2009-08-13 06:00
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
49

AMD Phenom II X4 965

Obrazek AMD Phenom II X4 965

Zdawałoby się, że tak niedawno mieliśmy premierę procesora Phenom II X4 955 a tu już AMD zapowiadało po cichu jego jeszcze szybszego następcę. Właśnie dziś możemy powitać najszybszy obecnie w ofercie tego koncernu, procesor Phenom II X4 965 Black Edition. Mimo, że układ dojechał do mnie dopiero w poniedziałek, a na dziś już ma być publikacja, postaram się Wam szybko go przedstawić. Jak zrobiono Phenoma II X4 965 Black Edition? W dość prosty sposób, bo wystarczyło podnieść fabrycznie mnożnik z x16 na x17 i lekko podnieść napięcie zasilania. Na więcej Zapraszamy Tutaj ...

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Przeczytałem szybko recenzje i chcę powiedzieć że jest to bardzo fajna lektura. Dobrze że firma AMD nadrabia zaległości i stara się za wszelka cenę iść do przodu i to należy pochwalić. Co jeszcze cieszy to stałość podstawki, to wielki atut AMD, mnogość podstawek u konkurenta niewątpliwie przyprawia o bul głowy. I jeszcze najważniejszy atut to cena, faktycznie przy tych osiągach jest to bardzo atrakcyjny produkt

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Kolejny test CPU AMD i kolejny raz porównywany jest do... innego procesora tej firmy. Niezrozumiałe dla mnie jest dlaczego brak konkurencji. Czyżby Phenom był klasą samą w sobie, poza konkurencją?

  Dzięki temu robi się z tego bardziej reklama niż test.

 3. Avatar nic wiadomość nic
  Co z box'owym chłodzeniem?

  Dla mnie zabrakło w recenzji informacji o dostarczonym z procesorem układzie chłodzenia(no chyba ze jest to wersja bez coolera) lub chociaż zdjęcia. Ostatnio zakupiłem Phenoma II X3 720 BE i się troszeczkę zawiodłem na coolerze - jakiś taki "prymitywny" :-) Myślałem, że bedzie to coś w rodzaju tych jakie dodawane były do Athlona 6000+

 4. Avatar nic wiadomość nic
  Cena sugerowana

  Nie wiem kiedy wszedł dokładnie 955, ale warto przypatrzeć się kursowi złotówki w dniu premiery 955 i teraz.

 5. Avatar nic wiadomość nic
  @agnus

  Słuszne spostrzeżenie tylko w jaki sposób przetestować produkt konkurencji jak nie masz do tego platformy. No niestety ale sprzęt do testów dostarczają przedstawiciele producenta i chciał czy nie robi się z tego materiał reklamowy (co począć)
  Po prostu zawsze jest ten dylemat móc a chcieć, ten watek był już wielokrotnie poruszany .

 6. Avatar nic wiadomość nic
  @lami

  Rozumiem ale testowanie cpu bez porównania do innych modeli jest pozbawione sensu. Przecież redakcja nie robi testów tylko jednej platformy, posiada bazę wyników z testów poprzednich (AMD/Intel) i powinno się je zestawiać by czytający, potencjalni klienci mieli choć poglądowy obraz na to jak szybki jest nowy produkt, jak sie ma jego cena do cen konkurencji itd. Inaczej wychodzi reklama, nic więcej.

 7. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @agnus

  Nie posiada nawet w miarę kompatybilnej bazy innych wyników.
  Można pójść Twoim tokiem rozumowania i nie zrobić w ogóle testów CPU, bo to bez sensu albo jednak zrobić i zbierać te wyniki aby mieć do porównania przyszłych testów nadchodzących procesorów. Wybraliśmy wariant drugi.

