2018-02-28 06:00
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

ASUS - nowe smartfony ZenFone 5 i ZenFone 5Z

Obrazek ASUS - nowe smartfony ZenFone 5 i ZenFone 5Z

ASUS zaprezentował nowe smartfony ZenFone 5 oraz ZenFone 5Z - ekscytujące 6,2-calowe telefony, które są pierwszymi urządzeniami mobilnymi od ASUS wykorzystującymi moc sztucznej inteligencji (AI). ZenFone 5 oraz 5Z zapewnią też użytkownikom wygodniejszą i bardziej inteligentną metodę utrwalania i udostępniania innym każdego fotografowanego momentu. ZenFone 5 jest pierwszym zaprezentowanym smartfonem napędzanym przez najnowszy, wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 636, zaawansowany ośmiordzeniowy układ typu system-on-a-chip (SoC) stworzony w 14-nanometrowym procesie produkcyjnym i wspierany przez nawet 6 GB pamięci RAM. Zapewnia to o 40% wyższą moc obliczeniową procesora oraz o 10% wyższą wydajność graficzną w porównaniu do platformy mobilnej Snapdragon 630, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałego czasu działania baterii. Posiada on także zdolność do wykorzystywania sztucznej inteligencji.Z kolei wysoce wydajny ZenFone 5Z jest napędzany najnowszą platformą mobilną Snapdragon 845 z układem AIE, a także korzysta z platformy AI trzeciej generacji, która zawiera chip DSP Hexagon 685 Vector, układ graficzny Adreno 630 oraz procesor Kryo 385. Dodając do tego maks. 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci ROM zagwarantowano maksymalną prędkość przetwarzania sztucznej inteligencji oraz ogromną wydajność, przy jednocześnie doskonałej efektywności energetycznej dla bardzo długiego czasu pracy baterii. Telefon ten oferować będzie także cały pakiet funkcji wykorzystujących sztuczną inteligencję, napędzanych przez układ Artificial Intelligence Engine (AIE) od firmy Qualcomm. Wyposażony w nawet 8 GB RAM i 256 GB ROM dla wysokiej wydajności, ZenFone 5Z będzie dostępny w sprzedaży w przewidywanych cenach rozpoczynających się już od 479 €uro.

Najnowsze smartfony ASUS wyróżniają się wykończeniem z materiałów klasy premium, oferując m.in wyjątkowo elegancką, konstrukcje z ultrawąską ramką otaczającą świetne ekrany o przekątnej 6,2-cala ze stosunkiem ekranu do obudowy na poziomie 90%. Dzięki temu, pokryte szkłem obudowy smartfonów mają rozmiary charakterystyczne dla większości 5.5-calowych urządzeń.

Inteligentne systemy z podwójnym aparatem zastosowane w telefonach ZenFone 5 i ZenFone 5Z korzystają z flagowego sensora Sony IMX363 o rozmiarze piksela 1.4 µm oraz z sześcioelementowego obiektywu z szeroką przesłoną f/1.8, która umożliwia wykonywanie jaśniejszych i wyraźniejszych zdjęć przy słabych warunkach oświetleniowych, jak również wysokiej jakości ujęć nocnych w technologii HDR. Dodatkowy aparat z szerokokątnym obiektywem 120° zapewnia 2 razy szersze pole widzenia niż standardowe aparaty w smartfonach, dzięki czemu możliwe jest uchwycenie szerszych krajobrazów i bardziej naturalnych ujęć grupowych, a fotografowanie w zamkniętych pomieszczeniach staje się wygodniejsze.

Dla naprawdę inteligentnego fotografowania, system aparatów wykorzystuje zaawansowane algorytmy AI oraz postępowe analizy danych typu big data, dzięki czemu ZenFone 5 i 5Z nieustannie się rozwijają w celu ciągłej poprawy jakości zdjęć. Specjalne funkcje smartfonów wzbogacone technologią sztucznej inteligencji stale uczą się i dostosowują, zapewniając za każdym razem zdjęcia o doskonałej jakości i naprawdę indywidualne wrażenia podczas korzystania z tego telefonu.

Funkcja AI Scene Detection: ZenFone 5 oraz ZenFone 5Z wykorzystują moc sztucznej inteligencji do błyskawicznej analizy fotografowanego obiektu i określają w ten sposób jeden z 16 typów sceny, dzięki czemu ustawienia aparatu są optymalizowane dla niemalże każdego rodzaju ujęcia, od wschodu słońca, aż po zdjęcia zwierząt domowych. W rezultacie praktycznie bez wysiłku uzyskamy doskonałe zdjęcia, w każdej chwili i w każdym miejscu. Nowe smartfony ASUS korzystają z zaawansowanej analizy danych typu big data w celu stałego ulepszania algorytmów sztucznej inteligencji służących do wykrywania rodzaju sceny, a w efekcie – bardziej inteligentnego fotografowania.

