2019-11-25 20:10
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

AMD - Nowe Ryzeny oficjalnie

Obrazek AMD - Nowe Ryzeny oficjalnie

Właśnie dziś sytuacja na rynku komputerów stacjonarnych zmienia się kompletnie. To dzisiaj do sprzedaży wchodzą najnowsze procesory z serii Ryzen 9 i Ryzen Threadripper, które będą od teraz stanowić wyznacznik dla topowej wydajności w swoich kategoriach. I nie ma w tym żadnej przesady. AMD Ryzen 9 3950X to 16-rdzeniowy, 32-wątkowy procesor, który redefiniuje to, co topowe dla popularnych PC. To unikalna mieszanka możliwości dotychczas zarezerwowanych dla dużo droższych maszyn HEDT z przystępnością platformy typową dla popularnych, domowych komputerów.Dzięki temu Ryzen 9 3950X zapewnia niedoścignioną wydajność w wymagających aplikacjach oraz znakomitą w grach, a przede wszystkim niebywałą wielowątkowość, gdy użytkownik chce obciążać swój komputer wieloma wymagającymi zadaniami na raz. Ten właśnie czynnik sprawia, że nawet profesjonaliści mogą teraz używać takiego komputera i cieszyć się wydajnością, jaka wcześniej była rzadko widywana nawet wśród maszyn HEDT.

Duet 3 generacji procesorów AMD Ryzen Threadripper 3970X i 3960X, czyli modele odpowiednio 32- i 24-rdzeniowe, także wchodzą dziś do sprzedaży. Niczym potężne machiny obliczeniowe te procesory wkraczają na niedostępne dotychczas obszary wydajności oferując profesjonalistom absolutnie niezrównany poziom wydajności od CAD, przez kompilacje kodu, symulacje, raytracing po wiele, wiele innych zastosowań. Ta zmiana w wydajności jest jednocześnie zmianą jakościową, ponieważ jak twierdzą przedstawiciele Blur Studio, to „co zajmowało zwykle 5 minut, teraz zajmuje 5 sekund”. Nie trzeba czekać na podgląd, na wizualizacje itp. – teraz wszystko się dzieje praktycznie od razu. Redakcja PCLab.pl twierdzi: „Nowe Threadrippery nie są alternatywą dla produktów Intela; czymś podobnym, ale o innej charakterystyce. Teraz to one prezentują stan techniki, „state of the art”, i wyznaczają standard wydajności i funkcjonalności w tym zakresie cen.”

To jednak nie wszystko. Firma AMD właśnie ogłosiła, że rodzina Threadripper powiększy się wkrótce o jeszcze potężniejszy model – 64-rdzeniowy, 128-wątkowy procesor AMD Ryzen Threadripper 3990X. Jego niesamowita moc będzie długo stanowiła wyznacznik wydajności wśród komputerów stacjonarnych.

AMD - Nowe Ryzeny oficjalnie

AMD - Nowe Ryzeny oficjalnie

Źródło: Info Prasowe / AMD
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Brawo AMD

  Jeszcze żeby  tryb boost dopracowali tak żeby  Ryzen 3950X  na połowie rdzeni  utrzymywał  4,7GHz a na drugiej połowie  okolice  4.4GHz  to byłba miazga dla  Intela.
  A tak  w  wymagających grach  Intel ciągle  ciut wydajniejszy.

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Dobrze dla całego rynku że AMD wróciło do gry. Wprawdzie Intel i tak rządzi ponieważ te kilka lat zapaści jakie przydarzyły się AMD nie da się tak szybko zniwelować.
  Tym niemniej przymierzmy kciuki za dobrą formę AMD oraz życzymy wielu udanych konstrukcji.

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Ja też życzę im i nam, przy okazji, samych udanych cpu. Monopol na rynku służy tylko monopoliście.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.