 8. Avatar nic wiadomość nic
  @NetCop

  Nie rozumiem odpowiedzi. Czyli testujecie procesory od dzisiaj czy od pewnego czasu? Co oznacza "kompatybilnej"? Przecież reguły testowania, same testy nie zmieniają się co chwila, nowe benchmarki wprowadza się stopniowo. 3DMark, Sandra, Crysis to standardy. Wytłumacz mi dlaczego nie można było ich podpiąć - z testów innych CPU? Choćby na zasadzie "orientacyjnych" porównań.

  Netcop, przeczysz sam sobie. Piszesz że nie macie bazy wyników mimo że zbieracie je od dłuższego czasu a potem piszesz że lepiej robić testy bez porównań bo zbiera się je aby potem porównywać do następnych.. Czegoś tu nie rozumiem.

 9. Avatar nic wiadomość nic
  @Agnus

  Agnus masz baze wynikow AMD Phenom II i odczucia autora tekstu, ktore sa cenne, a wrecz kluczowe.

  Dobrze sie czytalo, duzo bylem w stanie wywnioskowac na temat platformy AMD i o to chodzilo, a redakcja z biegiem czasu bedzie dodawac nowe wyniki.

 10. Avatar nic wiadomość nic
  @PurEvil

  Dla mnie kluczowe są czasy renderowania, liczby klatek na sekundę, zmierzona prądożerność, temperatury i cena w PORÓWNANIU DO KONKURENCJI a nie poprzedniego produktu tego samego producenta. Odczucia autora mogę szanować lub nie, ale nie są dla mnie kluczowe. Test to nie felieton - liczą się wyniki, suche fakty.

 11. Avatar nic wiadomość nic
  ;]

  Fajna recenzja, brakowało mi porównania z i7 oraz innymi prockami w podobnych cenach.

 12. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @agnus

  Jako taka bazę wyników miał Jolly Roger, ale zakończył z braku czasu z nami współpracę redakcyjną. Nie mogę użyć jego wyników, bo: różne dyski twarde, różne karty graficzne, nieznane ustawienia pamięci, nieznane wersje sterowników itp.
  Utrzymanie w miarę aktualnej platformy testowej wymaga umiejętnych rozmów i współpracy z firmami (sam bym w życiu temu nie podołał finansowo) ... Utrzymanie dwóch platform z w miarę wysokim procesorem (nawet na LGA775, bo o Core i7 nawet nie wspominam), graniczyłoby z cudem, szczególnie w czasach kryzysu, gdzie budżety przydzielane na polskie PR są śmieszne. Nie zapominaj również, że nie jesteśmy portalem komercyjnym, a drobne sumy, jakie wpadną z reklam Google, czy innych źródeł, starczają w zasadzie na pokrycie kosztów działalności strony, podatki i księgowość (firma - nie nasza ) ...

 13. Avatar nic wiadomość nic
  @Slawoy

  Rozumiem po części argumentację - nie twierdzę że musicie mieć cały czas aktualne platformy, poszlibyście z torbami ;)

  "różne dyski twarde, różne karty graficzne, nieznane ustawienia pamięci, nieznane wersje sterowników itp. "
  - Ale tego już nie rozumiem. To oczywiste że będą różne komponenty ale ja tu piszę o testach CPU, czyli mobo+cpu+ram. Ustawienia pamięci - testując cpu ustawia się pamięć na default, dla mnie tylko takie ustawienie jest logiczne. Sterowniki zmieniać się będą zawsze i choćbyście mieli topowe platformy to przecież nie będziecie powtarzać testów dla wszystkich swoich cpu na nowych sterach, bierze się na to poprawkę.

  Nie chodzi mi o w pełni miarodajne porównania, pojedynek stulecia itd. Ale skoro ma się wyniki różnych Quadów, Nehalemów to się je zestawia z Phenomami. Dla mnie to logiczne i potrzebne. Tylko fanboje AMD onanizują się na widok wyników o ile nowy PhII szybszy jest od starego. Normalni ludzie i potencjalni nabywcy chcą porównań Inteli i AMD, rozeznania co jest aktualnie na rynku i jak się ma to nowe do aktualnych procesorów.

