2019-01-07 12:23
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

ASUS Republic of Gamers Mothership GZ700

Obrazek ASUS Republic of Gamers Mothership GZ700

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała dzisiaj Mothership (GZ700) – nowy komputer mogący zastąpić sprzęt desktopowy, który redefiniuje format laptopów gamingowych. Zamiast konwencjonalnej pozycji leżącej, ROG Mothership funkcjonuje w pozycji stojącej, dzięki czemu do jego zaawansowanego systemu chłodzenia dostaje się więcej powietrza. Laptop ten dysponuje odłączaną klawiaturą, co daje użytkownikom swobodę znalezienia idealnej pozycji, a dzięki nowatorskiej konstrukcji uzyskano wystarczającą wolną przestrzeń do umieszczenia głośników tuż pod ekranem. W wykonanej z największą starannością aluminiowej obudowie zintegrowany jest 17.3-calowy ekran FHD z matrycą klasy IPS o częstotliwości odświeżania 144 Hz, czasem reakcji od szarego do szarego (GTG) na poziomie 3 ms oraz technologią NVIDIA G-SYNC.



Laptop jest napędzany procesorem Intel Core i9-8950HK oraz wyposażony w najnowszą kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2080. Dzięki udoskonalonemu systemowi chłodzenia układy CPU i GPU w laptopie ROG Mothership mogą pracować z prędkościami zegara przekraczającymi ustawienia fabryczne, a przy tym zachować stałą wysoką wydajność przy wymagających obciążeniach. Fabrycznie podkręcony rdzeń jest uzupełniany trzema dyskami SSD NVMe skonfigurowanymi w macierzy RAID 0, a dodatkowo komponenty sieciowe następnej generacji zapewniają prędkości transferu wyższe niż przy karcie gigabitowej, zarówno przy połączeniach kablowych, jak i bezprzewodowych.

Główne elementy obudowy są wykonane z litych płyt aluminiowych przy zastosowaniu precyzyjnego frezowania CNC, które gwarantuje idealne dopasowanie. Proces ten jest przeprowadzany w 114 etapach obróbki i zajmuje niemal 20 godzin, zanim każdy detal zostanie dokładnie wykrojony. Większa część obudowy klawiatury również jest wykonana z aluminium, otaczając w ten sposób ROG Mothership ochronną metalową osłoną, która jest na tyle mocna i trwała, że poradzi sobie z codziennymi obiciami i uderzeniami. Wszystkie części są następnie szczotkowane i anodyzowane dla zapewnienia wykończenia klasy premium.

Fabrycznie podkręcone chipy generują dużo ciepła, dlatego są one pokryte siecią ośmiu rurek cieplnych przenoszących energię cieplną na radiatory znajdujące się na krawędziach. Rurki są podłączone do CPU, GPU, układów przetwarzania grafiki, a także układu VRM dostarczającego im mocy. Przechodzą one przez cztery radiatory wyposażone w 375 smukłych żeber wykonanych z miedzi. Żebra mierzą zaledwie 0.1 mm grubości, dzięki czemu możliwe było umieszczenie ich większej liczby w każdym radiatorze bez negatywnego wpływu na cyrkulację powietrza. Utrzymywanie żeber radiatorów w czystości jest kluczowe dla długotrwałego zachowania wydajności i stabilności. Podczas korzystania w pozycji stojącej wloty powietrza są podniesione z powierzchni stołu, w efekcie czego są one w mniejszym stopniu narażone na kurz, a cząsteczki zanieczyszczeń wchodzące do systemu są kierowane do tuneli przeciwypyłowych, które następnie praktycznie wystrzeliwują je z powrotem na zewnątrz obudowy.
Prędkością wentylatorów można sterować za pomocą profesjonalnie dostrojonych profili systemowych dostosowanych do różnych scenariuszy, aktywując je za pośrednictwem poręcznego skrótu klawiszowego. Tryb Turbo oferuje najwyższą częstotliwość pracy i prędkość wentylatora, jest więc idealny do osiągnięcia maksymalnej wydajności. Tryb Balanced natomiast optymalizuje wydajność i chłodzenie w celu obniżenia poziomu hałasu podczas rozgrywki. Tryb Silent idzie w tej kwestii jeszcze dalej i bardziej redukuje poziom emitowanego hałasu, co świetnie sprawdzi się podczas mniejszych obciążeń i rozgrywki w mniej wymagające gry. Można również spersonalizować profile, dostrajając prędkości wentylatorów i częstotliwości ich pracy, aby dostosować je do preferencji użytkownika.

