2019-08-13 10:14
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

F1 2019 - nowa technika wyostrzania i funkcje dla Radeona serii RX 5700

Obrazek F1 2019 - nowa technika wyostrzania i funkcje dla Radeona serii RX 5700

Szereg firm zaprezentowało już autorskie wersje kart Radeon serii RX 5700, a karty z tym GPU cieszą się dużym zainteresowaniem wśród graczy, zwłaszcza że nowe funkcje sterowania pracą tych układów graficznych pozwalają na lepszą kontrolę i dostosowanie do preferencji gracza. Z tego względu firma AMD opublikowała wpis na blogu, w którym omówione jest ich działanie oraz możliwości wykorzystania przez użytkownika poprzez panel sterownika Radeon Software. Gracze mogą dzięki nim lepiej kontrolować moc, temperatury, a nawet automatycznie dostosowywać działanie GPU do swoich wymagań.Równocześnie studio Codemasters wydało patch do gry F1 2019, który wprowadza obsługę nowej technologii AMD służącej do wyostrzania obrazu – Contrast Adaptive Sharpening (CAS). Jest to dynamicznie działający filtr z otwartego pakietu AMD FidelityFX, który pomaga deweloperom tworzyć wysokiej jakości efekty post-processingu, aby gry wyglądały wspaniale przy zachowaniu odpowiedniego balansu względem potrzebnej mocy obliczeniowej. CAS w szczególności służy do wydobycia szczegółów z obszarów o niskim kontraście przy zachowaniu minimalnej ilości artefaktów, dzięki czemu gra wygląda po prostu lepiej.

Patch 1.07 wprowadza dwa tryby działania CAS:
„TAA and FidelityFX Sharpening” – w tym wypadku obraz z wygładzaniem TAA otrzymuje wyostrzenie CAS w określonej rozdzielczości;
„TAA and FidelityFX Upscaling” – w tym wypadku obraz jest renderowany w niższej rozdzielczości, następnie otrzymuje wygładzanie TAA, a potem jest skalowany do ustalonej rozdzielczości przez algorytmy FidelityFX otrzymując wyostrzanie CAS.


F1 2019 - nowa technika wyostrzania i funkcje dla w Radeon serii RX 5700

F1 2019 - nowa technika wyostrzania i funkcje dla w Radeon serii RX 5700
FidelityFX OFF

F1 2019 - nowa technika wyostrzania i funkcje dla w Radeon serii RX 5700
FidelityFX ON

Źródło: Info Prasowe / AMDKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.