 14. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @agnus

  Różne karty graficzne dyskwalifikują wyniki wszelkich 3DMarków, gier itp a to przecież w zasadzie najważniejsze dla większości młodych userów porównania. Jeśli chodzi o porównania między dwoma konkurencyjnymi koncernami, wyniki nie mogą być przybliżone, bo zawsze któraś ze stron będzie poszkodowana a taki test to o kant d... rozbić. Albo porównanie robić dobrze i rzetelnie, albo lepiej ograniczyć się do testów danego produktu ... Takie moje zdanie.

 15. Avatar nic wiadomość nic
  @SlawoyAMD

  Może gdyby któraś strona była pokrzywdzona - tedy mielibyście bardziej aktualne platformy z racji tego że firmom zależałoby na dobrym wizerunku a testy byłyby bardziej miarodajne.

  Ok, przyjeliście takie a nie inne rozwiązanie. Z mojego punktu widzenia test samych Phenomów nie jest użyteczny i pomocny w czymkolwiek i dla kogokolwiek poza miłośnikiem jednej marki.

 16. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @agnus

  Potrzebujemy chętnego do testów procesorów i pamięci ... Zapraszamy w szeregi wolontariuszy Co, nie Dlaczego?

 17. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @agnus

  Odnoszę wrażenie, że jakoś tak na siłę nie chcesz zrozumieć w czym problem tylko nie rozumiem intencji szukania zadymy na siłę.
  Poprzednie testy Intelów i AMD wykonywane były z kartą graficzną GeForce 8800GT, obecne z podkręconą GF GTX280. Już to wyklucza sens wstawiania starych wyników, bo tylko bardziej zamieszają niż pomogą. Twoja propozycja zamieszczenia ich to jest dopiero bezsens. Natomiast napisałem, że zbieramy wyniki i w niczym sobie nie zaprzeczam, bo wyniki mamy zbierane od czasu odejścia Jollego z ostatnich recenzji procków w jednolitych warunkach. Nie było wśród nich jeszcze procesorów Intela.

 18. Avatar nic wiadomość nic
  @SlawoyAMD

  spoko, pisze sie na to. moja pensja - kasa z mecenatu

 19. Avatar nic wiadomość nic
   

  w testach gdzie jest wykorzystywana moc procesora np Cine R10 warto podawać wyniki w s. innych platform, tu karta graficzna nie popsuje wyniku.
  A byłoby ciekawe porównanie ;)

 20. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @t-rex

  Czyli średnio na miesiąc około 60 PLN ... przybij piątkę, jesteś zatrudniony Podaj na mail redakcyjny swoje dane, adres, nr telefonu ...
  @Jakusdeska - robiłem tak przy bodajże teście Phenoma 940, kiedy NetCop podawał mi wyniki ze swojej platformy Core i7 ... Teraz nie było po prostu na to czasu, bo nad wykresami siedziałem i tak do trzeciej nad ranem ...

 21. Avatar nic wiadomość nic
   

  Miło że wpadła kolejna składna recka nowego procesora; trochę szkoda - to o czym pisał jeden z przedmówców - że na wykresach zabrakło innych platform - aby oszacować dystans - jednak mnie najbardziej brakowało:
  - pomiaru "prądożerności"
  - underclockingu


 22. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @jakusdeska

  Niestety to też nie jest takie proste do końca, bo Slawoy podaje punkty, a Jolly czasy

 23. Avatar nic wiadomość nic
  @SlawoyAMD

  "Każde przekazane 10 zł uprawnia do posługiwania się tytułem mecenasa IN4.pl przez 30 dni"

  chyba nie chcesz powiedziec ze na in4 jest 6 mecenasow ?

 24. Avatar nic wiadomość nic
   

  Nie szukam zadymy, jestem od tego daleki. Lubię testy na łamach IN4.pl tyle że poddaję w wątpliwość sens testowania Phenom vs Phenom. Testujecie procesory. Skoro macie wyniki Inteli z 8800GT to testujcie Phenomy z 8800GT. Chodzi o pokazanie mocy różnych cpu a nie info na temat "ile nowy Phenom, z nowym gpu dostaje punktów w 3DMarku". Bo jeśli tak to testy mogą być robione w odp. dziale AMD a IN4.pl może ograniczyć się do podawania wyników w formie reklamy.

