2022-11-02 16:00
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Elgato Facecam Pro - kamera internetowa 4K60

Obrazek Elgato Facecam Pro - kamera internetowa 4K60

Firma Elgato zaprezentowała dziś Facecam Pro — pierwszą w historii kamerę internetową rejestrującą obraz z jakością 4K i 60 klatkami na sekundę. Ta wysokiej jakości kamera internetowa działająca w trybie plug and play ma matrycę Sony o dużej powierzchni, szerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy, przełomowy procesor obrazu i wbudowaną pamięć flash. Dzięki temu umożliwia tworzenie wideo o rozdzielczości Ultra HD bez zaawansowanego zestawu do filmowania. Ta przełomowa technologia w połączeniu z wszechstronnym oprogramowaniem Elgato Camera Hub sprawia, że Facecam Pro staje się nowym punktem odniesienia dla globalnej branży kamer internetowych.Facecam Pro ma studyjnej jakości obiektyw Elgato z autofokusem f/2,0 21 mm, który umożliwia też ręczne ustawianie ostrości w zakresie od 10 cm do nieskończoności. Pole widzenia do 90° umożliwia szerokie ujęcia studyjne lub prowadzenie grupowych wideokonferencji, a najnowocześniejsza matryca o dużej powierzchni 1/1.8" SONY STARVIS rejestruje z wyjątkową szczegółowością, nawet podczas używania efektów takich jak panoramowanie, przechylanie i zoom oraz przy niedoskonałym oświetleniu. Na wysoką wydajność kamery internetowej wpływa też najnowszy procesor sygnału Elgato — potężny chip do kodowania i transmisji strumieniowej wideo z jakością 4K60, za pośrednictwem USB 3.0, przy ultraniskim poziomie opóźnień. Umożliwia on jednocześnie natychmiastową korekcję światła, automatyczną redukcję szumów oraz stosowanie wielu innych nanoobliczeń, które zapewniają fenomenalną jakość wideo w dowolnym otoczeniu. Nawet podczas korzystania z aplikacji, które nie obsługują wejścia wideo 4K60, procesor zastosuje zaawansowany algorytm, który zmienia wideo 4K60 w 1080p60, aby można było nadawać strumieniowo wideo Full HD, które prezentuje się lepiej niż ze standardowej kamery internetowej 1080p.

Elgato po raz kolejny zapewnia wzorowe funkcje programowe w postaci Camera Hub — to oprogramowanie umożliwia kontrolę ustawień typowych dla lustrzanek cyfrowych, takich jak pole widzenia, ekspozycja czy balans bieli. Kinowe efekty panoramowania, przechylania i zoomu można stosować bez pikselizacji dzięki wydajnej matrycy Facecam Pro i procesorowi sygnału, a twórcy dysponujący kartą graficzną GeForce RTX mogą korzystać z integracji z NVIDIA Broadcast i takich efektów wykorzystujących sztuczną inteligencję jak zamiana czy kinowe rozmycie tła. Ustawienia z Camera Hub można jednym kliknięciem zapisać w kamerze Facecam Pro, aby błyskawicznie je przywołać po ponownym uruchomieniu czy zmianie komputera. Tak jak inne programy Elgato Camera Hub współdziała z urządzeniem Stream Deck, umożliwiając błyskawiczną kontrolę nad ustawieniami kamery z reakcją dotykową oraz integrację z całym sprzętem audiowizualnym. Wtyczka Camera Hub zaktualizowana pod kątem kamery Facecam Pro jest dostępna już teraz w sklepie Stream Deck Store i umożliwia stosowanie panoramowania, przechylania i zoomu jednym naciśnięciem klawisza na urządzeniu Stream Deck.

Facecam Pro ma solidne mocowanie do monitora ze standardowym w branży gwintem ¼ cala. Dzięki temu kamerę można przymocować do Elgato Multi Mount lub dowolnego kompatybilnego statywu. W komplecie znajduje się też przewód USB-C/USB-C umożliwiający natychmiastowe podłączenie kamery.

Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz przygodę z kamerą, czy poszukujesz lepszego sprzętu, Facecam Pro udostępnia przodujący w branży sprzęt i oprogramowanie do tworzenia najwyższej klasy profesjonalnego wideo o jakości 4K60.

Kamera internetowa Elgato Facecam Pro jest już dostępna w sprzedaży w światowej sieci autoryzowanych sprzedawców detalicznych i dystrybutorów firmy CORSAIR.


Elgato Facecam Pro - kamera internetowa 4K60

Elgato Facecam Pro - kamera internetowa 4K60

Elgato Facecam Pro - kamera internetowa 4K60

Elgato Facecam Pro - kamera internetowa 4K60

Elgato Facecam Pro - kamera internetowa 4K60

Źródło: Info Prasowe / CORSAIRKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.