i felgi ciężarem, żadna poważna szkoda się nie stanie.

i5-14600 KF / be quiet! Pure Base 500DX Black / ENDORFY Fortis 5 Black ARGB 140mm / MSI PRO B760-P DDR4 II / RAM 2x16 GB 3600MHz / liczne SSD / Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2 12GB / SB X AE-5 PLUS / be quiet! Pure Power 13 M 750W 80 Plus Gold / MSI Optix 2560 x 1080 / Logitech X230 / Win 11Pro

djluke

  • djluke
  • wiadomość Moderator
  • Znawca sprzętu komputerowegoMiły gość

  • 38570 wypowiedzi

Wysłane 2016-08-17 20:43 , Edytowane 2016-08-17 20:44

U mnie mają opcję 2 i 3.
2 samoróbka na 8 kół, każde koło w worku i tak sobie leżą przez pół roku raz letnie raz zimowe. Nikt tego nie rusza, nie dotyka, na tym sobie spoczywają jakieś lekkie rzeczy i jest OK.
3 też samoróbka z krzyżaka od krzesła obrotowego z dospawaną rurą ale obecnie już nieużywana. Stały na tym 4 koła tylko siłą rzeczy nie w workach (choć teraz w sumie nie pamiętam czy ta rurka była na tyle długa czy koła po prostu leżały na sobie.

Wszystko zależy od tego ile masz miejsca i ew. jak drogie masz koła/opony (jak bardzo chcesz na nie chuchać, jak sztywno trzymać się wirtualnych regułek). I tak przed sezonem wypada wyważyć...

Asus TUF Gaming X570 Plus, Ryzen 5800X, Arctic Liquid Freezer III 360, 32GB Kingston Fury 3600MHz CL16, PowerColor RX 6700 XT Red Devil 12GB, SSD Samsung 980 Pro 1TB, WD WD80EZAZ, Seasonic Focus Plus Gold 650W, Fractal Design Define R6 USB-C, Razer BlackWidow Ultimate, Logitech MX Master 3; Windows 11 Insider @ ReFS; Samsung C32HG70; HP Color Laserjet Pro M281fdn.

kotin

Wysłane 2016-08-17 20:48

@djluke

czy koła po prostu leżały na sobie.


W oryginale, nie. Każda felga leży na talerzyku, a opony się nie stykają - tak jest w tym z Allledrogo. ;-)

i5-14600 KF / be quiet! Pure Base 500DX Black / ENDORFY Fortis 5 Black ARGB 140mm / MSI PRO B760-P DDR4 II / RAM 2x16 GB 3600MHz / liczne SSD / Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2 12GB / SB X AE-5 PLUS / be quiet! Pure Power 13 M 750W 80 Plus Gold / MSI Optix 2560 x 1080 / Logitech X230 / Win 11Pro

nosweratu

Wysłane 2016-08-18 17:51

U mnie koła stoją na stojaku z lidla - problem mam z przechowywaniem samych opon - na chwilę obecną leżą jedną na drugiej na półce...

beton

  • beton
  • wiadomość Użytkownik

  • 7703 wypowiedzi

Wysłane 2016-08-18 18:30

U mnie tera stoją na samoróbkach tak jak ten 3ci tylko 2x2 koła ale ze względu na ilość miejsca chciałem je podwiesić pod sufitem. Zastanawiam się czy na walnąć półki pod sufitem i położyć na płask po prostu 4 koła jedno obok drugiego.

Strona 1 z 1 1
skocz

Kto jest online: 0 użytkowników, 295 gości