2011-11-07 15:41
Autor: Krzysztof Kocurek (nickey)
13

Commodore64 wiecznie żywe

Obrazek Commodore64 wiecznie żywe

Chyba sporo użytkowników naszego portalu pamięta komputer Commodore 64, być może niektórzy do dziś posiadają pojedyncze egzemplarze C64 w swoim domu. A co powiecie na ekstremalną reaktywację tego komputera? C64x-EX bo tak nazwane zostało to urządzenie na pierwszy rzut oka nie różni się od zwykłego komputera z serii Commodore.

Sercem tego komputera jest procesor Intel Core i7 2720QM, który taktowany jest na 2.2 GHz. Do komfortowej pracy z tym urządzeniem w zupełności wystarczy 8 GB pamięci RAM (DDR3), a także pojemny dysk (2 TB, 7200 RPM). Oprócz wbudowanej nagrywarki DVD C64x-EX wyposażony jest w moduł Bluetooth oraz Wi-Fi.


Z tyłu znajdziemy port PS/2, pięć USB 2.0, dwa USB 3.0, a także złącze eSATA, kartę sieciową Ethernet, trzy wyjścia audio oraz złącza DVI-D, VGA oraz HDMI. Niestety można narzekać jeżeli chodzi o układ graficzny, w tym przypadku dostajemy zintegrowaną kartę, która nie „grzeszy” wydajnością.

Ach i jeszcze coś, odświeżony Commodore kosztuje 1499 $. A to jeszcze nie koniec wydatków, gdyż w tej kwocie nie uwzględniono systemu Windows. Plusem natomiast jest to, że zawsze możemy zainstalować darmowego Linuxa Mint 11. Przedsprzedaż rozpocznie się 25 listopada 2011, natomiast wysyłka nastąpi 15 grudnia .

Gdyby ktoś przypadkiem nie miał takiej kwoty, a dysponował 999$ to model C64 Ultimate powinien go zainteresować. Zamiast szybkiego Sandy Bridge w tej wersji dostajemy układ Intel Atom D525. Liczba dostępnej pamięci RAM wynosi tylko 4 GB, a dysk twardy ma pojemność 1 TB. Tylny panel I/0 nie posiada w porównaniu do wersji powyższej portów USB 3.0.

I uwaga: jeżeli chcecie kupić sam „kadłub” to macie ku temu okazje, za 349$ można nabyć mechaniczną klawiaturę razem z charakterystyczną obudową znaną z C64.

Więcej informacji dostępnych jest na tej stronie.

Commodore64 wiecznie żywe

Commodore64 wiecznie żywe

źródło: TechSpot



Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelnik serwisu IN4.pl.