2017-12-04 10:57
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Drony nowej generacji od Goclever

Obrazek Drony nowej generacji od Goclever

Firma Goclever wprowadziła do oferty dwa modele dronów nowej generacji – Drone Predator FPV PRO (to najszybszy dron w swojej klasie – dzięki systemowi Speed Boost może poruszać się z prędkością nawet 40 km/h) oraz kompaktowy Drone Transformer FPV z systemem Flex ARM (zapewniający łatwość złożenia na czas transportu lub rozłożenia do pozycji startowej). Model Drone Predator FPV PRO – o rozpiętości ramion 50 cm i zasięgu 150 m – jest wyjątkowo trwałym i stabilnym dronem. Może poruszać się z prędkością nawet 40 km/h, a dołączone do zestawu 3 baterie (każda o pojemności 2000 mAh) pozwalają na 30-minutowy lot. Model został wyposażony w kamerę HD Wi-Fi FPV ze slotem na karty microSD, umożliwiającą podgląd obrazu w czasie rzeczywistym oraz rejestrowanie zdjęć i filmów.Platforma, do której przymocowana jest kamera, może być sterowana za pomocą pilota w płaszczyźnie pionowej. Dodatkowo jej mocowanie wyposażono w uniwersalną śrubę, pozwalającą na łatwy montaż innych modeli kamer (np. GoPRO), jak również system poduszek Shock Proof, który stabilizuje i chroni ją przed wstrząsami przy upadku. 
Drugi z nowych modeli – Goclever Drone Transformer FPV – to najszybszy dron w tym rozmiarze (do 30 km/h przy wymiarach 41 cm x 41 cm x 9.5 cm). Składana konstrukcja ramion wirników (Flex ARM) pozwala na swobodne umieszczenie go w plecaku i łatwy transport. Dołączone do zestawu 3 baterie o pojemności 850 mAh pozwalają na 24 minuty lotu o zasięgu do 100 m, a – wbudowana w korpus kamera zapewnia nagrywanie filmów w jakości HD (1280 x 720 px) z szybkością 30 klatek na sekundę i funkcję robienia zdjęć.

Oba urządzenia są wyposażone w 6-osiowy żyroskop, gwarantujący stabilność lotu podczas wietrznej pogody. Trzy tryby czułości sterowania (30%, 60% i 100%) pozwalają dostosować parametry lotu do siły wiatru i umiejętności pilota. Po włączeniu ostatniego trybu, drony nabierają dużej zwinności i mogą być wykorzystywane do amatorskich wyścigów lub podniebnych akrobacji – tu przydatna będzie funkcja 360° flip, czyli automatyczne wykonywanie widowiskowych obrotów wokół własnej osi.
4-kanałowa kalibracja umożliwia precyzyjne sterowanie lotem, pozwalając na mikro-regulację każdego z silników, tak, aby bez względu na warunki, dron zachowywał się w sposób, jaki oczekuje jego pilot.

Dodatkowo, dobrą orientację w terenie i szybkie zlokalizowanie urządzeń zapewniają diody LED – idealne rozwiązanie na zimową porę roku, a funkcja automatycznego powrotu do miejsca startu przyda się np. w przypadku utraty kontroli nad dronem.
Osobom rozpoczynającym swoją przygodę z dronem przyda się z pewnością tryb uproszczonej orientacji (tzw. headless mode), pozwalający na bardziej intuicyjną kontrolę i swobodne sterowanie quadrokopterem – bez względu na jego położenie.

Dedykowana urządzeniom aplikacja Goclever, kompatybilna z systemami Android i iOS, pozwala na łączenie kamer za pomocą Wi-Fi ze smartfonem lub tabletem, umożliwiając podgląd obrazu z lotu ptaka w czasie rzeczywistym. Oba produkty mają w zestawie komplet 4 zapasowych śmigieł (a także ich osłony oraz narzędzia ułatwiające wymianę) – co docenią zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani użytkownicy.

Drony Goclever dostępne są już w sklepach internetowych, w komplecie z pilotem, akumulatorami i kablem USB do ich ładowania. Drone Predator FPV PRO jest dostępny w cenie 649 PLN, a Drone Transformer FPV w cenie 349 PLN.

Drony nowej generacji od Goclever

Drony nowej generacji od Goclever

Drony nowej generacji od Goclever

Drony nowej generacji od Goclever

Źródło: Info Prasowe / GocleverKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.