2017-07-15 13:20
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
5

AMD ujawnia informacje na temat Ryzen Threadripper i Ryzen 3

Obrazek AMD ujawnia informacje na temat Ryzen Threadripper i Ryzen 3

Firma AMD ma przyjemność ogłosić specyfikację i informacje na temat dostępności wyczekiwanych na rynku procesorów Ryzen Threadripper oraz Ryzen 3. Zapraszamy również do obejrzenia wideo (w rozwinięciu newsa), w którym dyrektor generalna i prezes AMD, Dr Lisa Su omawia ten temat podając również ceny pierwszych procesorów Ryzen Threadripper i omawiając ich wydajność. Procesory Ryzen Threadripper będą dostępne na całym świecie z początkiem sierpnia. Poza zapowiedzianym wcześniej modelem o 16 rdzeniach i 32 wątkach będzie również model 12-rdzeniowy, 24-wątkowy. Oba będą odblokowane, zgodne z platformą TR4, wyposażone w 4-kanałowy kontroler pamięci DDR4 i obsługujące 64 linie PCI Express.Bazowy zegar 16-rdzeniowego procesora Ryzen Threadripper 1950X został ustalony na 3.4 GHz, a zegar Precision Boost na 4.0 GHz. 12-rdzeniowy procesor Ryzen Threadripper 1920X będzie osiągał poziomy odpowiednio 3.5 i 4.0 GHz. Oba modele zaoferują wyższą wydajność mierzoną w programie Cinebench R15 niż Intel 7900X zgodnie z tym, co zaprezentowano na powyższym wideo. Firma AMD potwierdza, że wszystko idzie zgodnie z planem, aby premiera procesorów Ryzen Threadripper i zgodnych z nimi płyt głównych odbyła się z początkiem sierpnia.

Zamówienia przedpremierowe na komputer Alienware Area-51 Threadripper Edition będzie można składać już od 27 lipca. Firma AMD ponadto ogłasza właśnie specyfikację i terminy dostępności dwóch modeli procesorów Ryzen 3, które będą bazującymi na architekturze „Zen” modelami z 4-rdzeniami i 4-wątkami. Procesory te powinny być dostępne w sprzedaży na całym świecie już 27 lipca.

Ryzen Threadripper – w sprzedaży z początkiem sierpnia
- Ryzen Threadripper 1950X: 16 rdzeni, 32 wątki, 3.4/4.0 GHz, 999 USD
- Ryzen Threadripper 1920X: 12 rdzeni, 24 wątki, 3.5/4.0 GHz, 799 USD

Ryzen 3 – w sprzedaży od 27 lipca
Ryzen 3 1300X: 4 rdzenie, 4 wątki, 3.5/3.7 GHz
Ryzen 3 1200: 4 rdzenie, 4 wątki, 3.1/3.5 GHz

AMD ujawnia informacje na temat Ryzen Threadripper i Ryzen 3

AMD ujawnia informacje na temat Ryzen Threadripper i Ryzen 3

Źródło: Info Prasowe / AMD
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Tak w sumie miałem wrażenie, że te małe Ryzeny, będą miały wyższe taktowanie, ale już nie grymaszę. :-P
  Za to jak się doda sensowną zintegrowaną grafikę, to ładne APU wyjdzie.

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  Nie będzie APU z wydajnymi grafikami bo na procesorach się nie kopie!


  :-P

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @djluke

  patrz: Raven Ridge
  Nie do kopania - ale powinno dawać radę.

 4. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @djluke

  \"\lol\" :-P
  Takie połączenie Ryzena 3 z nawet uproszczonym RX 460 dało by upragniony tani laptop dla mas. ;-)
  Do typowo domowych / szkolnych / studenckich zastosowań w 90% wystarczy w zupełności. Nawet starsze klimatyczne gierki na tym by poszły. Multimedia bez kłopotu.
  @rahl
  ...a jak im jeszcze się uda zrobić jedną podstawkę do wszystkiego, to spadają ceny miniPC i All in One...

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  Intel i5-7200U (mam) i tak zwany "i7"-7500U są całkiem OK, ale mimo to są to ciągle słabe, bo energooszczędne i tylko dwurdzeniowe CPU, z równie słabym GPU (starszym grom dają jakoś radę, ale jakość renderingu jest zastanawiająca).
  Jeśli chodzi o laptopy przenośne, można czekać na modele wyposażone w iX-7x00U i dyskretny MX150 (GTX1030), takie jak np. nowe modele ultrabooków Xiaomi (tylko że mają jedynie 8GB RAM i to chyba nie w podstawkach), ale to dalej słaba konfiguracja i robi się energożerna, a do tego jeszcze droższa.
  Nowe energooszczędne SoC APU bazujące na czterordzeniowym Ryzen, z dobrym GPU (oby wspomaganym dodatkowo przez wewnętrzną pamięć) i do tego w dobrej cenie, było by tu przełomem, na który czeka chyba każdy.   Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.