ASUS liderem na polskim rynku w segmencie płyt głównych

Z badań rynkowych wynika, że w pierwszym półroczu 2011 roku, firma ASUS w sprzedaży płyt głównych blisko dwukrotnie wyprzedziła swoich branżowych konkurentów. Wynik ten nie powinien zaskakiwać, gdyż producent od początku roku prezentuje nowe rozwiązania technologiczne. Płyty z chipsetem Intel®P67(B3)zostały wyposażone w autorskie technologie Dual Intelligence Processors 2 z zasilaniem cyfrowym DIGI+ VRM otwierając nową erę w sterowaniu energią. ASUS DIGI+ VRM to cyfrowy, programowalny mikroprocesor na płycie głównej, który przenosi układ zasilania płyty do standardu cyfrowego, co daje użytkownikom niesamowitą elastyczność i doskonałą precyzję, które przekładają się na zoptymalizowaną wydajność, najwyższą stabilność systemu i wyższą efektywność energetyczną.
W płytach z rodziny P67, opartych na procesorze LGA 1155 pojawił się także nowy ASUS EFI BIOS - rozbudowany interfejs oprogramowania wewnętrznego, który jest zgodny z architekturą UEFI i oferuje przyjazny użytkownikowi interfejs wychodzący znacznie poza tradycyjne sterowanie BIOS-em z użyciem jedynie klawiatury. Dodatkowo użytkownik może dokonać wyboru interfejsu. EZ Mode jest prosty do opanowania, używania i zarządzania, natomiast Advanced Mode przeznaczony jest dla doświadczonych entuzjastów wydajności, którzy potrzebują dogłębnych ustawień systemu, co więcej ASUS EFI BIOS ma wbudowaną obsługę twardych dysków większych niż 2,2 TB w 64 bitach z pełnym wykorzystaniem miejsca. Poza tym dodać należy, że ASUS EFI BIOS został wielokrotnie wyróżniony przez media, za precyzyjne wykonanie i bezawaryjną pracę. Uniwersalne oprogramowanie AI Suite II pozwala użytkownikom nadzorować przetaktowanie i szybkość pracy wentylatora, zarządzać energią, odczytywać napięcia i czujniki, a nawet współpracować z urządzeniami mobilnymi przez Bluetooth.
Po rynkowym sukcesie platformy P67 przyszedł czas na premierę chipsetu Intel®Z68. To właśnie na tej platformie ASUS w drugim kwartale 2011 odniósł największy sukces, dzięki niezawodnej technologii wirtualizacji GPU LucidLogix® Virtu, która przydziela zadania najlepszemu układowi graficznemu, umożliwiając dynamiczne przełączanie między grafiką zintegrowaną oraz kartami graficznymi NVIDIA® lub AMD®. Wszystkie płyty główne ASUS stworzone pod tę platformę wyposażone są w wyjścia VGA, dzięki czemu możliwa jest kompletna obsługa technologii Virtu. Niestety konkurencja wyposażyła tylko częściowo swoje rozwiązania w niniejszą technologię. Kolejnym atutem płyt chipsetu Z68 jest technologia Intel® Smart Response, która zwiększa ogólną wydajność systemu, wykorzystując wbudowany szybki dysk SSD, jako pamięć podręczną często używanych danych. Dzięki technologii Dual Intelligence Processors2 i jednostce zarządzającej energią EPU płyty ASUS Z68 zużywają miesięcznie do 18W mniej niż rozwiązania referencyjne, co pozwala zaoszczędzić koszty eksploatacji energii elektrycznej w domowym budżecie.
Płyty ASUS zarówno z chipsetem P67 jak i Z68 posiadają wbudowane porty USB 3.0, wyposażone są w autorskie funkcje OC, min.: ASUS C.P.R, Auto Tuning, czy TubroV. Dodatkowymi opcjami są ochrona pamięci MemOK! czy ochrona przed przepięciami Anti-Surge.