Procesor i karta graficzna komputera ROG Mothership od razu po wyjęciu z pudełka pracują z podkręconymi prędkościami. Procesor Intel Core i9-8950HK normalnie pracuje z prędkością sięgającą 4,3 GHz, ale w trybie Turbo operuje z częstotliwością rzędu nawet 4,8 GHz, co stanowi wzrost mocy o prawie 12%. Dzięki zastosowaniu CPU o wysokim taktowaniu zegara system jest gotowy na szeroki zakres obciążeń, począwszy od renderowania kompleksowych scen w 3D i pełnych efektów specjalnych klipów wideo, aż po hardcorową rozgrywkę przy jednoczesnym strumieniowaniu, nagrywaniu i prowadzeniu czatu głosowego.

Procesor operuje razem z maksymalnie 64 GB energooszczędnej pamięci DDR4, zapewniając w ten sposób idealne narzędzie dla twórców treści pracujących nad dużymi projektami oraz użytkowników intensywnie korzystających z komputera, którzy wymagają wielozadaniowości. Jest on również podłączony bezpośrednio do wiodącej w branży macierzy RAID 0 z dysków NVMe. Dyski SSD z reguły są podłączone do chipsetu, który jest ograniczany przez połączenie DMI z CPU oferujące tylko przepustowość czterech linii PCI Express® 3.0 – czyli taką samą jak pojedynczy dysk M.2 wysokiej klasy. W laptopie ROG Mothership zastosowano macierz skonfigurowaną z trzech dysków w technologii HyperDrive Extreme, przy czym dwa dyski SSD są podłączone bezpośrednio do CPU, co pozwala ominąć zator DMI i zapewnia szczytową przepustowość sięgającą 8700 MB/s. Wszystkie trzy dyski są w zasięgu radiatora, który poprawia wydajność chłodzenia do stałej pracy pod obciążeniem.

Przetwarzaniem grafiki zajmuje się najnowsza niezależna karta graficzna GeForce RTX 2080 wraz z 8 GB dedykowanej pamięci GDDR6. Ten najnowocześniejszy chip jest oparty na rewolucyjnej architekturze NVIDIA Turing i łączy w sobie tradycyjne rdzenie CUDA do programowalnego cieniowania z nowymi rdzeniami RT do Ray Tracingu, a także rdzeniami Tensor do przetwarzania SI. Gry wykorzystują te zasoby sprzętowe do poprawienia jakości efektów świetlnych, cieni, odblasków i innych efektów, dzięki którym grafika jest jeszcze bardziej realistyczna. Poza zastosowaniami gamingowymi cała gama aplikacji również wykorzystuje rdzenie RT do przyspieszenia różnych zadań, w tym tworzenia treści, modelowania i zastosowań typu deep learning. Pozwala to na wykorzystywanie ROG Mothership jako przenośnej stacji roboczej.

System audio opiera się na wysokiej klasy przetworniku cyfrowo-analogowym (DAC) ESS Sabre wraz ze wzmacniaczem słuchawek, który oferuje dźwięk o wysokiej rozdzielczości z certyfikacją do specyfikacji 24 bity i 192 kHz. Sygnał wyjściowy ma szerszy zakres, charakteryzuje się mniejszym zniekształceniem oraz zapewnia dokładniejszą reakcję na zmiany częstotliwości w porównaniu do innych konwencjonalnych rozwiązań. Oprogramowanie Sonic Studio III dodaje wirtualny dźwięk przestrzenny dla słuchawek i innych urządzeń jak na przykład zestawów VR, a nawet do zewnętrznych przetworników DAC podłączanych za pomocą USB.

ROG Mothership umożliwia także użytkownikom podłączenie nawet trzech monitorów za pomocą gniazd HDMI 2.0, Thunderbolt 3 oraz USB-C. To ostatnie gniazdo jest podłączone bezpośrednio do GPU i obsługuje także technologię VirtualLink do zestawów VR następnej generacji. Dzięki zintegrowaniu trzech gniazd USB 3.1 Gen 2 oraz jednego gniazda Gen 1 laptop ROG Mothership oferuje wystarczające możliwości połączeń do zapewnienia wrażeń rodem z komputera stacjonarnego.

ASUS Republic of Gamers Mothership GZ700

ASUS Republic of Gamers Mothership GZ700

ASUS Republic of Gamers Mothership GZ700

ASUS Republic of Gamers Mothership GZ700

źródło: Info Prasowe / ASUS



Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.