2019-05-24 15:01
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Acer Nitro El491CR P - ultrapanoramiczne 49-cali

Obrazek Acer Nitro El491CR P - ultrapanoramiczne 49-cali

Nowa seria ultrapanoramicznych monitorów o proporcji ekranu 32:9 została zaprojektowana z myślą o graczach. To 49-calowy wyświetlacz DisplayHDR 400 z technologią AMD Radeon™ FreeSync, oferujący obraz w jakości 3840 x 1080 DFHD, o promieniu krzywizny 1800R i częstotliwości odświeżania 144 Hz. Monitor Nitro EI491CR P wyposażony jest w zakrzywioną matrycę o promieniu krzywizny 1800R, dzięki czemu każdy róg ekranu znajduje się w tej samej odległości od oczu użytkownika, co z kolei gwarantuje lepsze - i zdecydowanie szersze - pole widzenia. Technologia BlueLightShield eliminuje zjawisko migotania obrazu, dzięki czemu oczy nie męczą się podczas długotrwałego użytkowania monitora.Natomiast funkcja BPB umożliwia podzielenie ekranu na pół, gdzie każda połówka działa osobno, co oznacza, że na jednym monitorze można wyświetlać obrazy z dwóch niezależnych źródeł - jeden po lewej, drugi po prawej jego stronie. Nowy monitor Acer to rozwiązanie, które z pewnością docenią wielozadaniowcy. Fabrycznie zainstalowane oprogramowanie Acer Display Widget daje użytkownikowi możliwość dzielić ekran wedle własnych preferencji i potrzeb na poszczególne przestrzenie oraz okna z użyciem klawiszy skrótu.
Ku jeszcze płynniejszej rozgrywce w jakości HDR
Technologia Radeon FreeSync 2 gwarantuje niesamowitą płynność rozgrywki. Każdy monitor obsługujący tę technologię musi spełniać wysokie wymagania, jeśli chodzi o parametry zastosowanych podzespołów i możliwości techniczne (wysoka częstotliwość odświeżania, niski poziom latencji, dwukrotnie wyższa wartość przestrzeni kolorów sRGB), co w przypadku Nitro EI491CR P jest standardem i przekłada się na jeszcze lepszą jasność oraz kontrast wyświetlanego obrazu.

Wyświetlacz zastosowany w Nitro EI491CR P spełnia wymagania standardu VESA DisplayHDR 400.

Monitor Nitro EI491CR będzie dostępny w Polsce od lipca w cenie 3799 PLN.


Acer Nitro El491CR P - ultrapanoramiczne 49-cali

Acer Nitro El491CR P - ultrapanoramiczne 49-cali

Acer Nitro El491CR P - ultrapanoramiczne 49-cali

Źródło: Info Prasowe / AcerKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.