2006-01-07 16:33
Autor: skoczy
18

CES 2006: ciekawostka od MSI.

Obrazek CES 2006: ciekawostka od MSI.

Przez lata, kiedy to rozwój techniki 3D pozwolił graczom delektować się cyfrową rozrywką zrodził się jeden dylemat - na jak długi okres czasu wystarczy mocy naszego high-endowego akceleratora, zanim trzeba będzie go wyciągnąć z PC'ta i wsunąć gdzieś do szuflady. Gdyby można było tylko wymienić leciwy chip graficzny i włożyć nowe lepsze pamięci... I tutaj na przeciw naszym oczekiwaniom wychodzi firma MSI, która na targach elektroniki użytkowej CES 2006 przedstawiła rozwiązanie, które mogłoby spełnić marzenia wielu entuzjastów.


Karta graficzna Geminium-Go! pracuje z dwoma modułami Mobile PCI Express Module (MXM) - każdy z nich ma na pokładzie chip GeForce Go 6600, karta zaś wyposażona jest w 512MB pamięci. Oba GPU pracują w trybie SLI, dlatego wydajnościowo nowa karta MSI osiąga wyniki zbliżone do kart GeForce 6800. Po zaopatrzeniu w odpowiednie zasilanie na pokład PCB będzie można zamontować nawet dwa moduły GeForce Go 7800 GTX. W połączeniu z niedawno opisywanym rozwiązaniem Quad SLI technologia MSI mogłaby dać zapas mocy do wymagających gier 3D na kilka lat ;)

Jednak karta została zaprezentowana jako model koncepcyjny i producent nie pokazał jak jego dzieło spisuje się na polu walki. Firma MSI już kiedyś pokazała produkt, który nie ujrzał półek sklepowych - podczas zeszłorocznych targów Taipei Computex koncern pokazał kartę graficzną wyposażoną w interfjesy AGP x8 i PCI Expreess x16 - jednak później przyznał, że to tylko był model na pokaz i nigdy nie miał być sprzedawany.

Źródło: X-BitKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.