2019-07-18 16:01
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Asustor Nimbustor 4

Obrazek Asustor Nimbustor 4

Seria Nimbustor to jedne z ciekawszych urządzeń w ofercie tajwańskiej firmy Asustor. Producent puszcza nią oko do graczy, ale nie tylko oni mogą docenić możliwości tych niewielkich, wydajnych NAS-ów. Seria Nimbustor zrywa z dość stonowaną stylistyką, którą odnajdziemy w większości sieciowych magazynów danych. Ostre linie, połączenie czerni i czerwieni - to wszystko kojarzy się ze sprzętem gamingowym. Postawiony na biurku obok wydajnego peceta do grania, Asustor Nimbustor 4 nie będzie więc psuł stylistyki stanowiska do grania. Podobny design zauważymy także w oprogramowaniu ADM, służącym do zarządzania jego funkcjami. Jedną z nich szczególnie docenią gracze.Otóż nic nie stoi na przeszkodzie aby, korzystając z bardzo szybkiego łącza 2 x 2,5 GbE Nimbustora 4, jednocześnie grać w grę na komputerze, stremować zawartość do sieci i rejestrować wideo. To może być naprawdę dobra metoda zapisu z kilku komputerów na raz - np. podczas LAN party ze znajomymi. 

Maksymalna pojemność Nimbustora 4 to 56 TB, chociaż można ją rozszerzyć podpinając do NAS-a dodatkowe urządzenia składujące - Asustor AS6004U, co sprawi, że będziemy mogli skorzystać aż z dodatkowych 168 TB pojemności na dane. Ważnym szczegółem jest także niewielki pobór energii i niska emisja dźwięków. Podczas hibernacji dysków Nimbustor 4 czerpie jedynie 12,6 W, generując tylko 19 dB hałasu. W warunkach pracy pobiera około 27 W i emituje 32 dB - czyli w warunkach mieszkania w dużym polskim mieście pozostanie właściwie niesłyszalny, przynajmniej za dnia. 

Cena urządzenia wynosi 2899 PLN.


Specyfikacja techniczna:
- Obsługa 4 nośników danych (HDD lub SSD)
  * 3.5” lub 2.5”
  * maksymalna pojemność 56 TB (4 x 14 TB)
  * SATA III Hot Swap
- Obsługa dodatkowych nośników zewnętrznych
- Porty: USB 3.1  X3, HDMI 2.0a X1, 2,5 GbE X2
- Procesor:
* Intel Celeron J4105 Dual-Core 1.5 GHz (do 2.5 GHz) 
- Pamięć RAM:
* zainstalowana fabrycznie: 4 GB 
* maksymalna pojemność: 8 GB
* typ: DDR4 SO-DIMM
- Praca z systemami: Windows (XP i nowsze), Windows Server (2003 i nowsze), MacOS (10.06 i nowsze) oraz Linux, Unix i BSD.
Asustor Nimbustor 4

Asustor Nimbustor 4

Asustor Nimbustor 4

Asustor Nimbustor 4

Źródło: Info Prasowe / EntrymediaKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.