 25. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @t-rex

  Choć to nie miejsce na tego typu rozmowy, powiem ci, że prócz członków redakcji, ludzi współpracujących, którym dostęp jest dany obligatoryjnie i Strasznego, jako moderatora, Mecenasów jest 13-tu, z czego część wpłaciła swoje datki z góry za rok (jedna osoba), dwie chyba za 6 miesięcy i jedna za trzy ... automatycznie nie płacą już przez te kolejne miesiące, więc tutaj nie ma środków ... Ile zostaje wpłacających co miesiąc? Mi to wystarcza, bo przynajmniej mam opłacone łącze Internetowe, a czasami na piwo zostanie . Oczywiście przy okazji, podziękowania wszystkim, którzy wspierają w ten sposób wolontariat IN4

  @Agnus - to nie tyle porównanie Phenom vs Phenom, co pomoc w wyborze procesora ... Każdy 955 BE zrobi z siebie bez podnoszenia napięcia 965-kę (mój 955 chodzi na 3.6 bez ruszania V), więc to próba odpowiedzi, czy kupić to, czy tamto. Ja miałem pecha przy zmianie Biosu i coś stało się z płytą, ale na PurePC zrobili 4.0 na napięciu 1.440V a docelowo osiągnęli 4.1, czego już 955 nie potrafiło (a nawet moje 3.8 na nominalnym napięciu to wyczyn dla 965), więc różnice między procesorami są + ewentualne różnice w korzystaniu z Overdrive, czego chyba nikt nie robił przy 965.

 26. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @agnus

  Oczywiście, że taki test nie jest tak atrakcyjny jak AMD vs Intel ale alternatywne rozwiązanie to rezygnacja z testów procesorów całkowicie ale wtedy nigdy nie zbudujemy odpowiedniej bazy porównawczej. Działamy po prostu w ramach naszych środków i możliwości i nie zawsze możemy zrobić wypas porównanie czy nawet porównanie do większej konkurencji.

  @t-rex
  Ważniejsze pytanie jest ile razy ty byłeś mecenasem

 27. Avatar nic wiadomość nic
  @NetCop

  Tylko że to kompromis za bardzo obcinający wartość merytoryczną testu procesora. Wystarczyłoby wsadzić taką samą grafę jak w poprzedniej platformie i dołożyć testy poprzednio testowanych cpu tak AMD i Intela. Gawiedź miałaby więcej radochy i podniety..

 28. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @agnus

  Ja wiem, że to wygląda tak fajnie z boku i na wszystko jest odpowiedź, że wystarczyło by zrobić tak i tak albo inaczej ale w praktyce nie jest to takie proste. U nas każdy potrafi i wie jak to zrobić lepiej między innymi dlatego mamy 30mln trenerów reprezentacji w piłkę nożną.

  Wyobraź sobie taką scenkę rodzajową:
  Dzień 1 - wracasz z pracy po 12h (tak pracuje Sławek i ja), a tu paczka z prockiem. No to trzeba by potestować, bo za 3 dni premiera o 6 rano, a tu jeszcze żona coś chce, dzieciak też no i trawnik nie skoszony ale testujemy.
  Dzień 2 - kurcze, nie mamy wyników z GF 8800GT, co robić, załatwiać kartę ? Dzwonisz, masz szczęście będzie na jutro, nie masz szczęścia będzie za późno lub wcale, bo firma owszem pożyczy 9800GT pod warunkiem że zrobisz 1580 recenzję tej samej karty którą przeczyta 5 osób z czego 2 odpiszą, że ten test jest bez sensu, bo przecież już było 10 takich testowane. Nie masz komfortu czekania, bo jutro idziesz na 12h do pracy więc testujesz, kręcisz, są problemy, dzwonisz i wyjaśniasz z supportem.
  Dzień 3 wracasz po 12h pracy, do premiery zostało już tylko 11h, a recenzja nie ruszona. Już z AMD się denerwują że nie ma beta wersji do przeczytania, żona krzyczy, że tylko siedzisz przed kompem ale twardo piszesz. 3-cia w nocy, już nic nie widzisz na oczy ale recenzja jest. Może by się przespać ze 2h, bo jutro na 7 rano do roboty. Rano z pracy przeglądasz zaspany komentarze, no tak, już na dzień dobry komuś coś nie pasuje, standard.

