2009-10-01 12:08
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
13

Genius SP-HF500A

Obrazek Genius SP-HF500A

Czasem jest tak, że chcemy sobie coś fajnego kupić, tyle że nie zawsze cena tego czegoś jest w naszym zasięgu. Skwapliwie odkładamy grosz za groszem i kiedy jesteśmy blisko celu, to prawie zawsze coś nam wypadnie ... Całkiem ciekawy i nieźle brzmiący zestaw można już nabyć za około 200 złociszy, ale zgodnie z naszymi przewidywaniami, połowę tej kwoty pochłonęła nasza krwiożercza kobieta (dziewczyna), albo inny kataklizm, jaki się może mężczyźnie i jego portfelowi przytrafić. Cóż nam wtedy zostaje by nagłośnić nasz niewielki pokój ? Możemy kupić jakiś „plastikowy udawacz” głośników, albo zastanowić się nad przetwornikami Genius SP-HF500A. Cóż, subwoofera tam nie znajdziemy, ale producent obiecuje nam sporą moc, „drewnianą” obudowę kolumn i nowoczesny design, a wszystko to za kusząco niską cenę ... ZAPRASZAMY.

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Dioda

  Ta świecąca dioda "daje po oczach" nawet na zdjęciu . Za takie pieniądze może się skuszę, na pewno będą lepsze niż to co mam teraz.
  Slawoy jest jeszcze jakieś miejsce na tym portalu, gdzie nie opisałeś jak bardzo nie podoba Ci się NFS Shift?

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  "okazyjny wypad ze znajomymi albo po prostu w międzyczasie po prostu ulegniemy pokusie wydania pieniędzy na coś innego."

  Za dużo "po prostu"

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Głośniki całkiem fajne jak na swoją cenę. Tylko lepiej jakby zastąpili jakoś ten czarny plastik.

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Za te pieniądze moim zdaniem dobry sprzęt, choć wolałbym posłuchać przed zakupem. Mnie się "fortepianowy plastik" podoba, a diodę zapewne bym zakleił taśmą.

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  Jak dla mnie to producent mógł skupić się na właściwościach akustycznych a nie na wykonaniu...
  Co z tego, że głośniki kosztują mniej niż 100 zł ? Często w tej cenie są przyzwoite głośniki, które może nie wyglądają przesadnie ładnie, ale grają tak jak należy !
  Po co komu coś, co się prezentuje, skoro gra i działa jak coś...za mniej niż 100 zł

  Dla mnie te głośniki mogły wyglądać jak za mniej niż 100 zł ale grać jak takie za ponad 100 zł. Jak to zrobić ? Ano tak: zamiast pakować te dodające animuszu membranki i pseudo wykończeniowe drewienko, mobli wrzucić klasyczną plastikową obudowę, a skupić się na jakości dźwięku...

  Jak dla mnie:
  - cena bardzo ok,
  - sensowność takich głośników równa zeru...

 6. Avatar nic wiadomość nic
  @Hiob

  Z klasycznej - jak napisałeś, plastikowej obudowy choćby nie wiem co dobrego dźwięku nie osiągniesz. Dlatego posunięcie producenta w stronę drewnianej sklejki jest bardzo sensowne.

 7. Avatar nic wiadomość nic
  Vivaldi - The Four Seasons (Le Quattro Stagioni)

  Do kolejnych testów polecam wykonanie Il Giardino Armonico - płytę z 1994, z bardzo interesującą okładką :-). Niestety praktycznie nie do zdobycia w oryginale - na alledrogo przegrałem aukcję o złotówkę ...

 8. Avatar nic wiadomość nic
  khem

  recenzja ok, glosniki tez... ale mam uwage odnosnie twojej opinii na temat Shifa, czy ty czasem nie grales w to na klawiaturze? i ty wypowiadasz sie na temat modelu jazdy w tej grze... ? daj pan spokoj.

 9. Avatar nic wiadomość nic
   

  Kupiłem wczoraj te kolumienki do lapka ,wyglądają obłędnie , ale grają marnie.
  Wygłądają jakby kosztowały ze dwie setki , ale grają jak 4 dychy. Szkoda , ale zakupu nie żałuje

 10. Avatar nic wiadomość nic
  @devdd

  No tutaj się zgadzam, model jazdy można wyczuć tylko na kierownicy. Uwielbiam dobre gry samochodowe, po zakupie kierownicy wszystko zmienia się diametralnie, nie koniecznie na łatwiej.........na 100% realniej.

 11. Avatar nic wiadomość nic
   

  Dobra cena głośników Genius SP-HF500A w porównaniu do wielu konstrukcji typu 2.0 do ceny 100 zł. Aż ciekawi mnie porównanie do Creativa 2.0 INSPIRE T10?

  @Iskier

  Zintegrowana karta dźwiękowa (wbudowany wzmacniacz) w laptopie oferuje z reguły przeciętną jakość dźwięku. Jakość dźwięku powinna się poprawić przy wykorzystaniu zewnętrznej karty dźwiękowej.

  Na zestawie 5.1 Creativa (GigaWorks ProGamer G500 5.1) z użyciem kart dźwiękowych SB 128 PCI oraz SB Live 5.1 Digital PCI (sterowniki Creative oraz Kx) miałem dźwięk lepszy niż przy zintegrowanej HD Audio (Realtek).

 12. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Myślę że ten sprzęt mógłby być tańszy, wygląda OK codo grania to musiałbym posłuchać gdyż trudno oceniać brzmienie sprzęty czytają recenzję

 13. Avatar nic wiadomość nic
   

  Za 89 pln dokładnie kupiłem rok temu Logitech X-240. Nie wiem jak brzmią te Geniusy, ale śmiem założyć, że Logitechy brzmią lepiej.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.