2018-03-07 20:36
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Fostex T60RP

Obrazek Fostex T60RP

Słuchawki Fostex T60RP tym razem skierowane zostały nie tylko na rynek PRO, ale również Hi-Fi. Stąd też zapewne niebanalne, aczkolwiek stylowe wykończenie. Fostex T60RP posiadają piękne drewniane obudowy z afrykańskiego mahoniu oraz wygodne wkładki nauszne o niskim współczynniku odpychania. Pałąk wykonano z miękkiej skóry. W słuchawkach znajdziemy również opcjonalne zbalansowane złącze słuchawkowe, zapewniające jeszcze bardziej efektowną i wyraźną reprodukcję dźwięku. Producent postawił na wysoki komfort użytkowania oraz maksimum, jeśli chodzi o dźwięk. Przetworniki oferują naturalną przejrzystość oraz są w stanie przyjąć moc rzędu nawet 3W, przez co zapewniają szeroki zakres dynamiki w całym paśmie.Konstrukcja Fostex T60RP będzie znana tym, którzy doświadczyli wcześniejszych modeli serii RP, składających się z wyściełanej sprężynowej poprzeczki ze stali, z solidnymi podwójnymi prowadnicami słupkowymi przymocowanymi do czopów w środku obudów nauszników. Fostex T60RP to słuchawki, które są dobrze skonstruowane i dostosowane do rygorów nadużywania w warunkach studyjnych zapewniając jednocześnie wygodę podczas długich godzin pracy. Drewniane obudowy nadają im atrakcyjny wygląd w stylu vintage.

Fostex T60RP to wszystko, czego można oczekiwać od firmy Pro Audio, takiej jak Fostex. Ci, którzy znają poprzednie generacje serii RP lub dowolne z wielu słuchawek na rynku wtórnym, które używają sterownika RP, nie będą zawiedzeni.

Cenę sugerowaną słuchawek Fostex T60RP ustalono na 1399 PLN brutto. Do słuchawek można dokupić opcjonalne kable z różnymi standardami wtyków. Słuchawki Fostex T60RP są już dostępne w wybranych sklepach audio oraz do odsłuchu i testów w sklepach MP3store grupy Audiokracja.

Specyfikacja techniczna
• Typ: Półotwarte
• Impedancja: 50 omów
• Czułość: 92 dB / mW
• Maksymalna moc wejściowa: 3,000 mW
• Pasmo przenoszenia: 15 - 35K Hz
• Waga: około. 380 g (bez kabla)
• Akcesoria: ET-RP3.5UB, adapter 3,5 mm do 1/4 ", etui transportowe, naklejka z logo Fostex

Kable opcjonalne
• ET-RP3.5UB, 3.5 mm, niezbalansowany (kabel identyczny z załączonym w zestawie ze słuchawkami)
• ET-RP2.5BL, 2.5 mm, zbalansowany
• ET-RP4.4BL, zbalansowany 4.4 mm
• ET-RPXLR, zbalansowany XLR

Fostex T60RP

Fostex T60RP

Fostex T60RP

Fostex T60RP

Źródło: Info Prasowe / MIP
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    Jakby ktoś nie wiedział, to warto powiedzieć (bo to istotne, albo nawet najistotniejsze), że są to słuchawki ortodynamiczne, a nie typowo dynamiczne, których jest 99.95% na rynku. Zdradza to potężna jak na słuchawki moc jaką są w stanie przyjąć: 3W (choć HE-6 potrafią 13 W), gdy dynamiczne 100-500 mW.

    Te słuchawki w wersji zwykłej (plastikowej) grają całkiem ładnie, naturalnie, choć trochę za rozlaźle - jest dużo modów opracowanych dla nich, jak poprawić to i owo i jak z nich zrobić coś rewelacyjnego, choć może nie na poziomie HiFiMAN HE-6. Ja muszę jedną parę w końcu przerobić.

    Cena ze wersję drewnianą wydaje się sporo za wysoka, no chyba że sporo poprawili i chyba że naprawdę teraz brzmią lepiej.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.