 29. Avatar nic wiadomość nic
  @NetCop

  Opisałeś mi Wasze problemy. Ja je mogę zrozumieć. Tylko że to nie zmienia nic a nic w temacie niekompletnego i dyskusyjnego testu procesora. Właśnie zerknąłem na inny polski portal - pojawiła się recenzja tego samego procesora ujęta w kontekście innych cpu. Jasno i klarownie widać co jest ten nowy cpu wart. Po przeczytaniu przyjemnej recenzji na IN4 takiego rozeznania nie mam.
  Może zatem nadać waszemu testowi konkretną nazwę "965 vs 955" i wszystko będzie jasne..

  Żeby nie było - uważam że robicie kawał dobrej roboty, lubię IN4.pl jak żaden inny portal. Po prostu wyraziłem swoje zdanie nt. sposobu przeprowadzenia testu nowego procesora (zresztą kolejny raz).

 30. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @agnus

  Ale jakie problemy ???
  To, że jeden artykuł będzie Ci się podobał, a inny nie to trudno. No tak już jest i jeszcze się taki nie urodził ... Raz u nas znajdziesz więcej i wyczerpująco raz u konkurencji takie życie. Nie robimy jakoś specjalnie żeby artykuł był gorszy.

 31. Avatar nic wiadomość nic
   

  jak się wejdzie do działu recenzje to artykuł trafił do działu Karty graficzne.

  pozdrawiam.

 32. Avatar nic wiadomość nic
  @NetCop

  osobiście mi również brakuje porównania do jakiegokolwiek C2D (o i7 nie maże bo i tak nie w moim zasięgu)

  tak dla orientacji

  pozdrawiam

 33. Avatar nic wiadomość nic
   

  ludzie ale Wy jesteście daremni jasne jest że każdemu tu brakuje porównania do procków Intela które powinno być w każdej recenzji. Ale SlawoyAMD i NetCop już prościej chyba nie mogą wyjaśnić dlaczego tak jest. Ja osobiście w pełni rozumiem to wytłumaczenie. I wolę, żeby była sama recenzja procka X4 965 niż gdyby w ogóle jej nie było.

  btw @agnus naprawdę się czepiasz i naprawdę widać, że nie chcesz niczego zrozumieć.

 34. Avatar nic wiadomość nic
  @kao chen

  ale ja nie mam nikomu niczego za złe, napisałem czego mi brakuje i tyle.

 35. Avatar nic wiadomość nic
  .

  mi tam się test podobał...szkoda, że nie był szerszy, ale trudno...redakcja głową muru nie przebije...fajnie, że można sobie porównać wyniki z posiadanym kompem w domu :)
  mała sugestia ode mnie: pojawiłą się beta winrara korzystająca z 64 bitów i lepiej wykorzystująca jajka procka...to wersja 3.9x bodajże...

