2018-11-30 00:08
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

AMD Remote Workstation

Obrazek AMD Remote Workstation

Firma AMD ogłosiła właśnie, że rozwiązanie AMD Remote Workstation jest dostępne w systemie HPE Edgeline EL4000 Engineering Workstation (EWS) z kartą graficzną Radeon Pro WX 4100. Dzięki temu użytkownicy, którzy często się przemieszczają, mają te same możliwości pracy, jak w biurze niezależnie od tego, czy są u klienta, w drodze czy w domu. Systemy HPE Edgeline EL4000 i M710x z kartą graficzną AMD Radeon Pro WX 9100 zapewnią znakomite możliwości specjalistom oprogramowania CAD/CAM. Karta graficzna Radeon Pro WX 4100 to znakomita wydajność dla profesjonalistów CAD, którzy szukają małych i cichych stacji roboczych. To pierwsza nisko-profilowa karta graficzna przewidziana do tego rodzaju komputerów, która przebiła poziom 2 TeraFlopsów wydajności w obliczeniach pojedynczej precyzji – to 2,4-krotnie więcej niż konkurencyjne rozwiązanie tej klasy przy tym samym poziomie poboru energii.Ponadto Radeon Pro WX 4100 oferuje aż 4 GB pamięci GDDR5 i wykorzystuje układ z 16 jednostkami obliczeniowymi (1024 procesorów strumieniowych).

AMD Remote Workstation jest kompatybilne z systemami Citrix Virtual Apps and Desktops (wcześniej zwane: XenApp & XenDesktop) i technologią Microsoft Remote Desktop Connection, co oznacza, że jest to kulminacja głębokiej integracji oprogramowania i sprzętu pozwalająca na efektywne przechwytywanie i transmitowanie obrazu z pulpitu.

AMD Remote Workstation

Źródło: Info Prasowe / AMDKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.