2017-04-19 15:52
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

G413 – nowa mechaniczna klawiatura od Logitech G

Obrazek G413 – nowa mechaniczna klawiatura od Logitech G

Logitech G, marka należąca do firmy Logitech zaprezentowała dziś nową klawiaturę mechaniczną, Logitech G413 Mechanical Gaming Keyboard. Urządzenie zostało wyposażone w obudowę ze szczotkowanego aluminium, wbudowany port USB oraz podświetlenie klawiszy, a wszystko to z zachowaniem równowagi pomiędzy funkcjonalnością, nowoczesnym wyglądem i przystępną ceną. Dodatkowo dzięki zastosowaniu unikatowych mechanicznych przełączników Romer-G klawiatura zapewnia o 25% szybszy czas reakcji niż standardowe klawiatury mechaniczne. Logitech G413 występuje w dwóch wersjach – Carbon i Silver. Pierwsza z nich oferuje intensywne czerwone podświetlenie, a druga tradycyjne, białe.Mechaniczne przełączniki Romer-G zostały zaprojektowane z myślą o zaawansowanej wydajności, krótkim czasie reakcji i wytrzymałości. Przełączniki aktywują się po 1,5 mm, co oznacza, że rejestrują wciśnięcie do 25% szybciej niż standardowe przełączniki mechaniczne. Dodatkowo podświetlenie w przełącznikach Romer-G zostało zaprojektowane tak, aby światło skupiające się pod klawiszami zapewniało ich dobrą widoczność, ale nie rozpraszało użytkowników.

Logitech G413 została zaprojektowana z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Podstawę nowej klawiatury szwajcarskiego producenta stanowi płyta wykonana ze szczotkowanego stopu aluminiowo-magnezowego 5052. Dzięki temu jest trwała oraz atrakcyjnie wygląda.

Wbudowany w klawiaturę port USB zapewnia szybkie ładowanie i przesyłanie danych do każdego urządzenia, które da się podłączyć przez USB. Logitech G413 oferuje również kontrolę multimediów, umożliwiając zmianę głośności, start, pauzę, wyciszenie dźwięków, włączenie trybu gry czy podświetlenia po wciśnięciu klawisza FN. Ponadto dzięki oprogramowaniu Logitech Gaming Software możliwe jest sterowanie multimediami za pomocą przycisków F1-F12 bez konieczności wciskania FN.

Cena i dostępność
Klawiatura Logitech G413 Mechanical Backlit Gaming Keyboard w wersji Carbon i Silver będzie dostępna w sprzedaży na początku maja 2017 roku w sugerowanej cenie detalicznej 439 PLN.G413 – nowa mechaniczna klawiatura od Logitech G

G413 – nowa mechaniczna klawiatura od Logitech G

G413 – nowa mechaniczna klawiatura od Logitech G

G413 – nowa mechaniczna klawiatura od Logitech G

Źródło: Info Prasowe / Logitech
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  I pomyśleć, że kiedyś wszystkie były takie, a potem wymyślono membranowe, które z początku były jeszcze droższe, bo cichsze, mimo iż miały 5-8 razy mniej części.
  Za czasów XT i AT miałem dwie takie: jedna chyba oryginalna IBM, a druga normalna w standardzie AT firmy BTC - ta druga była genialna, choć głośna. Niestety używałem ją w pracy i ktoś mi ją podmienił na inną/nowszą, gdy byłem na urlopie.

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @up

  No dokładnie. I kosztowały gorsze. A dziś fortunę... Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.