 36. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @koradon

  Mnie też brakuje i gdyby się dało to by było

 37. Avatar nic wiadomość nic
  @NetCop

  w pełni rozumiem

 38. Avatar nic wiadomość nic
   

  Agnus ma rację. Brakuje porównania. Jest to bardzo cenna uwaga.
  Ze zrozumiałych powodów porównania nie ma. Ok. Ale ja się zapytam co zamierzacie zrobić, żeby było bo z tego co piszecie wynika (może to moja nadinterpretacja) że raczej prędko nie będzie.
  Napisaliście, że nie macie czasu i zdarza wam się zapomnieć o tym czego potrzeba do skompletowania testów. Może jest taki temacik na forum (przyznam się że nie szukałem) a jeżeli nie ma to miło, żeby był gdzie ustalilibyśmy (czytelnicy i redaktorzy) wspólnie co powinno się znaleźć w testach. Jakie programy i dlaczego. Bo w przypadku testowania procka nie przekonuje mnie argument, że większość czytelników to dzieciaki tylko grające w gry i bez takiej samej karty graficznej 3dsmarków i innych rzeczy nie ma co robić zestawienia. Przepraszam za składnie i to że nie dokończyłem myśli, ale jestem wykończony po robocie i lecę na urodziny, Dokończę później,

 39. Avatar nic wiadomość nic
  @dreki

  Przeczytaj wszystkie komentarze, trochę zobrazujesz sobie problem z jakim ma redakcja. Portal nie ma sporej ilości środków finansowych na zakup sprzętu spełniającego wszystkie najnowsze wymagania dotyczące technologii. Nikt na dzień dzisiejszy nie sponsoruje portalu więc uważam że nasza robota wykonywana jest bardzo dobrze na tyle ile się da.

  Również trochę ubolewam nad porównaniem do konkurencji bo to oczywiście sedno sprawy lecz lepiej w ten sposób niż wcale. Może kiedyś się to zmieni......jak wygram w totka.

 40. Avatar nic wiadomość nic
   

  @cobex Ja nie twierdzę, że jest źle, ale wspólnie moglibyśmy porozmawiać i ustalić co można by było zrobić aby było jeszcze lepiej. Osobiście sam w miarę wolnego czasu chętnie potestowałbym procki nawet za darmo, tyle, że ekspertem w tym nie jestem i ktoś musiałby mi powiedzieć dokładnie co i jak bo pewne rzeczy świetnie znam a innych wcale do tego dochodzą moje kłopoty z wysławianiem się i pisanie artów odpada. Zrobić test zrobię ale pisanie odpada.
  Jak zwykle dodam, ze cenię konstruktywną krytykę i myślę że wy też powinniście. Zamiast od razu obrażać się że coś się komuś nie podoba to może warto zapytać go jak on to widzi i czy może wie jak by to można było zrobić lepiej (oczywiście niewielkim nakładem kasy i pracy, chociaż to drugie mniej). Jeżeli ktoś ma ciekawy pomysł można pomyśleć nad jego wsparciem finansowym.
  Przesiadywałem na wielu portalach branży IT i wyniosłem się z nich ponieważ z czasem zaczęło brakować im rzetelności. Nie chciałbym żeby i tak skończyło się to również tutaj. Macie swój dobry styl i nie zepsujcie go takimi głupotami jak brak porównania. Powiedzcie co macie może coś się wymyśli. Bogaty nie jestem ale chętnie wesprę niewielką kwotą ciekawe inicjatywy. Chętniej pracą własną bo i może czegoś się nauczę z pożytkiem dla siebie.

 41. Avatar nic wiadomość nic
  @dreki

  Nikt się nie obraża, staram się nakreślić w miarę szybko sytuację w jakiej się znajdujemy. Co do testów pisz na maila do naczelnego.

 42. Avatar nic wiadomość nic
   

  Zbanować Agnusa co się będzie wymądrzał

  Recka fajna
  - to prawda, że nie ma porównania do intelków - ale w niej chodziło o coś innego - czytając ją widzimy róznicę pomiedzy top AMD
  - fajnie gdyby była, ale ja rozumiem problemy techniczne z utrzymaniem kilku platform testowych
  - szkoda, ze nie ma wiecej testów z kręcenia -ale tak sie zdarza padła płyta i już

  A dla leniwych są inne portale tam tez mozna znaleźć rózne porównania i wyrobić sobie opinię

