2011-07-10 00:26
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
9

Cooler Master - Turbine Master Mach 0.8

Obrazek Cooler Master - Turbine Master Mach 0.8

Zazwyczaj na początku naszej przygody z komputerem PC, nie zwracamy zbytnio uwagi na taki szczegół, jak wentylator pracujący w jego obudowie. Dopiero z czasem zauważamy że coś nam wieczorową porą strasznie drażni... Jakiś szum, jakiś terkot a czasami wszystko to na raz. Wtedy zaczynamy poszukiwania czegoś, co przyniesie ulgę naszym nerwom i uszom. No ale najbardziej markowe wentylatory nie unikną jednego, a mianowicie kurzu, który w różnej postaci, a to pyłu, a to nitkowych "frędzli", zaczyna zalegać na łopatach wirnika. O ile na naszym coolerze dostęp do wirnika i jego demontaż jest dość łatwy, to już w zakamarkach obudowy, sztuka czyszczenia śmigła nie zawsze się udaje. Dlatego firma Cooler Master postanowiła połączyć nasze dwa życzenia, zarówno pod względem ciszy, jak i łatwości jego obsługi. Już w przejrzystym opakowaniu widać, że nie jest to rozwiązanie klasyczne i wizualnie 120-ka Turbine Master Mach 8 (nazwa katalogowa: R4-TMBB-08FK-RO) różni się od większości konkurentów spod logo Noctuy, Coolinka, Akasy czy rodzimych konstrukcji SilentiumPC lub Fander... A zobaczycie to TUTAJ.

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Ciekawy produkt. Myślałem o kupnie wentylatora Noctua na tył obudowy, bo te znam. Ale ten CM wydaję całkiem dobrą alternatywą. No może wygląda trochę tandetnie, ale ten patent z czyszczeniem wydaję się całkiem atrakcyjny.

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Rewelacji nie ma z tą turbiną. Ale recenzja dobra, na poziomie.

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Daleko w polu za cichymi wentylami, ale CM nigdy nie robił super wentyli. Ten też średniak...

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  co powiem to powiem ze dawno nic ty nie czytałem z tescikow

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  dla mnie żadna rewelacja. w standardowym wentylatorze wystarczy zdjąć spinkę trzymającą wirnik i też można go później wyciągać do czyszczenia.

 6. Avatar nic wiadomość nic
  @iras584

  Tyle że wtedy będzie po gwarancji. A kupując wentylator Noctua, który ma jej aż 6 lat to trochę szkoda by było.

 7. Avatar nic wiadomość nic
  nareszcie jakaś recenzja

  Szkoda tylko że nie zmierzyliście głoścności bardziej wystandaryzowanym sprzętem niż "ucho" recenzenta. Ale rozumiem że to kwestia ograniczonego wyposażenia labu.

 8. Avatar nic wiadomość nic
   

  A czy można umieścić ten wentylator na górze obudowy? Czy ten genialny wirnik nie odpadnie?

 9. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  CoolerMaster mi osobiście kojarzy się z przeciętnością, ale widać że firma okrzepła i zaczyna stawiać na bardziej ambitne projekty , PowodzeniaKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.