2018-06-13 14:20
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

ASUS ZenBook Flip 14

Obrazek ASUS ZenBook Flip 14

ASUS właśnie wprowadził do sprzedaży konwertowalnego laptopa ZenBook Flip 14 (UX461) – jeden z najsmuklejszych laptopów typu 2 w 1 wyposażonych w osobną kartę graficzną, oferującego dużą moc przetwarzania grafiki. ZenBook Flip 14 jest potężnym narzędziem do zadań kreatywnych, a przy tym jest zdumiewająco smukły, lekki i wszechstronny. Wyposażono go w 14-calowy ekran dotykowy ze smukłą ramką NanoEdge, który można obracać o 360°. Obsługuje także aktywny rysik ASUS Pen. Źródłem mocy laptopa ZenBook Flip 14 jest czterordzeniowy procesor Intel® Core i7 ósmej generacji wraz z 16 GB RAM, kartą graficzną NVIDIA GeForce MX150 oraz dyskiem SSD PCIe x4 o pojemności 512 GB (wszystkie specyfikacje odnoszą się do maksymalnej konfiguracji).ZenBook Flip 14 mierzy tylko 13.9 mm w profilu i waży zaledwie 1,4 kg, gwarantując mu miano jednego z najsmuklejszych laptopów konwertowalnych wyposażonych w osobną kartę graficzną.

Obudowa ZenBooka Flip 14 jest w całości wykonaną z jedno kawałka aluminium. W tej wyjątkowo kompaktowej konstrukcji zintegrowano 14-calowy ekran, a mimo tego laptop zajmuje mniej miejsca, niż wiele modeli 13-calowych. Pokrywa jest ozdobiona charakterystycznym wykończeniem z metalu ozdobionego koncentrycznymi kręgami, inspirowanym filozofią Zen. ZenBook Flip 14 jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: Icicle Gold (złoty) i Slate Grey (szary).

Wszechstronny zawias ErgoLift zintegrowany w ZenBook Flip 14 umożliwia obracanie pod kątem 360° i wykorzystuje precyzyjnie zaprojektowany mechanizm, który pozwala na płynne zmienianie trybu pracy. Dzięki czemu laptop ten jest idealnym cyfrowym kompanem do twórczości w drodze i w podróży.

ZenBook Flip 14 oferuje bardzo duży wzrost wydajności w porównaniu do swojego poprzednika. Zastosowana w laptopie ZenBook Flip 14 osobna karta graficzna GeForce MX150 wykorzystuje architekturę NVIDIA Pascal do zapewniania wydajności podobnej do GPU desktopowych, natomiast procesor Intel Core i7 najnowszej generacji zapewnia mu o 20% wyższą moc obliczeniową niż w poprzednim modelu.
ZenBook Flip 14 został zaprojektowany dla osób kochających aktywny styl życia i oferuje im możliwość pracy przez cały dzień na jednym naładowaniu baterii.

Specjalna bateria litowo-polimerowa zapewnia laptopowi długi czas działania sięgający 13 godzin, jak również obsługuje technologię szybkiego ładowania, dzięki której można naładować ją do 60% pojemności w ciągu zaledwie 49 minut.

Na pokładzie ZenBook Flip 14 znajdziemy system operacyjny Windows 10. Obsługuje on najnowsze kreatywne i oszczędzające czas funkcje, takie jak Windows Ink, Cortana, Modern Standby, tryb Continuum oraz logowanie za jednym dotknięciem (z odczytem linii papilarnych) przy wykorzystaniu funkcji Windows Hello.

ZenBook Flip 14 obsługuje również ASUS Pen – aktywne piórko zapewniające naturalne wrażenia podczas korzystania, które jest w stanie wykryć 1024 stopnie siły nacisku. Dzięki obsłudze ASUS Pen oraz przestrzeni roboczej Windows Ink, w połączeniu z zastosowaniem mocy osobnej karty graficznej, laptop ZenBook Flip 14 pozwala użytkownikom na kreatywną twórczość i to praktycznie w dowolnym miejscu.


ASUS ZenBook Flip 14

ASUS ZenBook Flip 14

ASUS ZenBook Flip 14

ASUS ZenBook Flip 14

ASUS ZenBook Flip 14

Źródło: Info Prasowe / ASUS
  1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
     

    Ten ekran ma jakąś rozdzielczość?Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.