2020-10-09 13:08
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Antec DP502 FLUX

Obrazek Antec DP502 FLUX

Dzisiejsze, nowoczesne modele obudów wyposaża się w przewiewne, bogato wyposażone w wentylatory fronty, nierzadko ozdobione hartowanym szkłem. Jednak nie ma już w nich miejsca dla optycznych napędów 5.25-cala, paneli multimedialnych lub sterujących np. pracą wentylatorów, czy pomp systemów chłodzenia. Ja sam wciąż korzystam z nagrywarki CD/DVD, więc tym bardziej cieszę się, że firma Antec zaprezentowała obudowę DP502 FLUX, która wyposażona jest w zatokę 5.25-cala. Ta konstrukcja o wymiarach 463 mm x 220 mm x 486 mm (D x W x H), otrzymała wszystko, co potrzebne jest w dzisiejszych "ubrankach" dla komputera, czyli szklane, boczne okno, przewiewny front z trzema wentylatorami LED RGB (120mm) i miejsca dla chłodnic 240 mm / 280 mm / 360 mm. Antec DP502 FLUX trafi niebawem do sklepów w cenie 69.99 USD.Antec DP502 FLUX

Antec DP502 FLUX

Antec DP502 FLUX

Antec DP502 FLUX

Antec DP502 FLUX

Źródło: TechPowerUP
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    I dlatego zostałem przy obudowie PC co ma z 15 lat. Mocna stabilna konstrukcja co ma ze cztery zatoki 5,25", jedna 3,5', ukryte 7 zatok 3,5" + dużo możliwości dla rozbudowy PC dla kart PCI-E jak ma się ich dużo oczywiście. Dodatkowo ma wbudowany kontroler sterowania wentylatorów z funkcją programowania szybkości wentylatora na czas startu komputera. 2 wentylatory 120mm, które są dziś minimum dla odpowiedniej cyrkulacji powietrza w obudowie aczkolwiek być może modyfikacja w postaci dodatkowych wentylatorów na górnej ściance poprawiła by jeszcze lepiej warunki dla podzespołów, które lubią się grzać.

    Mam wciąż nagrywarkę CD/DVD, ale w praktyce nie jest od dawna na stałe zamontowana w obudowie. Z racji, że jest to wersja ATA/IDE, a ja nie mam takich gniazd na płycie głównej poza SATA to zostaje tylko użyć adaptera SATA-ATA/IDE na USB. Panelu multimedialnego nigdy nie miałem choć chciałem mieć ten analizator widma audio. Było też coś takiego jak odtwarzacz kaset audio, zewnętrzne głośniki, wysuwany wyświetlacz LCD dotykowy, kontroler sterujący podświetleniem LED, ale to bajery. Za to kontroler sterowania wentylatorów się bardzo przydaje i wydaje mi się, że jest to lepsze niż jak ma nim sterować oprogramowanie. Czytnik wielofunkcyjny kart pamięci na 3.5" zastąpiła wersja na USB. Niestety lubi się gubić, a wcześniej było zawsze pod ręką. Kieszeń dla kilku SSD lub HDD 2.5" z możliwością wymiany bez rozkręcania obudowy jest bardzo przydatne. Są niezależne kontrolki pracy to wiadomo, który z nośników jest aktywny lub nie.

    Naprawdę ciężko mi jest teraz wybrać nową obudowę PC. Bo co innego jak miałby być to zestaw tylko dla grania w gry.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.