2019-03-20 17:05
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

AMD Radeony wybrane do platformy streamingu gier Google Stadia

Obrazek AMD Radeony wybrane do platformy streamingu gier Google Stadia

Firma AMD ogłosiła, że zoptymalizowane do użycia w chmurze układy graficzne Radeon będą napędzać platformę streamingu gier Google Stadia, którą firma Google zapowiedziała wczoraj wieczorem. Streaming współcześnie najbardziej wymagających gier wymaga olbrzymiej mocy obliczeniowej i zaawansowanej technologii, która pozwoli sprostać unikalnym wymaganiom od skalowalności po zabezpieczenia. To dlatego firma Google wybrała do swojej platformy układy graficzne AMD, które są „uzbrojone” w super szybką i efektywną pamięć HBM2 i krytycznie istotne funkcje z perspektywy centrów danych.AMD ponadto wspiera Google swoim pakietem narzędzi deweloperskich, w tym AMD Radeon GPU Profiler (RGP) i swoim otwartym sterownikiem linuksowym dla interfejsu Vulkan, które pomogą deweloperom optymalizować ich przyszłe gry pod kątem użycia na nowej platformie.

RGP pozwala programistom zwizualizować to, jak ich aplikacje wykorzystują układ graficzny i śledzić każdy proces dla pojedynczej klatki w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można łatwo i efektywnie usuwać błędy i optymalizować działanie gry przez oprogramowanie debugujące RenderDoc.AMD Radeony wybrane do platformy streamingu gier Google Stadia

Źródło: Info Prasowe / AMD
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Sterownik linuksowy AMD. Nie powiem żeby mi się to jakoś szczególnie dobrze kojarzyło z przeszłości, \"\lol\" ale wiem, wiem teraz chodzi o inny. Lepszy. :-P
  W ogóle taki na przykład portal SPIDERS'WEB, twierdzi że platforma Google Stadia w absolutnie nie wypali. No i dobrze, bo to podobno portal tak nieobiektywny, że wszystko co piszą, trzeba czytać na odwrót. :silly:

 2. Avatar nic wiadomość nic
  Yeti?

  O streamingu gier czytam już od lat i powoli zaczyna to przypominać wprowadzanie techniki 3D w telewizorach.

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  PS Now na zachodzie śmiga aż miło. Zobaczymy co wyjdzie z Google.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.