2021-12-23 11:41
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Transcend MTE 110Q - Trwały dysk PCIe

Obrazek  Transcend MTE 110Q - Trwały dysk PCIe

Firma Transcend prezentuje dysk SSD PCIe – MTE 110Q. Jest on zgodny ze standardem NVMe i wykorzystuje interfejs PCIe Gen3 x4. Oznacza to, że cztery linie PCIe są wykorzystywane do jednoczesnego przesyłania i odbierania danych, co przekłada się na transfery do 2000 MB/s przy odczycie i 1500 MB/s przy zapisie. Zastosowanie technologii QLC 3D NAND oznacza, że jedna komórka pamięci w MTE 110Q przechowuje 4 bity informacji. Pozwala to na zwiększenie gęstość zapisu danych w stosunku do technologii SLC, MLC czy TLC. Pamięć QLC NAND pozwala na intensywne operacje zapisu oraz odczytu i sprawia, że MTE 110Q jest jedną z pamięci flash o największej gęstości na rynku.Aby zapewnić niezawodność pracy dysku nawet w ciężkich warunkach, MTE 110Q poddawany jest rygorystycznym testom na wszystkich etapach produkcji. Są to m.in. próby wibracji, temperatury i wilgotności, prędkości i funkcjonalności.

Bezpłatna aplikacja SSD Scope Pro (udostępniona przez producenta) monitoruje stan dysku, pomaga zachować bezproblemową, wydajną pracę oraz zwiększa bezpieczeństwo danych. Oprogramowanie umożliwia m.in. skanowanie diagnostyczne, wymuszenie aktywacji funkcji TRIM, bezpieczne usuwanie danych, aktualizację oprogramowania i klonowanie systemu.

Gwarancja i cena
Sugerowane przez producenta ceny to 310 PLN za 500 GB i 530 PLN za 1 TB. Nośniki zostały objęte trzyletnią ograniczoną gwarancją producenta.


 Transcend MTE 110Q - Trwały dysk PCIe

Źródło: Info Prasowe / Transcend
  1. Avatar nic wiadomość nic
    To nie jest dysk

    To jest karta rozszerzeń, z urządzeniem SSD, a nie dysk. I nie jest trwała. Używa najgorszych możliwych kości QLC, czyli 10 razy mniej trwała niż analogiczna karta z kości MLC.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.