Forum > Tematy dowolne > Modernizacja ogrzewania domku -Pomorskie-pilne

Strona 1 z 1 1
skocz

grizli

 • grizli
 • wiadomość Użytkownik

 • 2481 wypowiedzi

Wysłane 2020-10-22 17:50

Witajcie. 

Piszę ostatecznie tutaj dziś ten temat tu choć, w sieci jest ,,milion milionów podobnych" lecz, trudno odróżnić rzetelne opinie od reklamy to raz a dwa, ..wiem, ze jest tu sporo ludzi, którzy sami mają duże doświadczenie w podobnych sprawach.. 
Mieszkam w okolicach Malborka obecnie, mały domek 70m z poddaszem. Dom posiada nową instalację CO i kaloryfery oraz, śmierdziucha kopciuch w piwnicy, którego MUSZĘ i chcę się pozbyć. Myślę od jakiegoś czasu o tym i mam 2 warianty. Piec na pelet albo pompę ciepła powietrze/woda. Za bardziej przyszłościowe i wygodniejsze uważam pompę ciepła tym bardziej, że chciałbym to połączyć w niedalekiej przyszłości z foto woltaniką. Kontaktowałem się już z kilkoma fachowcami o tych spraw i po prostu krew zalewa. 
Jeden robi tylko weissmanna(jeden z droższych) bo inne to same problemy, gdy zapytałem o inne możliwości firm to..przestał sie odzywać choć obiecał, że przemyśli i da mi jakąś ofertę na pompę. Kolejny robi tylko na piecach Zebiec (poniekąd niezłe opinie) ale jakoś mnie ten pelet nie do końca przekonuje przy PC i FV. 
Nie mogę iść w weiismanna gdyż tam koszty małej pompy, sporo przekraczają 20tyś na 70m kw.  To są koszta, które nigdy sie nie zwrócą. Tak samo jak piec z 18 z montażem, który mi zaproponowano. Są na pewno inne dobre rozwiązania, które nie obciążają tak budżetu. 
Czy ktoś z Was, przerabiał już ten temat sam? Jak realnie wyglądają koszty takiej instalacji obecnie oraz kosztu użytkowania PC np? 
Czy jest ktoś, kto ma naprawdę zaufanego, pewnego instalatora z rejonu pomorza(Elbląg, Gdańsk, okolice) u którego można liczyć na dobry dobór i montaż systemu? Chciałbym w listopadzie jeszcze jeśli to możliwe ogarnąć temat choć ogrzewania a jestem obecnie w DE iz racji corony, sa problemy ze zjazdem. 

ASUS ROG G771 w użyciu... PRZEPRASZAMY ZA USTERKI

maq2

 • maq2
 • wiadomość Użytkownik

 • 1588 wypowiedzi

Wysłane 2020-10-22 19:10 , Edytowane 2020-10-22 19:11

Zapisz się do jakiejś grupy od pomp ciepła na fejsie i w kwadrans znajdziesz wykonawcę. Ja z Susza wiec niedaleko ale mi pompę robiła ekipa z Olsztyna, no i oni tylko gruntowe robią. 
Nie wiem w jakim wieku ten dom i jak ocieplony, a to może mieć ogromne znaczenie przy późniejszych kosztach prądu. U mnie w zimowych miesiącach wychodzi około 300 zł za ogrzewanie miesięcznie. Dom 150 metrów. 

MacBook Pro (Mid 2015, 15-inch, i7, 16 GB RAM), iPad 2019, iPhone 11.

grizli

 • grizli
 • wiadomość Użytkownik

 • 2481 wypowiedzi

Wysłane 2020-10-23 07:26

Dzięki, olsztyn nie jest daleko a Ty calkiem blisko. Dom maly i bardzo grube sciany, cieply jest. Na wiosnę robie elewacje i ocieplenie. Okna są nowe, tak więc myślę tu nic nie stoi na przeszkodzie. Co do gruntowrj, na pewno jest to wydajniejsze ale i droższe a poza tyym, trzeba ryć ziemię. No i jeszcze jeden klopocik...nawet na koniec swiata nie zaloze konta na gejzbuku. Zadnych gezbukow ani twitterow po prostu nie używam dlatego tam nie znajde niczego.

ASUS ROG G771 w użyciu... PRZEPRASZAMY ZA USTERKI

Cappo_PL

Wysłane 2020-10-23 20:43

To pamiętaj o programie "Czyste powietrze" na wymianę kopcichua dostaniesz dofinansowanie, na ocieplenie też.

grizli

 • grizli
 • wiadomość Użytkownik

 • 2481 wypowiedzi

Wysłane 2020-10-24 11:04

O tym wszystkim wiem od dawna, szukam WYKONAWCY, który rzetelnie wykona swoją pracę, doradzi i uruchomi system.

ASUS ROG G771 w użyciu... PRZEPRASZAMY ZA USTERKI

Ignacek 9

Wysłane 2020-10-26 08:40

@grizli
Z tym fejsbukiem - rozumiem, że może masz awersję i jakieś tam swoje przekonania. 

Z drugiej jednak strony, w oparciu o to, co napisał maq2, w pewnym sensie się ograniczasz - grupy na fejsie to dość potężne narzędzie i pewnie szybko udałoby Ci się kogoś znaleźć w odpowiedniej grupie. Takie grupki to też często kopalnia informacji

Nikt nie mówi, że musisz zakładać swoje "realne" konto :) 

grizli

 • grizli
 • wiadomość Użytkownik

 • 2481 wypowiedzi

Wysłane 2020-10-26 12:26

kiedys probowalem juz nierealne, nie dalem żadnych zgod dla fejsa na dane kontakty nic  a o i tak beszczelnie wysledzil mnie i przekukal caly telefon. to samo robi na pewno z windowsem. przychodziły mi powiadomienia , ze może znam ludzi takich a takich..wszyscy znakomi i rodzina moich znajomycj i kolegow nawet z drugiego konca swiata...sa tez specjalistuczne strony o ogrzewaniu gdxie tez ludzie wymianiaja sie doswiadczeniami. Ja mam klopot w znalezieniu rzetelnego dobrego fachowca z moich stron.

ASUS ROG G771 w użyciu... PRZEPRASZAMY ZA USTERKI
Strona 1 z 1 1
skocz

Kto jest online: 2 użytkowników, 105 gości

kotin , Panzer ,