Funkcja AI Photo Learning: Funkcja AI Photo Learning pozwala smartfonom ZenFone 5 i 5Z nauczyć się, jakie użytkownik preferuje ustawienia do wybranego typu sceny. Następnie automatycznie dostosowuje ona ustawienia aparatu dla zdjęć wykonywanych w przyszłości – dzięki czemu zdjęcia zawsze będą odzwierciedlały indywidualne preferencje użytkownika w zakresie stylu.
Portrety w czasie rzeczywistym: Nowe smartfony pozwalają użytkownikom bez wysiłku wykonywać profesjonalnie wyglądające fotografie w zbliżeniu. Funkcja wykonywania portretu w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu technologii AI gwarantuje, że główny obiekt zawsze pozostaje ostry, podczas gdy tło zyskuje głębię dzięki stopniowanemu efektowi bokeh – stworzonemu przy użyciu inteligentnie przeanalizowanych danych głębi. Efektem są zdjęcia w naprawdę pięknym, artystycznym stylu. Funkcja portretu w czasie rzeczywistym wykorzystuje dwa aparaty jednocześnie, aby wykonywać przepiękne portrety i zbliżenia, które naprawdę wyróżniają fotografowaną osobę i dają wrażenie głębi.

Upiększanie w czasie rzeczywistym: Upiększanie za pomocą sztucznej inteligencji rozpoznaje 365 punktów na twarzy i stosuje spersonalizowane efekty upiększania w oparciu o analizę ponad dwóch milionów możliwych poprawek. Funkcjonuje to w czasie rzeczywistym i na każdym typie twarzy – niezależnie od wieku, kształtu czy tonacji cery – uzyskując bardzo naturalnie wyglądające wyniki. Doskonale działa to również podczas strumieniowania na żywo.

Tryb Pro: ZenFone 5 oraz 5Z oferują także całkowitą kontrolę nad wszystkimi ustawieniami aparatu fotograficznego, w tym nad balansem bieli, ekspozycją, wyostrzaniem, wartością ISO, a także oferują imponujący zakres czasu naświetlania od 1/10 000 sekundy do 32 sekund. Dzięki obsłudze nieprzetworzonych plików RAW, nowe ZenFony będą idealnym wyborem dla użytkowników, którzy lubią maksymalnie dostosowywać swoje ujęcia za pomocą specjalistycznego oprogramowania do obróbki zdjęć.

Nowe smartfony ASUS oferują cały pakiet funkcji wykorzystujących sztuczną inteligencję w połączeniu z możliwościami w zakresie obsługi AI zapewnianymi przez platformy mobilne Snapdragon 636 i Snapdragon 845. W razie potrzeby szybkiego zwiększenia mocy modelu ZenFone 5, można wykorzystać funkcję ASUS AI Boost, która natychmiastowo optymalizuje jego wydajność do gier lub bardzo wymagających zadań. Dla zapewnienia najwyższej niezawodności oba modele zostały wyposażone w cztery maty chłodzące o gr. 0.06 mm wykonane z karbonu, które skutecznie odprowadzają ciepło i przez cały czas utrzymują maksymalną wydajność systemu.

Aby zapewnić jak najdłuższy czas działania, telefony zostały wyposażone w baterię o wysokiej pojemności 3300 mAh z technologią szybkiego ładowania ASUS BoostMaster. ZenFony 5 i 5Z wprowadzają także ładowanie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI Charging), aby zmaksymalizować żywotność baterii i zapewnić całkowitą ochronę. Technologia AI Charging śledzi nawyki użytkownika w zakresie ładowania i dynamicznie dostosowuje szybkość ładowania, co spowalnia proces starzenia się baterii.

