2018-08-22 17:36
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

GeForce RTX od Inno3D

Obrazek GeForce RTX od Inno3D

Seria GeForce RTX wprowadza sprzętową obsługę ray-tracingu, a więc technologii śledzenia promieni. Jej najważniejszą cechą jest odtwarzanie drogi jedynie tych wiązek, które trafiają ostatecznie do obserwatora. Zamiast polegać przy generowaniu odbić światła w grafice 3D na rasteryzacji, nowe układy graficzne NVIDII zajmują się przede wszystkim światłem. Zestaw rozwiązania sprzętowego z modułem programowym, NVIDIA określiła mianem technologii RTX. Nowe karty graficzne Inno3D wykorzystują w pełni możliwości tego rozwiązania. Wśród nowości ze stajni Inno3D nie zabrakło przedstawicieli każdego z zaprezentowanych w Kolonii układów. Producent z Hong Kongu pokazał karty graficzne należące do czterech serii: TWIN X2, JET, Gaming OC oraz iChill Black.Korzystające z układów NVIDIA Turing GeForce’y RTX 2080Ti, RTX 2080 oraz RTX 2070 z serii TWIN X2 wyposażone są w dwa duże wentylatory umieszczone w masywnym radiatorze. Seria JET cechuje się chłodzeniem turbinowym, z pojedynczym wirnikiem, tym samym przypominając konstrukcje referencyjne poprzedniej generacji. Gaming OC to już zupełnie inna liga - karty wyposażone w trzy wentylatory, a częstotliwość, jak sama nazwa wskazuje, będzie wyższa niż w standardowych modelach.

GeForce’y RTX z serii iChill Black to niewątpliwie najciekawsze z nowości. Uzbrojone w chłodzenie wodne wręcz zachęcają do overclockingu - to na wypadek gdyby akurat znalazł się ktoś, komu nie wystarczy wydajność najszybszej karty graficznej na świecie. Producent zadbał także o to, by pozostały one dość ciche. Układ chłodzący kart to poniekąd rozwiązanie hybrydowe, korzystające z dwóch wentylatorów o średnicy 120 mm i 240 mm bloku radiatora, do którego dociera nagrzana przez GPU woda. Dzięki dodatkowemu oprogramowaniu można śledzić parametry działania samej karty, w tym prędkość wentylatorów, temperaturę GPU czy układów pamięci GDDR6.

Karty graficzne Inno3D z układami GeForce RTX pojawią się w sprzedaży w ciągu najbliższych kilku tygodni.
GeForce RTX od Inno3D

GeForce RTX od Inno3D

GeForce RTX od Inno3D

GeForce RTX od Inno3D

Źródło: Info Prasowe / Entrymedia
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  Czy ja wiem?

  Wstrzymałbym się z zakupem, pierwsze opinie nie zachęcają LINK

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  wystarczy na testy trochę poczekać i okaże się co i jak. chociaż wiadomo, że zdzierają tyle ile się da.

  jak to poszło do przodu - pamiętam jak się jedną klatkę o mizernej rozdzielczości 3 dni na Amidze renderowało, a teraz zbliżamy się do czasu rzeczywistego. :) chciałbym dożyć raytracingu na vr w porządnej rozdzielczości.

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Czas na ruch konkurencji \"\spoko\"

  Na gołej Amisi to miałem w DPaincie problem ramu, gdy czasem np. 2kB zabrakło i te poszukiwania i optymalizacje w stylu zmniejszenia ilości kolorów w WB:-P
  Z 8MB ramu, a później z 040 32MB to był ful wypas.

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @kruser

  Ja tam czekam na RTX 2070 i porównanie z GTX 1070. Jeśli będzie konkretna różnica w wydajności to będzie to ciekawa propozycja. xx70, to najwyższy model jaki mogę z czystym sumieniem kupić.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.