2024-05-28 17:32
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Acer prezentuje nowe modele Chromebook Plus

Obrazek Acer prezentuje nowe modele Chromebook Plus

Acer zaprezentował dziś dwa nowe laptopy z serii Chromebook Plus - Acer Chromebook Plus Spin 714 oraz gamingowy Acer Chromebook Plus 516 GE - oba modele łączą w sobie wszechstronną konstrukcję z 2-krotnie szybszymi procesorami Intel Core oraz nawet dwukrotnie większą pamięcią dając tym samym użytkownikom jeszcze więcej możliwości. Dzięki aktualizacjom Chrome Enterprise Upgrade i Chrome Education Upgrade, nowy Acer Chromebook Plus Spin 714 wspiera firmy i instytucje sektora edukacyjnego. Umożliwia to działom IT korzystanie z usprawnionej rejestracji urządzeń, integracji infrastruktury, zaawansowanych ustawień zabezpieczeń i wbudowanej ochrony antywirusowej.Dzięki Chrome Education Upgrade szkoły zyskują większe możliwości zarządzania swoim środowiskiem ChromeOS, tak by jak najlepiej spełniało ono indywidualne potrzeby placówki oraz każdego ucznia i nauczyciela. Z kolei funkcje zarządzania gwarantują administratorom IT całodobową zdalną pomoc IT w rozwiązywaniu problemów z ChromeOS.

Wydajność zawsze pod ręką
Nowy, konwertowany Acer Chromebook Plus Spin 714 (CP714-1H) to kompaktowy, wytrzymały i wydajny notebook, który idealnie sprawdzi się w podróży, w pracy, szkole lub przy projektach kreatywnych. Napędzany przez procesory Intel Core Ultra 71, Acer Chromebook umożliwia użytkownikom korzystanie z aplikacji Google i Adobe opartych na sztucznej inteligencji. Google AI pozwala użytkownikom pisać i projektować grafiki, a aplikacje Adobe Photoshop i LumaFusion ułatwiają edycję zdjęć i filmów. Narzędzie Gemini2 w Google Docs, Sheets, Slides i Gmail pomaga z kolei generować i streszczać notatki oraz personalizować wiadomości e-mail.

Acer Chromebook Plus Spin 714 zamknięty został w wytrzymałej, aluminiowej obudowie, posiadającej certyfikat MIL-STD 810. Laptopa wyróżnia konwertowalna konstrukcja 2 w 1 z zawiasami 360 stopni, które umożliwiają korzystanie z niego jak z tradycyjnego notebooka lub tabletu obsługiwanego za pomocą opcjonalnego rysika USI. Urządzenie wyposażono w kamerę internetową o rozdzielczości 1440p QHD oraz wspieraną przez AI technologię audio i wideo, zapewniającą doskonałą jakość obrazu i głosu podczas rozmów online. Wrażenia dźwiękowe poprawiają także podwójne mikrofony i głośniki DTS Audio. Ponadto Chromebook gwarantuje niezawodną łączność za sprawą Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.1, a także został wyposażony w szereg dodatkowych portów, w tym HDMI 2.0 i dwa porty USB Type-C z obsługą Thunderbolt 4 i USB Type-A. Zastosowana w laptopie bateria zapewnia czas pracy wynoszący do 10 godzin.


Acer Chromebook Plus 516 GE - rozgrywka na najwyższym poziomie
Nowy Acer Chromebook 516 GE (CBG516-2H) oferuje zupełnie nowy sposób grania dzięki usłudze gier w chmurze NVIDIA GeForce NOW, a także najnowszej technologii i najwyższej klasy konstrukcji stworzonej z myślą o grach. Gracze mogą cieszyć się najnowszymi tytułami AAA wraz z milionami innych użytkowników bez konieczności ich pobierania. A to wszystko za sprawą usługi NVIDIA GeForce NOW, która oferuje rozgrywkę w rozdzielczości do 1600p i 120 klatkach na sekundę z członkostwem Ultimate.

Dzięki szybkiej częstotliwości odświeżania 120 Hz wrażenia z gier na wyświetlaczu IPS WQXGA (2560x1600) Chromebooka są oszałamiające. Co więcej, pokrywający 100% palety barw sRGB ekran zapewnia żywy i dokładny obraz. Acer Chromebook Plus 516 GE jest także wyposażony w port RJ-45 2.5G Gigabit Ethernet LAN, zapewniający szybkie i stabilne połączenie niezbędne do rozgrywek w chmurze. Z kolei podczas podróży, można korzystać z sieci Wi-Fi 6E. Nowy Chromebook Plus 516 GE został wyposażony w gamingową klawiaturę z 4-strefowym podświetleniem i technologią anti-ghosting, która rejestruje szybkie i precyzyjne naciśnięcia klawiszy.

Gracze będą mogli również w pełni cieszyć się swoimi grami dzięki nowemu panelowi Game dashboard, umożliwiającemu personalizację rozgrywki i dzielenie się swoimi postępami z innymi graczami. Kamera internetowa 1080p Chromebooka posiada zintegrowane narzędzia do połączeń wideo oparte na sztucznej inteligencji, które poprawiają jakość obrazu, oświetlenia i dźwięku w dowolnej aplikacji do połączeń wideo. Ponadto, Chromebook Plus 516 GE oferuje do 2 TB pamięci masowej PCIe NVMe SSD, do 16 GB szybkiej pamięci LPDDR4X i zapewnia do 10 godzin pracy na baterii.

Ceny i dostępność
Acer Chromebook Plus Spin 714 (CP714-1H) będzie dostępny w regionie EMEA w maju, w cenie od 979 EURO.
Acer Chromebook Plus 516 GE będzie dostępny w Ameryce Północnej w maju, w cenie od 699.99 USD.
Acer prezentuje nowe modele Chromebook Plus

Acer prezentuje nowe modele Chromebook Plus

Acer prezentuje nowe modele Chromebook Plus

Acer prezentuje nowe modele Chromebook Plus

Acer prezentuje nowe modele Chromebook Plus

Acer prezentuje nowe modele Chromebook Plus

źródło: Info Prasowe - ACER
  1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
     

    Z lapkami od Acera mam bardzo dobre oświadczenia. Wydajne i bezawaryjne.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.