Dla maksymalnej elastyczności i doskonałej jakości dźwięku podczas rozmów telefonicznych nowe ZenFony umożliwiają instalację dwóch kart SIM 4G LTE przy obsłudze technologii Dual SIM oraz Dual VoLTE (DSDV). Dzięki temu obie karty SIM mogą pracować w aktywnym trybie gotowości, a także na obu obsługiwane są ulepszone połączenia głosowe w jakości HD w sieci 4G LTE.
W
Dzięki zastosowaniu niezwykle smukłej ramki i konstrukcji z ekranem na całej powierzchni, 6.2-calowe telefony oferują obudowę rozmiarów większości standardowych konstrukcji 5.5-calowych. Ekrany Full HD+, oferujące stosunek wielkości ekranu do obudowy na poziomie 90% oraz dysponujące powłoką z zakrzywionego szkła 2.5D, robią świetne wrażenie. Ekrany obsługują także przestrzeń kolorów DCI-P3 przy wyświetlaniu szerokiego zakresu barw. Uzyskano w ten sposób lepsze nasycenie wyświetlanych kolorów i żywą reprodukcję barw. Z telefonami ZenFone 5 oraz ZenFone 5Z zdjęcia, filmy i gry wyglądają lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Dla zapewnienia zoptymalizowanych efektów z naturalnymi kolorami oraz dla doskonałej czytelności w praktycznie każdym otoczeniu, smartfony zostały wyposażone w technologię inteligentnego ekranu. Wykorzystuje ona czujniki do automatycznego dostosowywania temperatury barwowej ekranu w czasie rzeczywistym, w zależności od oświetlenia otoczenia. Telefony korzystają także z funkcji Smart Screen On, która wykrywa twarz użytkownika i zapobiega wyłączaniu ekranu podczas czytania treści przez dłuższy czas bez jego dotykania.

ZenFone 5 i 5Z zostały wyposażone w dwa pięciomagnesowe głośniki stereo, które dostarczają głęboki, bogaty w detale dźwięk stereo. Są one napędzane podwójnymi, inteligentnymi wzmacniaczami, które gwarantują maksymalną głośność, a jednocześnie chronią przed uszkodzeniami. Telefony obsługują pliki dźwiękowe Hi-Res zakodowane z częstotliwością próbkowania do 24 bitów / 192 kHz – co zapewnia 4 razy lepszą jakość niż w przypadku płyt CD. Aby użytkownicy mogli cieszyć się lepszymi wrażeniami dźwiękowymi zaraz po wyjęciu z pudełka, oba modele są dostarczane z zestawem wysokiej jakości dousznych słuchawek, również obsługujących dźwięk Hi-Res. ZenFone 5 i 5Z są także kompatybilne z technologią DTS Headphone:X dla odtwarzania 7.1-kanałowego wirtualnego dźwięku przestrzennego za pośrednictwem słuchawek, co zapewnia naprawdę wciągające wrażenia podczas oglądania filmów lub grania w gry.

Moc sztucznej inteligencji ulepsza całość doświadczeń podczas użytkowania telefonów ZenFone 5 i ZenFone 5Z w praktycznie każdym aspekcie. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu inteligentnych funkcji, które sprawiają, że są one naprawdę sprytnymi towarzyszami. Telefony można odblokować za pomocą szybkiego rozpoznawania twarzy lub w ciągu 0.3 sekundy za pomocą tylnego czytnika linii papilarnych, a zintegrowana funkcja NFC pozwala na bezpieczne korzystanie z Google Pay.

Funkcja AI Ringtone inteligentnie dostosowuje głośność dzwonka do poziomu hałasu otoczenia, dzięki czemu użytkownicy nie przegapią połączeń nawet na ruchliwej ulicy lub w zatłoczonej i hałaśliwej restauracji, z kolei połączenia odbierane w środku nocy nie będą przeszkadzały osobom śpiącym.

ZeniMoji to zabawna funkcja nowych ZenFonów – ekskluzywna dla urządzeń firmy ASUS – która pozwala użytkownikom na animowanie awatarów przy użyciu własnego głosu, mimiki twarzy i ruchów głowy. Wyjątkową cechą tej funkcjonalności jest fakt, że awatary ZeniMoji mogą być wykorzystywane w czacie wideo lub podczas strumieniowania na żywo, jak również w czatach tekstowych.
ASUS - nowe smartfony ZenFone 5 i ZenFone 5Z

ASUS - nowe smartfony ZenFone 5 i ZenFone 5Z

ASUS - nowe smartfony ZenFone 5 i ZenFone 5Z

ASUS - nowe smartfony ZenFone 5 i ZenFone 5Z

ASUS - nowe smartfony ZenFone 5 i ZenFone 5Z

Źródło: Info Prasowe / ASUS
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    Mógłbym taki mieć. Jeśli cena lepszego modelu się potwierdzi to może być to niezły hicior.

  2. Avatar nic wiadomość nic
     

    Asus widzę kandyduje do pretendenta mistrza klonowania. Ech, zero własnej inwencji.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.