2018-11-21 13:44
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
5

AMD Ryzen APU w Sony Playstation 5 ???

Obrazek AMD Ryzen APU w Sony Playstation 5 ???

To, że SONY szykuje na 2020 rok nową konsolę, to już wiadomo, ale wszyscy zastanawiają się, jaki procesor trafi do obudowy Sony Playstation 5. Najnowsze plotki mówią, że konsolę zasili ośmiordzeniowy układ AMD. Ma być nim któryś z modeli RYZEN APU (pierwszej lub drugiej generacji). Taka decyzja może okazać się trafna, bo procesory te dadzą SONY pełne możliwości obsługi standardów rozdzielczości 4K z odświeżaniem na poziomie 60 FPS oraz utrzymanie ceny urządzenia w zakładanych granicach około 500 USD. No, ale na razie to tylko sieciowa plotka.

Źródło: TechPowerUp
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  To że Ryzen będzie w środku było niemal pewne. Pytaniem jest na ile zmodyfikowana jego wersja i jakiej mocy układ graficzny zdołają w niego upchać.

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  No tak, ciągle zapominamy, że wbrew utartej opinii i statystykom steama na przykład, większość graczy używa przecież AMD. :-P

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  Najwiecej graczy używa integr Intela, Potem długo długo nic, Potem AMD bo konsole to też graczy mają, Potem długo długo nic. Potem NV

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @franiux

  A tak naprawdę to najwięcej graczy używa mobilnych urządzeń z wszelakimi ARMami i zintegrowaną w nich grafiką nawet nie wiem jaką, ale Nie jest to żaden z tych 3 co wymieniłem wcześniej.

 5. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @franiux

  Z ARMami masz zapewne rację. Co do zintegrowanych kart intela, to jednak mało osób używa ich do grania widocznie, (ja tak, mam oprócz stacjonarnego PC, stare gry na laptopie). No chyba że sapera i pasjanse zaliczysz do gier, (nominalnie nimi nawet są). \"\lol\" Potwierdzają to statystyki Steama:  https://store.steampowered.com/hwsurvey?l=polish Nie dotyczą one jednak konsol, konsol na których gra się już więcej niż na PC, a dwie z nich są na AMD. Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.