2019-08-08 14:38
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

AMD EPYC drugiej generacji ustanawia nowy standard

Obrazek AMD EPYC drugiej generacji ustanawia nowy standard

Na wczorajszej konferencji prasowej firma AMD wraz z wieloma swoimi partnerami i klientami z ekspansywnego ekosystemu centrów danych, oficjalnie wprowadziła na rynek 2 generację procesorów AMD EPYC, które zapewniają wiodącą wydajność w bardzo wielu typach obciążeń typowych dla infrastruktury korporacyjnej, chmur obliczeniowych i superkomputerów (HPC). Procesory te są wyposażone w nawet 64 rdzenie „Zen 2” w najnowocześniejszym 7-nanometrowym procesie technologicznym i oferują rekordową wydajność pomagając jednocześnie ograniczyć całkowite koszty posiadania (TCO) o nawet 50% w licznych zastosowaniach. W trakcie konferencji firmy Google i Twitter ogłosiły, że wdrożą 2 generacji procesory AMD EPYC, a firmy HPE i Lenovo, że ich nowe platformy są dostępne natychmiast.Druga generacja procesorów AMD EPYC została zaprojektowana w szczególności pod kątem współczesnych zadań centrów danych, więc zapewnia klientom idealną kombinację funkcjonalności, która pomaga uwolnić wydajność i zredefiniować ekonomię wirtualizacji, chmury obliczeniowej, systemów HPC i zastosowań korporacyjnych.

Korporacjom oferują one nawet o 83% lepszą wydajność aplikacjach Javai i o 43% lepszą wydajność w aplikacjach 2 klasy SAP SD 2 w porównaniu do konkurencj, a także zapewniają rekordową wydajność w Real Time Analytics Hadoop .Chmurom i wirtualizacji przynoszą rekordową wydajność, która redefiniuje ekonomię centrów danych. Superkomputerom z kolei oferują niezrównaną kombinację rekordowej wydajności w obliczeniach zmiennoprzecinkowych i największej przepustowości pamięci i I/O w swojej klasie, w tym np. 2-krotnie większą wydajność w obliczeniowej dynamice płynów i o 72% wyższą wydajność w analizie strukturalnej.

Ekosystem AMD EPYC w dalszym ciągu rośnie i ponad 60 partnerów wspiera go w dniu premiery. W skład tej szerokiej grupy wchodzą producenci ODM, jak Gigabyte i QCT, dostawcy IHV jak Broadcom, Micron i Xilinx, oraz dostawcy systemów operacyjnych, wśród których jest Microsoft i producenci wielu dystrybucji Linux. Firmy Canonical, RedHat i SUSE współpracowały z AMD, aby przetestować i zatwierdzić rozwiązania bazujące na 2 generacji procesorów AMD EPYC w szerokim spektrum zastosowań w centrach danych. Ta walidacja pomogła firmie AMD zatwierdzić ponad 2-krotnie więcej platform do opracowania w porównaniu do 1. generacji AMD EPYC.

AMD EPYC drugiej generacji ustanawia nowy standard

AMD EPYC drugiej generacji ustanawia nowy standard

AMD EPYC drugiej generacji ustanawia nowy standard

Źródło: Info Prasowe / AMDKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.