2020-10-08 23:02
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
5

AMD zaprezentowało procesory Ryzen 5000 dla stacjonarnych PC

Obrazek AMD zaprezentowało procesory Ryzen 5000 dla stacjonarnych PC

Firma AMD zaprezentowała dziś procesory AMD Ryzen serii 5000 dla komputerów stacjonarnych. Te skonstruowane w oparciu o nową architekturę „Zen 3” procesory powinny być dostępne globalnie 5 listopada 2020 roku. Według producenta, nowe układy zapewniają nawet o 26% wyższą wydajność w grach niż poprzednia generacja, zapewniają nawet 2.8-krotnie lepszą efektywność energetyczną niż konkurencja, udostępniają nawet o 19% lepszy współczynnik IPC niż poprzednia generacja, co stanowi największy skok od czasu wprowadzenia pierwszej generacji procesorów AMD Ryzen, a przy zakupie wybranych modeli AMD Ryzen 5000 i 3000 będzie można otrzymać bezpłatnie grę Far Cry 6 (w cyfrowej wersji standardowej, po jej wydaniu).Firma AMD ponadto uchyliła rąbka tajemnicy na temat wydajności nadchodzącej, nowej generacji kart graficznych AMD Radeon RX 6000. Dyrektor generalna AMD Dr Lisa Su zademonstrowała działanie gry Borderlands 3 w rozdzielczości 4K i 61 FPS na komputerze wyposażonym w procesor AMD Ryzen 5900X oraz kartę graficzną AMD Radeon z nadchodzącej serii RX 6000.AMD zaprezentowało procesory Ryzen 5000 dla stacjonarnych PC

AMD zaprezentowało procesory Ryzen 5000 dla stacjonarnych PC

Źródło: Info Prasowe / AMD
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Jest rok 2020, a tu dalej spokojnie premiery procesorów x86-64 i to do komputerów stacjonarnych. \"\hmmm\"

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  odpuść

  straszny nie czyta komentarzy pod newsami:-P

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  ...a szkoda. ;-)
  Chociaż szansa na to że procesory x86 wyginą, jest tak na prawdę dużo większa, niż na to, że pecety zostaną zastąpione przez tablety, a tak kilka lat temu, paru proroków ogłosiło. \"\lol\"

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Ja czekam na rzetelne testy wydajności. Na konferencji sporo było %% ale ile w tym prawdy? Pozostaje tylko czekać do premiery sklepowej i pierwszych testów.

 5. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Takie procesory mają rację bytu tak długo jak będzie popyt na wydajne komputery do gier. Na razie jeszcze nie ma technologii, która pozwala skutecznie schłodzić w obudowie laptopa najwydajniejszego CPU, GPU i 1000 W zasilacza.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.