 43. Avatar nic wiadomość nic
  @Pio69

  Czyli jawnie namawiasz użytkowników In4.pl do zmiany wortalu? :>

 44. Avatar nic wiadomość nic
  Pio69

  Mam wrażenie że czytam IN4.pl dłużej niż Ty a prawo wypowiadania opinii ma każdy, prawda li to czy nie?
  To że _bardzo_ nie podoba mi się formuła takiej recenzji cpu i argumentuję dlaczego mi się nie podoba to jest moje prawo i można się z nim zgadzać lub nie. Rozumiem argumenty Netcopa ale jako odbiorcy końcowego nie przekonują mnie do "zmiany mojego niezadowolenia".
  Twój postulat o zmianie ulubionego serwisu na inny jest idiotyczny, równie dobrze mogę Ci zasugerować ignorowanie moich komentarzy jeśli Ci coś w nich przeszkadza.

 45. Avatar nic wiadomość nic
  @agnus

  nie znasz sie na ironii

  To prawda, że każdy ma prawo do swojej opinii - jakbys przeczytał ze zrozumieniem moja wypowiedź to "mi też brakuje porównania"

  - ale z tego powodu nie wyładowywuje swoich flustracji na innych
  - poza tym potrafię zrozumieć argumenty wszystkich stron

  Co do tekstu o innych wortalach
  nie namawiam do zmiany

  Wychodzę jednak z założenia że opinię należy wypracować na podstawie różnych punktów widzenia i róznych testów . A wynika to z doswiadczenia życiowego a nie czasu ile ktoś czytał IN4 dłużej czy krócej

  Mimo, że podobała mi się recka na IN4 przeczytałem jeszcze na bechmarku. Czekam tez na inne polsko języczne

 46. Avatar nic wiadomość nic
  @Pio69

  Problem z ironią jest taki że jeśli jest dobra - dotrze do zainteresowanych. Jeśli będzie za słaba - zrozumiana będzie opacznie :)

  Recka na IN4 jest fajna ale niekompletna i z punktu widzenia wyrabiania sobie zdania nt. tego cpu i decyzji o zakupie - mało informująca. Tyle i aż tyle. Ale ok, nie smęcę już - miejmy nadzieję że baza wyników powstanie.

 47. Avatar nic wiadomość nic
  Hmmmm

  Wielksza szkoda, że zabrakło porównania z i7 od Intela - to jego nawiększy rywal...Mielimyśmy pełny obraz wydajności nowego PII 965 (głównie po OC).
  Domyślam się jednak że nie tak łatwo zdobyć i7 do testów, prawda ? Do tego dochodzi to co opisał SlawoyAMD - w 100% Cię rozumiem (odnośnie pracy...), dlatego szczere dzięki za to co zrobiłeś, bo na pewno zrobiłeś co mogłeś

  Pozdrawiam !

 48. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @Hiob

  i7 nie ma obecnie konkurenta w wydajności (tylko podkręcony PII się zbliża), a już na pewno nie jest rywalem Phenoma w cenie ... Phenkowi przyjdzie zapewne walczyć z nowym konkurentem, czyli i5, który będzie mniej więcej w cenach wyższych modeli AMD.

 49. Avatar nic wiadomość nic
  @agnus

  Patrząc ile taka recka zajmuje czasu to cieszę się ,że w ogóle jest. Chłopaki i tak wyłażą ze skóry żeby coś sensownie opisać, więc jak szukasz ideału to wrzucaj googla i szukaj sobie sensownych porównań na bogatszych zachodnich portalach. I tak się dziwie,że z tak skromnym budżetem chłopaki odwalają taki dobry kawał roboty (nie gorszy niż u tych co srają kasą). Porównywanie czegoś co się nie da porównać bo sprzęt testowy ma różne parametry to bezsens i jak ktoś wcześniej mądrze wspomniał tylko by więcej namieszało niż wyjaśniło. Dla mnie to jasne jak słońce i tylko dowód ,że In4 trzyma wysoki poziom nie wciskając ludziom kitu.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.