2018-11-08 15:46
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

ASUS TUF Gaming FX705

Obrazek ASUS TUF Gaming FX705

ASUS TUF Gaming FX705 - 17.3-calowe laptopy dla graczy o zwiększonej wytrzymałości, zostały właśnie wprowadzone do sprzedaży w Polsce. W maksymalnej konfiguracji model FX705 jest wyposażony w procesor Intel Core i7-8750H, kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1060, immersyjne ekrany NanoEdge, karty Ethernet, a także systemy dźwiękowe DTS z dźwiękiem przestrzennym. Model FX705 został stworzony z naciskiem na zapewnienie jak najdłuższej żywotności. Oferuje on niezależne radiatory i wentylatory, które osobno chłodzą układy CPU i GPU, wyjątkowo trwałe przełączniki klawiszy, jak również inteligentnie zaprojektowane, opatentowane tunele pyłowe, które gwarantują długotrwałą skuteczność chłodzenia i zachowanie wydajności komputera.Laptop FX705 w maksymalnej konfiguracji jest napędzany procesorem Intel Core i7-8750H ósmej generacji, które są najnowszymi układami do codziennej wydajności, oferującymi sześć rdzeni i dwanaście wątków. Zapewniają one dzięki temu nie tylko najlepszą w tej klasie sprzętowej wydajność, ale również umożliwiają szybsze przetwarzanie zadań obciążających wiele wątków procesora. Ponadto na wyposażeniu FX705 znajdują się karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 1060 (w maksymalnej konfiguracji), które umożliwiają rozgrywkę w rozdzielczości FHD przy wysokiej liczbie klatek animacji na sekundę. Możliwość rozbudowania pamięci RAM do 32 GB typu DDR4 2666 MHz, dysk SSD PCIe o pojemności 256 GB oraz dysk HDD o pojemności 1 TB razem gwarantują responsywne działanie systemu Windows oraz krótkie czasy ładowania gier.

FX705 to wyjątkowy 17-calowy laptop, który został wyposażony w ekran NanoEdge z matrycą klasy IPS obsługującą rozdzielczość FHD. Takie rozwiązanie zapewnia płynną rozgrywkę z niesamowicie ostrym obrazem, bez efektów rozmycia animacji. Matowe ekrany z powłoką antyodblaskową oferują pokrycie całej przestrzeni barwnej sRGB i generują żywe kolory, nawet podczas oglądania z ostrego kąta. Konstrukcja NanoEdge zapewnia znacznie węższą ramkę w porównaniu do tradycyjnych laptopów, dzięki czemu użytkownik uzyskuje immersyjne wrażenia wizualne, a sam laptop ma mniejsze rozmiary.

Zastosowana klawiatura charakteryzuje się dużym skokiem klawisza na poziomie 1,8 mm, a technologia ASUS Overstroke przenosi punkt aktywacji nieco wyżej w całym procesie naciskania, co zapewnia lepszą responsywność i daje graczom przewagę nad konkurencją, jednocześnie gwarantując wysoki komfort podczas pisania. Inspirowane klawiaturami desktopowymi nasadki klawiszy są precyzyjnie spasowane, klawisze kursora wydzielone, a pomiędzy klawiszami funkcyjnymi znajdują się specjalnie zdefiniowane odstępy, które umożliwiają ich szybkie odnajdywanie. Ponadto dostępne jest podświetlenie w różnych kolorach RGB lub w lśniącym kolorze czerwonym, co świetnie pasuje do akcentów na obudowie laptopa.
Najwyższej jakości system audio odgrywa istotną rolę w dostarczaniu immersyjnych wrażeń gamingowych.

Zintegrowano również technologię DTS Headphone:X, dlatego korzystając z presetów z profilami ustawień do rozgrywki, odtwarzania muzyki oraz transmisji sportowych, można uzyskać indywidualną barwę dźwięku do każdego możliwego zastosowania. FX705 dysponuje także gniazdami HDMI do podłączania dodatkowych ekranów, jak również dwoma gniazdami USB 3.1 Gen 1 i jednym gniazdem USB 2.0 do podłączania urządzeń peryferyjnych.ASUS TUF Gaming FX705

ASUS TUF Gaming FX705

ASUS TUF Gaming FX705

ASUS TUF Gaming FX705

Źródło: Info Prasowe / ASUS
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  W tej specyfikacji ceny są około 5000 złotych. 4 rdzenie i karta 1050 tysiąc taniej. Niedrogo nawet, ale chyba ciągle taniej złożymy klasycznego, stacjonarnego PCta, z lepszym monitorem, cichszego i bez throttlingu. (No właśnie - ciekawe czy tu 6 rdzeni nie zagotuje tego laptopa?)  

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  Oj złożymy, złożymy...dobrze wiesz że takie porównanie jest o kant d... potłuc.
  Równie dobrze kombi jest lepsze od Lambo bo tym drugim nie przewieziesz stołu i 4 krzeseł. No i do tego Lambo kosztuje jakieś chore pieniądze, a przecież i tak wolno jeździć 140 max...

  PS. wiesz że taki i5 8250 jest pewnikiem szybszy od Twojego i5 z desktopa? Nie pamiętam już jego wydajności, może jeszcze gdzieś mam wyniki. A tutaj jest i7 8750H - połowę rdzeni i 3x wątków więcej. To już nie jest i5 6300u...

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @djluke

  Ty weź, od mojego desktopa to mało co nie jest szybsze, sam wiesz, bo od Ciebie kupiłem procesor, :-P (ale wystarcza i dobrze sie sprawuje \"\przytul\").
  Po drugie laptop gamingowy od PCta z założenia nie różnią się tak bardzo, jak dostawczak od Lambo, albo wracając do naszej poetyki PCet i ultrabook - o tu to różnice są. 
  Gamingowy laptop jest z reguły (i w powyższym wypadku również), zaledwie przenośny.
  Wracając do złożenia taniej PCta - to nie zapominaj że większość ludzi myślących o zakupie PC, ma już w domu z reguły, a to zasilacz, a to obudowę, a to legalnego Widowsa, czy też klawiaturę, ze dwa SSD i czasem jeszcze HDD, o monitorze nie mówiąc, wiec kupując nowy PC mogą często złożyć albo silniejszą maszynę w ramach tych 4000 złotych, albo i silniejszą, ale sporo taniej niż 5000 złotych.

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Niewymienny procesor i niewymienna karta graficzna.
  Kiedyś te elementy były wymienne w silniejszych notebookach.
  Wolał bym już tego: [LINK]
  z silnym desktopowym Ryzen 7 na podstawce, a nie z kastratem od Intela.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.