2018-07-27 10:56
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

AMD Ryzen trzeciej generacji, nie tak szybko...

Obrazek AMD Ryzen trzeciej generacji, nie tak szybko...

W sieci pojawiły się plotki, że AMD idąc za ciosem bardzo dobrej serii Ryzenów drugiej generacji, niebawem wprowadzi ich trzecią odsłonę, bazującą na architekturze ZEN 2, wykonanej w litografii siedmiu nanometrów. Jednak podczas konferencji inwestorów dyrektor generalny AMD, pani Lisa Su zdementowała te pogłoski. Wdrożenie procesorów Ryzen 7 nm będzie następowało tym razem wpierw w serii EPYC (nazwa kodowa "Rome"), a dopiero później trafi na podstawkę AM4. Oznacza to, że "legendarna" 16-rdzeniowa matryca z 8 rdzeniami CCX (i 16 wątkami), nie pojawi się na tej platformie komputerowej w najbliższym czasie, przynajmniej nie w ciągu najbliższych trzech kwartałów.AMD Ryzen trzeciej generacji, nie tak szybko...

Źródło: TechPowerUp
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  Czegoś nie rozumię

  "legendarna" 16-rdzeniowa matryca z 8 rdzeniami CCX (i 16 wątkami)

  To legenda czy magia?

 2. Avatar nic wiadomość nic
  też tej legendarności nie ogarniam

  dla mnie legendarny to może być duron albo athlon - bo dokopały intelowi tak na serio i każdy o tym słyszał - a może nawet (co starszy) widział, ale o tym to pierwszy raz słyszę ... jednak jakoś trzeba legendy tworzyć i to jest tylko "hłyt martetingowy"
  Choć AMD kibicuję od zawsze - i chciałbym żeby jakaś nowa prawdziwa legenda od nich się pojawiłaKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.